Přejít k hlavnímu obsahu

Angelina Jolie "zbořila" Instagram, když sdílela svůj první příspěvek: Dojemný dopis od afghánské dívky

Info ikona
Angelina Jolie

Herečka Angelina Jolie, která je notoricky známá tím, jak si chrání své soukromí, jak nesnáší sociální sítě, a jak nikdy nechce o ničem mluvit. Nyní udělala výjimku, ale nejde jí o počet sledujících, ani se nechce podělit o své soukromí, její záměr je úplně jiný.

Angelina Jolie se připojila k Instagramu a pomocí platformy upozornila na situaci v Afghánistánu.

Jolie se k platformě připojila v pátek a zveřejnila dopis, který, jak říká, obdržela od dospívající afghánské dívky, jejíž jméno a umístění byly rozmazané. V dopise dívka vyjadřuje své obavy a strach ze života pod vládou Talibanu a píše, že „jsme znovu uvězněni“.

Jolie, která je zvláštním vyslancem Agentury OSN pro uprchlíky, ve svém titulku napsala, že plánuje sdílet příběhy lidí z celého světa, „kteří bojují za svá základní lidská práva“.

"Právě teď lidé v Afghánistánu ztrácejí schopnost komunikovat na sociálních sítích a svobodně se vyjadřovat. Přišla jsem tedy na Instagram, abych se podělila o jejich příběhy a hlasy lidí z celého světa, kteří bojují za svá základní lidská práva," napsala světoznámá herečka. 

Kromě dobročinnosti trhla Angelina Jolie i rekord, protože již nyní její profil zdobí neuvěřitelných 7,5 milionu sledujících! 

Týdenní horoskop: Kozoroh, Štír a Rak budou sršet energií, kterou jim můžeme všichni závidět

svetzeny.cz

„Modrý měsíc“: Srpnový úplněk mění život třem znamením zvěrokruhu: Býk, Panna a Vodnář se mají na co těšit!

svetzeny.cz