Přejít k hlavnímu obsahu

Zhubněte bez drastických diet a cvičení díky pár osvědčeným způsobům, jako je pomalé žvýkání a další

Dodržovat přísnou dietu nebo cvičební plán může být někdy obtížné. Existuje však několik osvědčených tipů, díky kterým zhubnete pár kilo, aniž byste drželi drastické diety nebo museli dřít v posilovně.

Info ikona
Jídlo

Nezdravá jídla dávejte na menší talíře

Dnešním trendem jsou velké talíře, které však svádějí k větším porcím jídla. Zkuste oklamat svůj mozek a dávejte si na velké talíře pouze zdravé jídlo, zatímco méně zdravé dávejte na malé talíře, což bude budit dojem obrovské porce.

Důkladně žvýkejte jídlo

Váš mozek potřebuje čas, aby zpracoval, že jste měli dostatek jídla. Když budete jíst dostatečně pomalu, vašemu tělu stačí méně potravy a bude více zasycené i menšími porcemi. Nedávný výzkum dokonce naznačil, že lidé, kteří jí rychle, mají mnohem vyšší sklony k obezitě a je větší pravděpodobnost, že přiberou na váze než lidé, kteří jí pomalu.

Jezte hodně bílkovin

Bílkoviny jsou obsaženy například v mase, sýrech, tvarohu, čočce atp. Díky bílkovinám budete na dlouhou dobu sytější a sníte pak během dne méně kalorií. Pokud v současné době snídáte oblinou snídani, můžete zkusit přechod na jídlo bohaté na bílkoviny, což jsou například vejce.

 

Omládněte díky potravinám: Co dalšího kromě rajčat a olivového oleje zpomaluje stárnutí pokožky?

svetzeny.cz

Info ikona
Voda

Pijte hodně vody

Pít dostatečné množství vody je dobré nejen díky dostatečné hydrataci organismu, ale také vám to může pomoci s hubnutím. Pití vody před jídlem vám také pomůže snížit pocit hladu a stačí vám poté menší porce. Nezapomeňte také nahradit kalorické nápoje, jako jsou limonády či džusy, vodou. Dochutit ji můžete například citrónem.

Soustřeďte se na jídlo

Při jídle se snažte věnovat pozornost tomu, co jíte. Lidé, kteří se během konzumace dívají na televizi nebo hrají počítačové hry, totiž můžou snadno ztratit přehled o tom, kolik toho snědli. Tyto kalorie spořádané navíc se pak nasčítají a mají z dlouhodobého hlediska masivní dopad na vaši váhu.

Jak na ploché bříško po čtyřicítce: Dle odborníků to chce trpělivost, zásadní změnu jídelníčku a silový trénink

svetzeny.cz

Info ikona
Spánek

Dbejte na dobrý spánek a nestresujte se

Lidé často zanedbávají spánek a podceňují stres. Obojí má však ve skutečnosti obrovské účinky na chuť k jídlu a tedy i váhu. Nedostatek spánku může narušit hormony regulující chuť k jídlu a stres zase může hormon regulující chuť k jídlu zvýšit. Kolísání těchto hormonů často způsobuje neustálý hlad a chutě na nezdravé jídlo, které obsahuje vysoký počet kalorií. Kromě toho chronický nedostatek spánku a stres zvyšují riziko hned několika nemocí, jako je třeba obezita nebo cukrovka.

Schovejte nezdravé jídlo mimo dohled

Pokud máte nezdravé potraviny stále na dohled, může vás to lákat k jejich konzumaci. Mějte tedy nezdravé potraviny uložené ve skříni, zatímco viditelně si položte například mísu s ovocem nebo zeleninou. Pokud chcete mít po ruce něco, co budete celý den „zobat“, zkuste například slunečnicová semínka. I ty však musíte konzumovat s mírou, jelikož obsahují vysoké množství tuku.

Jezte hodně vlákniny

Vláknina je známá tím, že výrazně zvyšuje pocit sytosti a pomáhá k lepšímu trávení a zažívání. Při hubnutí je nejúčinnější takzvaná viskózní vláknina, která při kontaktu s vodou vytváří jakýsi gel. Tento gel pak prodlužuje dobu vstřebávání živin a zpomaluje vyprazdňování žaludku. Viskózní vlákninu můžete naleznout v rostlinných potravinách, jako jsou například fazole, ovesné vločky, růžičková kapusta, chřest, pomeranče či lněná semínka.

Rebel Wilson zhubla 35 kilo a je k nepoznání. Kráska prozradila, že stačí pouze chodit, abyste zhubli

svetzeny.cz

Zdroje: Healthline, PubMed