Přejít k hlavnímu obsahu

Dlouhé nohy jsou považovány za vysoce atraktivní: Díky vhodně zvoleným botám či barvě kalhot jich můžete docílit opticky

Info ikona
Dlouhé nohy

Některé ženy se zkrátka narodily s malou postavou, která pochopitelně obnáší i kratší nohy. To však neznamená, že ani ženy drobného vzrůstu nemohou být atraktivní. Jsou dokonce muži, kteří ženy takového vzrůstu preferují. Avšak v hodně ženách občas bodne osten lítosti, že se se svým kratším tělem nejspíš nebudou v nejbližší době předvádět na módních přehlídkách. Naštěstí však existují jednoduché triky, které dokážou nohy alespoň opticky prodloužit. Podívejte se na nejsnazší z nich.

Info ikona
Boty

Boty v tělové barvě

Boty v tělové barvě jsou pro krátké nohy nejlepším přítelem. Pochopitelně je ideální, když je na botě alespoň menší podpatek.

Boty se špičatou špičkou

Zapomeňte na boty s kulatou nebo dokonce hranatou špičkou! Ideální volbou pro kratší nohy jsou natahovací boty se špičatou špičkou, které se skvěle hodí pro chladnější období.

Vybírejte si dobře barvu oblečení

Není žádným tajemstvím, že pokud se oblečete od hlavy až k patě do černé barvy a k tomu navíc přidáte boty na podpatku, budete vypadat nejen štíhlejší, ale také vyšší. Tento trik se však netýká striktně pouze černé barvy, ve skutečnosti vás udělá vyšší jakýkoliv odstín, zejména pak tmavší barvy.

Zapomeňte na černou koženou bundu. Letos na jaře je trendy hnědá barva

svetzeny.cz

Info ikona
Sukně

Slaďte barvu kalhot a bot

Máte v plánu si dnes na sebe vzít černé džíny? Nezapomeňte je doplit botami ve stejném odstínu. Toto strategické použití barvy totiž vytvoří efekt delší a štíhlejší linie těla.

Kalhoty a sukně s vysokým pasem

Kalhoty s vysokým pasem jsou nejen dnes velmi populární, ale také mají jednu úžasnou vlastnost, kdy není poznat, kde vlastně vaše nohy začínají. Tato volba je vhodná zvláště pro ženy s delším trupem a kratšíma nohama. Celý efekt zvýrazníte tím, že košili či horní část oblečení zastrčíte do kalhot. Stejně úžasný prodlužující efekt mají i sukně s vysokým pasem, které jsou ideální v kombinaci se zkrácenými topy a vysokými podpatky.

Vyhněte se botám s kotníkovým vázáním

Ačkoliv jsou boty s kotníkovými pásky praktické a v některých případech i roztomilé, bohužel mají vlastnost zkrátit a zesílit i ty nejštíhlejší nohy. Pokud tedy máte krátké nohy, vyhněte se jim za každou cenu a raději vsaďte na klasické špičaté lodičky.

Jarní móda pro ženy nad 40 let: Omladí vás květinové vzory i jednobarevné outfity

svetzeny.cz

Info ikona
Kozačky

Kozačky nad kolena

Kdykoliv to umožňuje počasí a situace, noste vysoké kozačky nad kolena, které dosahují až po stehna. Spolu s vhodně zvolenou sukní či kraťasy půjde o naprosto úžasný dojem dlouhých nohou.

Noste delší nohavice

Díky zkráceným nohavicím mohou vaše nohy působit kratší, než ve skutečnosti jsou. Zkuste proto zvolit delší nohavice, které jsou ideální volbou pro boty na podpatku. S délkou kalhot to zase ale nepřehánějte, neměly by se ve spodní části mačkat.

Vyhýbejte se vzorům s vodorovnými pruhy

Pruhované oblečení bývá těžkou volbou, jelikož pruhy mají tendenci tělo opticky rozšiřovat. Pokud však nemusíte řešit tuto stránku věci, nebojte se sáhnout po pruhovaném vzoru pro vaše kalhoty či šaty, Dejte však pozor, aby byly pruhy vždy svislé a nikoliv vodorovné!

Štíhlá a atraktivní i po porodu: Nejen procházky, ale i další věci vám pomohou vypadat ještě lépe než před porodem a zvýšit vaše sebevědomí

svetzeny.cz

Zdroj: BrightSide