Přejít k hlavnímu obsahu

Oblečení dle tvaru postavy: Hrušky se vyhýbají bokovkám, široká ramena zjemní výstřih do V

Info ikona
Móda

Stalo se vám někdy, že jste spatřili nádherný kousek oblečení v obchodě, ale přes všechnu snahu na vás nevypadal dobře, ačkoliv vám jinak seděl? Možná za to mohl tvar vaší postavy, každému tvaru totiž sedí něco jiného. Zjistěte, zda jste jako hruška, jablko, přesýpací hodiny, diamant nebo krabice a jaký typ oblečení se hodí nejlépe k vašemu tvaru těla.

Roztrhané džíny, odhalený dekolt a usedlé kostýmky: Módní chyby, kterých se dopouštějí ženy po čtyřicítce

svetzeny.cz

Diamant či obrácený trojúhelník

Tento tvar se vás týká, pokud máte horní polovinu trupu širší než spodní a vaše ramena jsou širší, než jsou vaše boky. Nejspíš také nemáte příliš definovaný pas a boky. Mezi celebrity s tímto tvarem postavy patří Angelina Jolie, Demi Moore nebo Renée Zellweger.

Krabice či obdélník

S obdélníkovým tvarem těla máte stejnou šířku ramen i boků a nemáte příliš zvýrazněný pas. Tomuto tvaru se také často říká „atletický“ tvar těla. Mají ho celebrity jako Kate Hudson či Gwyneth Paltrow.

Hruška či trojúhelník

Tento tvar se vás týká, pokud máte širší boky a stehna, zatímco horní polovinu těla máte užší. Tuto postavu mají například Kim Kardashian nebo Jennifer Lopez.

Galerie: Účesy vhodné pro ženy ve 30, 40 a 50. S věkem sázejte na přirozenost, zkraťte vlasy ve vhodnou chvíli

svetzeny.cz

Info ikona
Kalhoty

Přesýpací hodiny

Tento tvar těla je definován stejnou šířkou boků a ramen s dobře definovaným úzkým pasem. Tuto postavu mají například Beyoncé, Dita Von Teese a měla ji i slavná Marilyn Monroe.

Jablko či kulatý tvar

Kulatý tvar těla je definován větší horní částí těla, než je ta spodní. S tímto tvarem máte štíhlý pas a skvělé nohy, ale tělo postrádá definici od boků nahoru. Tento tvar postavy mají například Drew Barrymore, Amy Schumer nebo Melissa McCarthy.

Zdroj článku