Přejít k hlavnímu obsahu

Zázračný lék mandlový olej: Přínosy pro zdraví a krásu, které málokdo zná

Info ikona
Mandlový olej

Mandlový olej je známý svými cennými ingrediencemi. Se Světem ženy vám odhalíme, jak se používá na pokožku a vlasy, a který z velkého výběru je nejlepší.

Mnoho z nás zná mandlový olej jen jako jemnou péči o pokožku kojenců, ale i dospělá pleť dokáže ocenit výtažky z cenných olejů s mnoha výživnými složkami. A dokonce i vlasy potěší mandlový olej. Ty jsou díky němu hladké, lesklé a zdravé. Prozradíme vám všechny benefity, které má olej na vlasy a kůži a jak ho správně používat.

Účinky mandlového oleje vás překvapí

Mandlový olej obsahuje tucet vitaminů a dalších tělu prospěšných ingrediencí. Ty jsou nejdůležitější, pokud jde o krásu a zdraví pokožky a vlasů.

Vitamin A
Tento vitamin chrání pokožku před poškozením, které může být způsobeno vnějšími vlivy, jako je UV záření. Vitamin A je elementární pro strukturu a funkčnost pokožky.

Vitamin E
Antioxidační účinky jsou benefitem číslo jedna! „Éčko“ zařídí, aby vaše pleť zůstala mladá, zdravá a správně pružná.

Vitamin D
Tento vitamin našemu tělu dodává slunce, ale najdeme ho právě i v mandlích. Proč potřebujeme vitamin D si můžete přečíst zde.

Vitamin B
Známe různé tipy vitaminu B, ale všechny mají pozitivní vliv na naši pokožku, vlasy a nehty. Obsahují biotin, kyselinu listovou nebo kyselinu pantothenovou, které zajistí, aby suchá kůže a vlasy už neměli nikdy šanci.

Jak působí mandlový olej na kůži? Budete ji mít jako miminko!

Olej je vhodný v boji proti stárnutí a působí pozitivně nejen na naši pokožku, ale i vlasy. Zvláštností a velkou výhodou tohoto přípravku je, že je dobře snášen a je vhodný pro všechny typy pleti.

Aplikace na obličeji

Mnoho vitaminů a výtažků z mandlového oleje pronikne do hlubších vrstev pokožky. Je obzvláště účinné a citlivá pokožka díky němu získá ochranný štít, který ji chrání před UV zářením, suchá pokožka je intenzivně hydratovaná a zralá pleť těží z viditelného anti-aging efektu. Vrásky jsou vyhlazeny a pleť sjednocená.

Tyhle potraviny byste měli jíst každý den. Zbavíte se špatné nálady, získáte zpět energii a ještě zhubnete

svetzeny.cz

Vyzkoušejte zázrak na vlasy

Každá žena chce zdravé vlasy, ale realita je často jiná: místo toho se musíme vypořádávat s roztřepenými konci, svědivou pokožkou hlavy a křehkými vlasy. Naštěstí má mandlový olej pozitivní účinky i na naše vlasy.

- Pokud trpíte na vypadávání vlasů, naneste olej na pokožku hlavy a jemně vmasírujte několik minut. Suché pokožce hlavy dodáte vlhkost, posílíte vlasové kořínky a stimulujete růst vlasů.

- Mandlový olej navíc zmírňuje nepříjemné svědění a lupy. Poté vlasy důkladně omyjte jemným šamponem a vlažnou vodou, aby se odstranily všechny zbytky. Pouze když je pokožka hlavy vyvážená a zdravá, vlasy mohou zdravě i růst.

- Nejlepší péče o poškozené vlasy: Několik kapiček mandlového oleje vetřete do vlasů po celé délce. Díky tomu budou vaše vlasy zvlhčené a zároveň bude postupně mizet roztřepení.

- Mandlový olej lze využít i jako intenzivní ošetření. Naneste větší množství oleje do vlasů a na pokožku hlavy, přikryjte ručníkem, nechte působit 15 minut a poté DŮKLADNĚ opláchněte.

Mandlový olej na tělo

Pozitivní vlastnosti, které má mandlový olej pro obličej, přirozeně platí také pro zbytek vašeho těla. Jako masážní olej je ideální pro citlivou pokožku. Těhotné ženy mohou také aplikovat olej na bříško a jemně masírovat – to zajišťuje pevnou pokožku a zabraňuje striím. Pokud milujete koupele, přidejte trochu oleje do vaší horké lázně a nechte se hýčkat.

S více než 90 procenty má mandlový olej velmi vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, a je proto velmi důležitý pro zdravé tělo a fungující kardiovaskulární systém. Mastné kyseliny omega-6, jako je kyselina linolová, podporují regenerační a růstové procesy a regulují krevní tlak, zatímco mastné kyseliny Omega-9 podporují krevní oběhsnižují hladinu cholesterolu chrání nervové buňky . Tyto olejové kyseliny jsou také aktivní na kůži a zjemňují pokožku zevnitř.

4 nejzdravější potraviny světa, které musíte zařadit do svého jídelníčku

svetzeny.cz

Pravidelná chůze vám zachrání zdraví: Tři hlavní důvody, proč je tím nejzdravějším lidským pohybem

svetzeny.cz