Přejít k hlavnímu obsahu

Sharon Stone má v 66 letech úžasnou postavu. Vděčí za ni jídelníčku, který můžete dodržovat i vy

Info ikona
Sharon Stone

Uznávaná americká herečka Sharon Stone oslavila 10. března už své 66 narozeniny. I ve svém věku si udržuje štíhlou postavu a svěží pleť, je plná energie a životního elánu. Jejím tajemným elixírem mládí není nic jiného než vyvážený jídelníček. Na jaké potraviny nedá dopustit?

V 90. letech patřila mezi nejuznávanější hollywoodské herečky. V kultovním snímku Základní instinkt z roku 1992 předvedla své dokonalé křivky. I když od té doby uteklo už spoustu času, za svou figuru se rozhodně nemusí stydět ani dnes coby šedesátnice. Jak se udržuje štíhlá a v neuvěřitelné kondici?

Poslouchá vlastní tělo 

Ke svému tělu přistupuje americká herečka s úctou a nemoří ho žádnými dietními trendy. Vsází na pravidelný pohyb, co nejpřirozenější, aktivní se snaží být každý den. Hlídá si jídelníček, ale dbá na to, aby se podle doporučených pravidel dokázala řídit dlouhodobě, nedrží nárazové diety. Také se naučila vyhradit si několikrát denně čas na meditaci a naslouchání svému tělu. Ví, že její tělo má své limity a chce-li od něj brát, musí mu i dostatečně dávat. To ji naučily i nepříjemné zdravotní eskapády. Léta trpí diabetem 1. typu, po čtyřicítce prodělala také vážnou mrtvici, po které ji čekala náročná, téměř dva roky trvající rekonvalescence. 

Duhová dieta: Zpěvačka Christina Aguilera díky ní zhubla neuvěřitelných 20 kilo

Dělená strava, vynechání cukru, absence bílého pečiva či přerušovaný půst - všechny tyto změny v běžných stravovacích návycích na lidské tělo dobře fungují. Při striktním dodržování jdou kila poměrně snadno dolů, ale chce to velké sebezapření. Zpěvačka Christina Aguilera násilné snahy o pevnou vůli vzdala a začala jíst jako jednorožec. Efekt duhové diety byl v jejím případě enormní.
svetzeny.cz

Sharon Stone se vzdala prokazatelně nezdravého

Mnoho lidí si stále nebere k srdci varování výživových expertů před vysoce zpracovanými potravinami. Možná zaženou hlad, ale tělu nepřináší potřebné živiny, často představují jen kalorickou bombu a mohou přispívat i k zánětům v těle. Sharon Stone se rozhodla s takovými potravinami striktně skoncovat. Vyhýbá se fast foodu, nekupuje polotovary a pokrmy s rizikovým obsahem cukru, soli, aditiv nebo sodíku. Také se naprosto vzdala alkoholu

Bílkoviny jako základní stavební kámen

Jídelníček lidí, kteří si nedokážou udržet váhu, je často vystavěný hlavně na sacharidech. Sharon Stone si je vědoma důležitosti bílkovin ve stravě, pravidelně proto na talíř zařazuje libové steaky, ryby a drůbeží maso. Ráda si dopřeje i vejce, baví ji, že je lze konzumovat na mnoho různých způsobů. Bílkoviny jsou důležitým zdrojem energie, pomáhají proti hladu a jsou nutné pro udržení svalové hmoty.

Když sacharidy, tak s nízkým glykemickým indexem

Těstoviny, knedlíky nebo pizza vám možná chutnají, jsou ale dost kalorické, navíc mají vysoký glykemický index, dokážou tedy rozkolísat krevní cukr a tím i vaši energii a pocit hladu. Atraktivní herečka vsází na přílohy s nízkým glykemickým indexem, jako je čočka nebo quinoa. Takové potraviny pomáhají i v boji s cukrovkou, ale chrání i před vysokým tlakem a cholesterolem.

Místo příloh volí Sharon Stone dušenou zeleninu

Místo kalorických sacharidových příloh si ke kvalitnímu masu dopřává zeleninu. Nejraději jen krátce dušenou, ta si zachovává nejvíce živin. Zelenina je bohatá na vitamíny a minerály, ale i na vlákninu nezbytnou pro zdravé trávení. Díky ní také zasytí, i když má zpravidla celkem nízkou kalorickou hodnotu. Zeleninu ráda konzumuje také syrovou, rozhodně ji ale nezabije nějakou kupovanou zálivkou plnou éček. Na dochucení jí stačí olivový olej nebo balzamikový ocet.

Nejzdravější dieta na světě: Podporuje ji i Světová zdravotnická organizace. Vhodná je hlavně pro ženy nad 50

Ženy ze severní Evropy vynikají éterickým vzhledem, alabastrovou pletí a říká se o nich, že jsou zdravé jako ryby. A právě díky stravě, jejímž základem jsou dary moře, je inspirována tak zvaná severská dieta, kterou podporuje i Světová zdravotnická organizace. V čem spočívá její úspěch a lze ji vůbec aplikovat do životosprávy ve středoevropském stylu? Vyzkoušejte ji také a uvidíte, že zanedlouho budete štíhlá a fit stejně, jako Seveřanky.
svetzeny.cz

Stone si chytře vybírá tuky

Bez tuku to ve vyváženém jídelníčku nejde. Sharon upřednostňuje ty zdraví prospěšné a kvalitní, jako jsou tučné ryby, olivový olej, avokádo a ořechy. Prospívá tak svému srdci, kvalitní tuky jsou ale nezbytné i pro zdravě vypadající vlasy a mladistvou pokožku.

Americká herečka nedá dopustit na dostatečnou hydrataci

Vitální se cítí i díky bohatému pitnému režimu. Základem je pro ni čistá voda a také mít sklenku pořád po ruce, aby pila průběžně po celý den. Díky tomu je její pokožka stále krásně hydratovaná a působí svěže. Tekutiny se snaží doplnit i jídlem, jako jsou různé polévky či smoothie. S hydratací začíná už ráno, ke snídani si denně dává meloun, zeleninu s nejvyšším obsahem vody. Dopřává si ho se sýrem feta a olivovým olejem, dochucený solí, pepřem a mátou. K tomu nesmí chybět kousek bezlepkového kynutého toastu a bylinkový čaj.

Sharon Stone ví, že bez pohybu by to nešlo

V cestě za vysněnou postavou hraje mnohem větší roli správný jídelníček, vhodný pohyb ale tuto snahu dobře podpoří. Sharon se snaží být aktivní denně, spíše než na hodiny v posilovně na to jde chůzí, fyzickou prací, snaží se neposedávat, ale být neustále v pohybu. Pravidelně sahá po činkách, pokud se na ně ale zrovna necítí, vezme si jen lehčí závaží na zápěstí a kotníky a cvičí s nimi. Ráda se také protáhne na balančním prkně, které jí pomáhá na střed těla i správné držení. 

Díky svým stravovacím návykům si zachovává i v pokročilém věku vitalitu a ukazuje, že nikdy není pozdě začít pečovat o své zdraví a pohodu. Vypadá lépe než kdy dřív.

Zdroj článku