Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se zpěvačce Adele podařilo shodit více než 40 kilo? Zde je její zaručený recept na hubnutí

Info ikona
Adele

Zpěvačce Adele se povedlo shodit více než 40 kilo a vypadá naprosto úžasně. V čem je její tajemství, jak to dokázala? Je to kombinace několika faktorů – speciální diety, více druhů cvičení i pozitivní motivace. V článku vám prozradíme její zaručený návod na hubnutí, který pak můžete vyzkoušet také.

Sirtfood dieta

Hlavním klíčem k úspěchu je dle zpěvačky Adele dodržovat tzv. Sirtfood dietu. Ta spočívá v tom, že se vaše strava skládá z potravin, které jsou bohaté na sirtuiny. To jsou bílkoviny, které jsou obsažené v rostlinných potravinách. Patří sem: zelenina (kapusta, brokolice, rajčata, cibule, česnek) a ovoce (maliny, jahody, borůvky, citrusy), dále také například káva, čaj, ořechy, olivový olej, petržel, rukola, ale také i čokoláda a sója. O tom, zda dieta skutečně funguje či ne, se přou i odborníci. Avšak Adele je důkazem, že dieta má své výsledky. Tuto dietu jí doporučil její trenér Pete Geracimo a upravil ji Adele na míru. Denní energetický příjem u této diety je zpočátku nastaven na 1000 Kcal denně. Zpěvačka musela mít jídelníček sestavený z výše zmíněných potravin a její trenér jí dále poradil pít hodně zeleninových šťáv.

Chcete se zbavit tuku na břiše? Pak musíte přestat věřit těmto zažitým mýtům

svetzeny.cz

Pilates

Zpěvačka v rozhovoru pro magazín Hello řekla, že za svůj úspěch vděčí i cvičení Pilates. Je to cvičební systém, který zlepšuje ohebnost, svalovou kontrolu, dýchání a fyzickou sílu. Tímto cvičením můžete tělo krásně zpevnit. Navíc při něm procvičíte i zádové svalstvo, což má i zdravotní benefit. Tímto cvičením nejen zhubnete, ale také zlepšíte své držení těla. Jedná se o velmi efektivní metodu, která je však také náročná, počítejte, že hlavně první tréninky vám dají zabrat. Toto cvičení totiž od vás bude vyžadovat nejenom tělesnou aktivitu, ale i koncentraci a procítění každého pohybu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Posilovna

Bez dřiny v posilovně by to nešlo, Adele absolvovala mnoho návštěv posilovny pod vedením zkušeného trenéra, vyhovuje jí zejména silový trénink se závažím. Ten pomáhá stimulovat růst svalů, zpevňuje tělo, zrychluje metabolismus a umožňuje spálit více kalorií v klidovém režimu. Kdysi byl silový trénink doménou mužů, ale dnes je velmi populární i u žen. Kombinace tohoto cvičení a jídelníčku bohatého na bílkoviny totiž dokáže postavu krásně vytvarovat a vyrýsovat.

HIIT cvičení

Adele také pravidelně cvičí HIIT (vysoce intenzivní intervalový trénink). Už pouhých 20 minut takového cvičení vám zajistí zvýšené spalování po dobu 24 hodin. Jedná se však o velmi náročný trénink, při kterém se opravdu zapotíte. Cvičení je rozděleno na jednotlivé části, kdy se vždy „jede“ na maximum a pak následuje krátká přestávka. Vždy se opakuje 5-15 stejných cviků o vysoké intenzitě, které střídají méně náročnější cvičení. Pokud chcete shodit, je tento typ tréninku vhodné absolvovat dvakrát až třikrát týdně.

Vyzkoušejte japonskou metodu na ploché břicho. Efekt je vidět za dva týdny.

svetzeny.cz

Dělejte to pro své zdraví

Adele je přesvědčená, že motivace musí vycházet od vás, nikoliv od vašeho partnera nebo rodiny. Navíc jejím hlavním cílem nebylo shodit kvůli vzhledu, ale kvůli zdraví, jak říká její trenér Pete Geracimo: „Když jsme s Adele začali naši společnou cestu, nikdy to nebylo o tom, že bychom chtěli, aby Adele byla hodně hubená. Šlo o to, aby byla zdravá, zejména po těhotenství a operaci.“

Omezte cukr

Adele se přiznala, že před tím, než začala hubnout, jedla hodně cukru. Před časem zpěvačka přiznala, že to s konzumací cukru přeháněla: „V minulosti jsem pila 10 šálků čaje denně a na každý připadaly dvě kostky cukru, takže jsem za den celkem v sobě měla 20 kostek cukru.“ Pokud konzumujete větší množství cukru, vede to nejenom k přibírání na váze, ale také k únavě a ztrátě energie. Denní dávka cukru by neměla přesáhnout 300 g, pamatujte, že se tam počítá i cukr obsažený v ovoci či mléčných výrobcích.

Každá kalorie se počítá: Fitness trenér vám poradí, jak zhubnout snadno a bez striktního omezování

svetzeny.cz

Jak odradit každého chlapa? Tyto věci přijdou mužům na ženách odpudivé

svetzeny.cz