Přejít k hlavnímu obsahu

Vyzkoušejte ještě dnes: Japonská metoda na ploché břicho. Cvičíte 2 minuty denně a efekt je vidět za dva týdny!

Žádné doplňky stravy, drastické diety ani hodiny „pod palbou“ fitness trenéra. K dokonalému bříšku, které se po vánočním hodování tak nějak zakulatilo, stačí jen dvě minuty denně věnované speciální technice dýchání. Nevěříte? Tak to zkuste!

Takzvaná Long Breath Diet představuje revoluci ve všech dosavadních zeštíhlujících metodách. Je založená na maximalizaci výkonu vašeho metabolismu a efektivitě spalování tuků za pomoci kyslíku. Bývalý japonský herec Miki Ryosuke totiž zjistil, že kombinace tří sekund hlubokého nádechu a sedmivteřinový výdech, při kterém zapojíte všechny břišní svaly, formuje břicho daleko rychleji a efektivněji než třiceti minutový set klasických břišních cviků. O rychlosti, se kterou nastupuje výsledek, se přesvědčil sám, kdy obdobné cvičení praktikoval kvůli bolestem bederní páteře. Během padesáti dní, kdy věnoval každé ráno pětiminutovému dýchání, se zbavil dvaceti osmi liber, což je asi třináct kilogramů a zeštíhlel v břišní partii asi o dvanáct centimetrů.

Jak funguje?

Princip je v podstatě jednoduchý. Při dýchání se naše krev okysličuje – okysličují se tedy všechny buňky v těle. Působením kyslíku pak v těle dochází k chemické reakci, při které se tuková buňka přemění na oxid uhličitý a vodu. Vodu pak přirozeně vyloučíme  rámci metabolické výměny látek, oxid uhličitý zase vydechneme. Předpokladem proto, aby to fungovalo, je samozřejmě provádět cvik 100% správně.

 
Mohlo by se vám líbit

Nejšílenější diety všech dob, které byste držet nechtěli

Možná patříte mezi ty, kteří si letos opět dali předsevzetí, že shodí pár kil. Ale velký pozor na výběr diety. Na internetu jich najdete nespočet, ale řadu z nich by vám žádný lékař nikdy nedoporučil. Pojďme se společně podívat na ty nejdivnější diety všech dob, které byste nechtěly držet, ani kdyby zaručeně fungovaly.
svetzeny.cz

Jak na to?

Postavte se rovně, předkročte pravou nohu před sebe asi o dvacet centimetrů a vytočte chodidlo. Váhu těla přitom ale nechte na noze zadní. Následně zatněte hýžďové svaly a s nádechem  zvedněte ruce nad hlavu, jako kdybyste chtěly opsat půlkruh. Pak hluboce vydechněte, přičemž ruce zase spouštějte dolů a maximálně zatněte všechny břišní svaly. Nezapomeňte, že nádech musí trvat tři sekundy, výdech sedm.

Cvik zní možná složitě, ale když se podíváte na některé z instruktážních videí na Youtube (stačí do vyhledávání zadat Long Breath Diet) zjistíte, že jeho provádění je velmi jednoduché.

Výsledek plochého břicha téměř na počkání

Přestože se doporučuje cvičit alespoň dva měsíce, velmi znatelný efekt je vidět už asi po dvou týdnech. V každém případě není na škodu zařadit tento cvik na seznam vaší ranní hygieny napořád. Zpevněné svalstvo vás totiž v pozdějších letech uchrání od bolestí zad a navíc. Komu by se (nejen) v létě ploché břicho nehodilo?

Mohlo by se vám líbit

Ketodieta: Zázrak nebo hazard se zdravím? Na otázky odpovídá fitness trenér

Keto dieta je mezi ženami hitem již několik let. Snadno a rychle zhubnete klidně i desítky kil. O co jde a proč ji fitness trenéři a odborníci na výživu svým klientům nedoporučují? O tom jsme si povídali s fitness trenérem Michalem Šetinou.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Manuál na sexy křivky aneb Vyvracíme mýty o hubnutí

Hladovka nefunguje. To už všichni víme. Ale že by byla 100% platná i "osvědčená" rada jíst šest porcí denně? To se také říct nedá. Podle lékařů je účinné jen jedno jediné - počítat si kalorie.
svetzeny.cz