Přejít k hlavnímu obsahu

Strava, na kterou přísahá krásná Christina Aguilera: Duhová dieta má skvělý efekt

Dělená strava, vynechání cukru, absence bílého pečiva či přerušovaný půst - všechny tyto změny v běžných stravovacích návycích na lidské tělo dobře fungují. Při striktním dodržování jdou kila poměrně snadno dolů, ale chce to velké sebezapření. Zpěvačka Christina Aguilera násilné snahy o pevnou vůli vzdala a začala jíst jako jednorožec. Efekt duhové diety byl v jejím případě enormní.

Aguilera měla potíže s váhovými výkyvy

Zpěvačku Christinu Aguileru si pamatujeme jako tu „druhou“ vycházející americkou hvězdu z období devadesátek, kdy kariéru začínala Britney Spears. Obě byly mladinké, krásné, štíhlé a sexy, podařilo se jim prosadit po celém světě. Jejich sláva a bohatství jim změnily životy, a nejen Britney, ale i Christina trpěla depresemi, poruchami příjmu potravy a v pozdějším věku také poměrně významnými výkyvy váhy. S těmi se začala potýkat v roce 2008, kdy přibrala kvůli těhotenství téměř 20 kilo. Po porodu začala cvičit jógu, boxovat a naučila se meditovat. Poctivě se také připravila na svou roli tanečnice v romantickém muzikálu Burlesque, film ale u diváků naprosto propadnul a Christina to velmi těžce nesla. Jen o pár měsíců později ji navíc čekal rozpad manželství se skladatelem Jasonem Bratmanem. V tu dobu čelila i nepěkným útokům v médiích, a i když to bylo asi její nejtěžší období v životě, vypadala fyzicky opravdu skvěle

Hubnutí po padesátce není žádná věda! Stačí se držet několika jednoduchých pravidel

Hubnutí ve vyšším věku mívá punc nadlidského výkonu. Přitom to tak být vůbec nemusí. Ubrat pár centimetrů a kilogramů je možné, když zohledníte změny, které se s vaším tělem po padesátce stanou.
svetzeny.cz

Duhová dieta jako cesta ke štěstí

Následně se zpěvačka stáhla do soukromí, v klidu přibírala, procházela různými fázemi radosti a smutku. V roce 2013 v sobě ale opět našla vnitřní sílu a rozhodla se, že chce být opět fit, zdravá a štíhlá. A po 10 letech médiím svěřila, jakou cestu k novému směřování ve svém životě tehdy zvolila. Rozhodla se pro tak zvanou duhovou dietu, která striktně dodržuje konzumaci 1600 kalorií denně, kdy je základní strava doplněna ovocem a zeleninou podle různých barev každý den v týdnu. Celkově je ale třeba namíchat svůj týdenní obsah ovoce a zeleniny v co nejpestřejší barevné škále. Na Christinu Aguileru zafungoval tento speciálně nastavený jídelníček ideálně - jen během prvních tří měsíců shodila přes 20 kilogramů. A jelikož je vždy důležité zapojit úpravě stravy také pohyb, prozradila i svůj tréninkový plán

Slanina k snídani, cizrna k večeři

Jídelníček při duhové dietě vypadal ve verzi pro Christinu Aguileru poměrně striktně, ale také velmi lákavě. Nejdůležitějším jídlem dne zvolila zdravou snídani, a jelikož se nechtěla omezovat v eliminaci nezdravých produktů, nahradila je jinou variantou. A dokonce si dopřávala jednu skleničku vína denně. Snídani skládala zpěvačka ze slaniny, borůvek a avokáda. K obědu volila salát s kuřetem, tofu, kapustou, špenátem, zelenými lusky, mrkví a fazolemi, nakládanými okurkami a paprikami. K večeři pak přišla na řadu cizrna s rýží, rajčata, okurka, cibule, mrkev, květák, lilek a ryba nebo kuře. A když měla přes den chuť na svačinku, dala si celer, ořechová másla nebo krevetový koktejl

