Přejít k hlavnímu obsahu

Štíhlá a atraktivní i po porodu: Nejen procházky, ale i další věci vám pomohou vypadat ještě lépe než před porodem a zvýšit vaše sebevědomí

Info ikona
Krásná po porodu

Těhotenství je jedno z nejkrásnějších obdobích ženy, kdy se větší bříško rozhodně neřeší a naopak bývá považované za cosi roztomilého, co k těhotenství zkrátka patří. Problém však nastává, když se miminko konečně narodí a ženě se nejen nedaří shodit kila nabraná v těhotenství, ale navíc občas výrazně ubývá její přitažlivost kvůli náročné péči o miminko. Existují však způsoby, jak se dostat relativně rychle do formy a vypadat ještě lépe než před porodem!

Info ikona
Těhotenství

Prevence vám ušetří hodně pozdější dřiny

Stále bohužel kouluje nesmyslná fáma, že žena v těhotenství má jíst za dva. Jenže energetický příjem, který miminko pro svůj vývoj navíc potřebuje, je tak naprosto minimální, že byste ho za celý den pokryla mimo své příjmu například jedním jablkem. Většina žen by se navíc měla během těhotenství zaměřit na zdravou výživu, aby svému  miminku dopřávaly ty nejlepší a nekvalitnější živiny. Patří sem samozřejmě zelenina, ovoce, celozrnné pečivo, mléčné produkty apod. Rozhodně by se nastávající maminky měly vyhnout konzumaci fastfoodu, tučným a přeslazeným jídlům a také příliš kořeněným. Pokud se bude maminka s nadváhou snažit upravit správně svůj jídelníček již během těhotenství, může se paradoxně stát, že bude na váze ubírat již během těhotenství.

Roste vám z dítěte nebezpečný psychopat? Všímejte si jeho chování i reakcí

svetzeny.cz

Info ikona
Nadváha

Když prevence selhala a je na čase dřít

Miminko se narodilo a vy máte pochopitelně první měsíce spousty práce, abyste miminko obstarala. Dobrou správou pro kojící matky je, že produkce mateřského mléka spaluje velké množství kalorií! Po čase si však možná začínáte všímat, že ručička váhy zůstává stejná, v horším případě se ještě zvedá. Pak je na čase se zamyslet, zda se nestravujete příliš nezdravě. Při kojení byste se přitom měla stále snažit o přísun zdravých potravin. Pokud nekojíte, lákadlo v podobě nezdravých mlsot je pochopitelně vyšší. Zamyslete se však, zda pojídáním nezdravých potravin pouze nezaháníte stres, který s sebou péče o dítě občas přináší, Občas je proto dobré sehnat hlídání s a udělat si čas sama na sebe. Dalším krokem k návratu dobré postavy je pochopitelně pohyb. Spousta matek venčí své děti tím, že se sejdou s kamarádkami na dětském hřišti, a tím jejich procházka končí. podívejte se tedy po pěkných turistických trasách v okolí, které  jsou vhodné i pro kočárky. Nebojte se naplánovat si i delší trastu,  díky dnešním technologiím není problém vzít dítě potravu s sebou, i když kojíte. Navíc se dá s kočárky jezdit například i na kolečkových bruslích, což vás může zároveň bavit.

Nedaří se vám zhubnout? Cukry, které ničí vaši snahu, číhají v tvarohu, mléce i cereáliích

svetzeny.cz

Info ikona
Žena

Na hezké oblečení či make-up si čas uděláte vždy

Mnoho žen se vžilo do role matky natolik, že přestaly dbát o svůj zevnějšek. Omlouvají to právě tím, že se starají o děti a na tyto věci nemají čas. Ale ruku na srdce, která žena by si nenašla během dne alespoň pár minut pro sebe, během kterých by použila nějaký rychlý make-up, oholila se, díky dostupným online shopům objednala nějaký hezký kousek na sebe nebo si během dne převlékla tričko potřísněné od dítěte. Obzvlášť v době, kdy mají matky díky moderním technologiím usnadněnou práci natolik, že by si o tom ženy před desítky lety mohly nechat zdát. Možná si teď říkáte, že vzhled není všechno, ale muži uvažuj v tomto směru poněkud pragmatičtěji a pokud si našli krásný protějšek, ze kterého se stala zanedbaná žena, musíte očekávat, že se čím dál častěji podívají raději na nějakou atraktivní ženu.

Nejkrásnější svatební šaty roku 2022: Trendem jsou romantické modely, krajka i pastelové odstíny

svetzeny.cz