Přejít k hlavnímu obsahu

Máte krátké nebo silné nohy? Robustní podpatek a dalších šest typů bot, které vám prodlouží a zeštíhlí nohy. Které jsou vhodné pro vás?

Info ikona
boty

Někdy je výběr stylu obuvi trochu oříšek, jelikož existuje nespočet tvarů, velikostí a barev, které vás nutí přemýšlet o tom, v jakých se budete nejlépe cítit a vypadat skvěle. Pokud byste však chtěla pomocí bot dosáhnout efektu štíhlejších nohou, existuje hned několik druhů bot, které vám k tomu mohou pomoci. Pamatujte však, že nohy každé ženy se liší a je dobré dobře promyslet, který typ sedí vám.

Info ikona
Robustní podpatek

Jednoduché lodičky s robustním vysokým podpatkem

Robustní podpatky jsou vhodné především pro ženy, které mají silnější nohy. Nejenže působí velmi lichotivě, ale také jsou daleko pohodlnější než jehlové podpatky. Pro lepší vizuální výsledky se pak doporučuje nosit takové podpatky, které se směrem od boty trochu zužují. Vyhnout byste se měla lodičkám s páskem kolem kotníku, jelikož ten opticky nohu zkracuje. Navíc se pak také zdají širší kotníky a lýtka.

Trend krásy: na podzim budou v kurzu grafické oční linky. Inspirujte se i vy

svetzeny.cz

Info ikona
Jehlové podpatky

Jehlové podpatky

Jehlové podpatky jsou perfektní, pokud chcete působit vyšším dojmem a chcete, aby vaše nohy vypadaly štíhlejší. Čím tenčí podpatek, tím atraktivněji budete působit, ale musíte se smířit s nepohodlím, které nošení těchto bot provází. Vyhněte se botám s pásky přes nárt, jelikož ty mají tendenci na vašich nártech dělat nevzhledné boule, obzvlášť pokud vám chodidla často natékají.

Info ikona
Boty na klínku

Boty na klínku

Boty na klínku bývají pohodlné a navíc vypadají opravdu dobře. Pokud máte silnější chodidla, zvolte klínek, který není příliš široký, aby neumocnil dojem silných nohou. Vyhněte se botám s řemínkem přes nárt do tvaru písmene T. Díky tomuto řemínku budou totiž vaše nohy vypadat širší, než ve skutečnosti jsou.

Info ikona
Lodičky s otevřenou špičkou

Lodičky s otevřenou špičkou

Lodičky s otevřenou špičkou jsou dobrou volbou, jelikož díky nim budete vypadat vyšší a vaše nohy to opticky prodlouží. Navíc vaše chodidla budou vypadat drobnější. Dejte však pozor, aby špička nebyla otevřená příliš a vyhněte se zcela hranatým tvarům špičky!

Pětice barev vlasů, které budou na podzim trendy: Jaký ostín barvy se hodí k vašemu typu? Vyberte si ten správný, který vám bude slušet

svetzeny.cz

Info ikona
Kozačky

Kozačky s vysokým podpatkem

Dlouhé kozačky jsou velmi lichotivé, obzvlášť pokud máte silnější lýtka. Pokud mají boty nahoře nějaký malý ozdobný detail, může to navíc odpoutat pozornost od kotníků. Pokud máte silnější nohy, volte vždy délku kozaček minimálně pod kolena, jelikož kotníkové mohou zbytečně upoutávat pozornost na vaše lýtka a opticky je zvětšit.

Info ikona
Baleríny

Baleríny

Pokud nemáte podpatky v oblibě anebo se vám v nich prostě špatně chodí, dobrým řešením pro vás mohou být baleríny, které jsou na chůzi velmi pohodlné. Nejlepšího zeštíhlujícího dojmu dosáhnou, pokud k nim zvolíte sukni kratšího střihu nad kolena. Pokud máte silnější nohy, rozhodně se však vyhněte tzv. římským sandálům, které přitahují velkou pozornost na vaše lýtka díky obrovskému množství pásků či šňůr. Navíc se vám mohou tvořit mezi pásky nežádoucí boule a nošení takovýchto bot se může stát krajně nepohodlným.

Info ikona
Boty tělové barvy

Boty v barvě punčoch nebo tělové barvy

Punčochy jsou samy o sobě lichotivé a tmavé barvy umí nohy opticky zeštíhlit. Zvolte k nim však správné boty, protože pokud zvolíte boty jiné barvy, můžete tak rozbít zeštíhlující efekt. K nohám bez punčoch pak prokazují výbornou službu boty tělové barvy, které vaše nohy opticky prodlouží a tím i zeštíhlí.

Nejkrásnější módní trend: midi sukně bude hitem letošního podzimu

svetzeny.cz