Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete se zbavit tuku na břiše? Pak musíte přestat věřit těmto zažitým mýtům

Info ikona
Hubnutí břicha

Léto se blíží a s ním i plavková sezóna. Každý z nás chce vypadat co nejlépe. Řadu lidí trápí jejich větší bříško a rádi by pár kilo přes břicho před létem shodili, ale nejde jim to. Možná ji v tom brání i to, že věří zažitým mýtům, a tak se kýžené výsledky stále nedostavují. Zjistěte, co rozhodně není pravda a zbavte se tuku na břiše jednou provždy.

Z pití piva budete mít pivní bříško

Toto je zažitý mýtus, kterému věří řada lidí. Své rostoucí bříško přikládají konzumaci piva a myslí si, že případně stačí pivo vyřadit a hubnutí přes břicho půjde jedna báseň. Mýtus vzniknul tak, že „pivní bříško“ mívají zejména muži, kteří také konzumují více piva než ženy. A tak se vše svedlo na džbánek tohoto lahodného moku, který je v tom však zcela nevinně. Dnes už vědci vědí, že za ukládáním tuku v oblasti břicha je u mužů zodpovědný mozek. To potvrdila i studie vědců z London College, která vyvrátila, že by zvýšená konzumace piva vedle k přibírání v oblasti břicha. Ukázalo se však, že co se týče pití, nejhorší je nárazové pití většího množství alkoholu. Závěr je takový, že malé pivo k obědu vám rozhodně neuškodí, ale víkendové popíjení většího množství alkoholu ano.

Info ikona
Pivo

Vyzkoušejte japonskou metodu na ploché břicho. Efekt je vidět za dva týdny.

svetzeny.cz

Samotné cvičení stačí

Spousta lidí také věří, že břicho se dá shodit cvičením bez úpravy jídelníčku. Pamatujte, že zhubnutí břicha je vždy o jídle. Můžete ze sebe v posilovně sedřít kůži, ale bez úpravy jídelníčku „břišáky“ mít nebudete. Doktor Michael Mosley v rozhovoru pro magazín Mirror prozradil, na co se zaměřit. Dle něj je pro zhubnutí břicha klíčové, abyste přestali konzumovat hodně cukru a omezili příjem sacharidů. Upozorňuje, že byste sacharidy neměli zcela vyřadit, existují totiž dobré a špatné sacharidy, takže máte na výběr.

Špatné sacharidy bývají obsažené v průmyslově zpracovaných potravinách, patří sem sladké nápoje včetně energetických drinků, těstoviny, bílé pečivo, slazené cereálie a nejrůznější sladkosti. Mají nízký podíl vlákniny a živin a vysoký glykemický index, proto byste se jim, pokud chcete shodit kila, měli vyhýbat. Raději do jídelníčku zařaďte zdravé sacharidy, které vás zasytí i při nižším počtu kalorií, přirozeně stimulují váš metabolismus a mají vysoký podíl živin a vlákniny. Dobré sacharidy obsahuje celozrnné pečivo, otruby, zelenina a ovoce.

Manuál na sexy křivky aneb Vyvracíme mýty o hubnutí

svetzeny.cz

Musíte úplně vyřadit všechno tučné z jídelníčku

Další častou chybou je, že ve snaze zhubnout přes břicho lidé vyřadí ze svého jídelníčku úplně všechno tučné. Specialistka na výživové poradenství Maria A. Bella v tozhovoru pro Eat This, Not That! říká: „Konzumace optimálního množství zdravých tuků je klíčem k hubnutí. Zdravé tuky, jako jsou olivový a avokádový olej, podporují dluhověkost, zářivou pleť, vlasy a nehty. Bojují proti kardiovaskulárním chorobám a cukrovce tím, že udržují stabilní hladinu glukózy v krvi. Díky nim se budete cítit plní.“ A jaké jsou další zdravé tuky, které byste měli do jídelníčku zařadit? Patří sem i další oleje jako například kokosový, dále máslo a ghee, ořechy a semena, vejce, hovězí maso, ale třeba i hořká čokoláda.

Nikdy nezhubnu přes břicho kvůli genetice

Toto je častá výmluva, že břicho nelze shodit kvůli tomu, že daný jedinec má genetickou dispozici k ukládání tuku zejména v břišních partiích. Ano, skutečně se některým lidem tuk v oblasti břicha ukládá více než jiným a mají pocit, že „přibírají ze vzduchu“, ale to neznamená, že je nemožné, aby přes břicho shodili. Pokud budete pravidelně cvičit a stravovat se zdravě, výsledky se dostaví.


Zdroje: https://www.researchgate.net/publication/9083957_Beer_and_obesity_A_cross-sectional_study

Každá kalorie se počítá: Fitness trenér vám poradí, jak zhubnout snadno a bez striktního omezování

svetzeny.cz

Ketodieta: Zázrak nebo hazard se zdravím? Na otázky odpovídá fitness trenér

svetzeny.cz