Nejzdravější dieta na světě: Podporuje ji i Světová zdravotnická organizace. Vhodná je hlavně pro ženy nad 50

Ženy ze severní Evropy vynikají éterickým vzhledem, alabastrovou pletí a říká se o nich, že jsou zdravé jako ryby. A právě díky stravě, jejímž základem jsou dary moře, je inspirována tak zvaná severská dieta, kterou podporuje i Světová zdravotnická organizace. V čem spočívá její úspěch a lze ji vůbec aplikovat do životosprávy ve středoevropském stylu? Vyzkoušejte ji také a uvidíte, že zanedlouho budete štíhlá a fit stejně, jako Seveřanky.
svetzeny.cz

Denní barvy v duhové dietě

Základem duhové diety je dodržovat každý den konzumaci jiné barvy ovoce a zeleniny. Dnů je nastaveno šest a je víceméně jedno, jak je nakombinujete za sebou. 

Bílá - všechny produkty mají bílou barvu. Kvůli omezení příjmu sacharidů zvolila Christina vaječné bílky, kokos, mléčné výrobky, cibuli či česnek. 

Červená - na řadě jsou maliny, červené hrozny, rajčata, fazole, červená řepa, libové červené maso, papriky

Zelená - v tento den konzumovala kiwi, okurky, špenát, salát či brokolici

Oranžová - do jídelníčku patří dýně, pomeranče, mandarinky, papaja, meruňky, broskve, tykve

Fialová - nesmí chybět ostružiny, fialové zelí, tmavé hrozny

Žlutá - jídlo doplňují žluté cukety, žluté papriky, kukuřice, sýr, žloutky, med

 

K duhové dietě patří pohyb

Proměna Christiny Aguilery by nebyla tak efektivní, kdyby k úpravě jídelníčku nepřidala dostatek pohybu. Ten jí nastavil osobní trenér na míru a její denní rutina vypadala následovně: 

- 15 minut běhu nebo chůze na pásu rychlostí 10 km/ h

- 10 minut na eliptickém trenažéru

- 8 opakování 3 cviků na hrudník 

- 8 opakování 3 cviků na triceps

- 8 opakování 3 cviků na biceps

- 8 opakování 3 cviků na nohy

- 8 opakování 3 bočních výpadů

- 8 opakování 3 dřepů

Do týdenního cvičebního plánu přidala také fitness jógu a meditace, chození do schodů a kardio. 

Jednoduchý cvik, který pomůže v boji s nadváhou: Naučte se ho dělat správně

Cvičení k hubnutí neodmyslitelně patří a pokud doufáte, že jen upravíte stravu a ono to půjde, moc vás nepotěšíme. Pohyb je důležitý. Plusem je, že si můžete vybrat jakýkoliv pohyb chcete. Ať už budete denně cvičit v posilovně, chodit na lekce aerobicu, tance nebo se vzhlédnete v boxu. Jednoduchý cvik vám může pomoci v boji s nadváhou.
svetzeny.cz

Variabilita duhové diety

Duhovou dietu je možné aplikovat poměrně variabilně. Jen je třeba využít celou pestrost palety barev, které se musí střídat v pravidelném režimu. Je nutné nepřejídat se a příjem 1600 kalorií denně je kalkulován na rychlý úbytek váhy. A pokud vám snad nechutná brokolice, nahraďte ji hráškem, rajčata vyměňte klidně za červená jablka a dýni třeba grep. Nebojte se experimentovat a samozřejmě nezapomeňte na pravidelný a dostatečný příjem tekutin. Základem je pramenitá voda, minerálky, bylinkové či zelené čaje. Káva není zakázána, zato na sycené slazené nápoje zcela zapomeňte

Podívejte se, jaký efekt má na Christinu Aguileru duhová dieta, na kterou nedá dopustit
Zdroj článku