Přejít k hlavnímu obsahu

Nevyhazujte vymačkané citrony. Poslouží vám jako nejekologičtější pomocník v kuchyni

Info ikona
Lemons

Jakmile je citron vymačkaný, vyhodíme ho. Zde si přečtěte, proč byste si měli nechat citrusové plody i nadále po vymačkání. Budete překvapeni, jak moc se mohou hodit.

Citrony se používají především v kuchyni. Nezáleží na tom, jestli v citronovém dortu nebo jako plátky ve vodě. Žluté ovoce dokáže mnohem více. Lze jej použít například jako posilovač krásy nebo jako prostředek při bolestech v krku a polykání. Citron se šťávou je ale v domácnosti také jinak nápomocný.

VŠESTRANNÝ CITRON

Citron je skutečný všestranný zázračný lék a má také pozitivní účinek při čištění. S vylisovaným ovocem odstraníte nepříjemný vodní kámen z umyvadla a kohoutků. Díky obsahu kyselin se vodní kámen sám rozpouští a film zároveň působí antibakteriálně. 

Info ikona
lemons

Myčka a citron- nejlepší společníci!

Zkuste vložit zbytky vymačkaného citronu do myčky, díky němu pak vaše myčka získá příjemnou ovocnou vůní. Pokud citron používáte pravidelně, je to nejlepší volba a především ekologičtější než jakýkoli chemický čisticí a ošetřující přípravek. Žlutou ovocnou kůru proto nevyhazujte, ale použijte v domácnosti ekologickou citronovou šťávu.