Přejít k hlavnímu obsahu

Jak čelit stresu podle znamení zvěrokruhu? Na každé znamení platí jiná metoda. Zjistěte, která je pro vás ta pravá

Info ikona
jak řešit stres podle znamení

Žijeme v uspěchané době. Je třeba někdy zvolnit a umět dát odpočinout svému tělu i mysli. Připravili jsme pro vás ty nejlepší metody, které platí pro vaše znamení zvěrokruhu.

BERAN (21. 3. − 20. 4.)

Když zjistíte, že je něco nad vaše síly či musíte čekat, začnete být nervózní, netrpěliví a vzteklí. Proto byste měli provozovat fyzicky náročnější sport, kde si vybijete nahromaděný adrenalin. Potřebujete i aktivitu, při které zklidníte tělo i mysl, ideální pro vaše znamení je jóga. Relaxační efekt na vás má i studený obklad čela a očních víček.

BÝK (21. 4. − 20. 5.)

Bytostně nesnášíte spěch a chaos. Proto byste měli ráno vstávat o něco dřív, abyste v klidu posnídali, protože prázdný žaludek a každodenní běh do práce jsou pro vás spouštěčem nervozity, a dokonce zdravotních problémů. Budete-li čelit tlaku v práci či osobním životě, vyrazte do přírody nebo si byt provoňte aromatem levandule.

BLÍŽENCI (21. 5. − 21. 6.)

Iritují vás pomalí jedinci, kteří nepoužívají mozek, ale vyjadřují se naprosto ke všemu. Když vás někdo vytočí, vaše tělo se ocitne v křeči. Nejlépe se uvolníte tancem. Blahodárný vliv na vaši psychiku mají také strategické hry, například šachy či dáma, při kterých se musí přemýšlet a mlčet.

RAK (22. 6. − 22. 7.)

Máte potřebu cítit bezpečí na domácí půdě. Proto byste si měli pořídit dveřní i okenní alarm a hlásič kouře. Jinak nebudete mít klid! Přímo trpíte, když musíte byť i krátkou dobu trávit mimo domov či bez členů rodiny. Mějte proto při ruce mobil, abyste se mohli přesvědčit, že je ve vašem bytě vše v pořádku a vaši nejbližší nestrádají. Spolehlivě vás zklidní vaření a pomalé dýchání do břicha!

LEV (23. 7. − 23. 8.)

Znervózníte, když nejste středem pozornosti, ale rozhodí vás i situace, jakmile neslyšíte chválu. Lékem na všechny trable i nešťastnou lásku jsou humor, povídání si s dětmi nebo kreativní činnosti! Když vás někdo rozčílí, pusťte si oblíbenou muziku, začněte si malovat či brnkat na hudební nástroj.

PANNA (24. 8. − 23. 9.)

Spolehlivě vás rozhodí nutnost dělat něco, co neznáte, když něco ztratíte nebo vás skolí drobná choroba. Jste perfekcionisti, a ještě k tomu nebývale sebekritičtí. Pocit, že jste něco zanedbali v péči o své zdraví, vás psychicky drtí. Jako zklidňující lék na vás zafunguje relaxace v teplé koupeli, do které si přidejte pěnu s citronovou vůní.

VÁHY (24. 9. − 23. 10.)

Křik vás dokáže paralyzovat, a jste-li nuceni například pracovat v kolektivu, kde jsou spory na denním pořádku, mohli byste z toho onemocnět! Vy se totiž dokážete skvěle ovládat a přitom vám prospěje opak – občas se zdravě naštvat. Na pozitivní frekvenci vás spolehlivě naladí procházka muzeem nebo saunování.

ŠTÍR (24. 10. − 22. 11.)

Jste enormně citliví, ale dáváte si pozor, aby o tom druzí neměli ani tušení. Moc dobře víte, že byste byli zranitelní. Jenže ani vy nejste neprůstřelní! Stačí se vás totiž zeptat, zda jste si jisti věrností drahé polovičky, a několik nocí nespíte. Jenže vaše mlčení o problémech může být sebezničující! Najděte si vrbu, zpovědníka, kterému se svěříte se svými trampotami.

STŘELEC (23. 11. − 21. 12.)

Jakmile pocítíte omezení, začnete být nesví. Jste totiž vtipné, spontánní znamení, kterému obvykle všechno projde, ale ono se i štěstí občas unaví a je z toho trapas, což rozpohybuje vaše nervy. Baterky vám dobíjejí neobvyklé zážitky, cestování a čtení o historii.

KOZOROH (22. 12. − 20. 1.)

Máte na sebe obrovské nároky a jste sólisti. Mnohdy si laťku nastavíte tak vysoko, že ji nepřeskočíte. Poté o sobě pochybujete, aniž byste připustili, že máte své limity. Pro vás je důležité pochopit, že neúspěchy jsou součástí života. Jste totiž znamení, které se obklopuje schopnými lidmi, ale když je nepožádáte o radu, jsou vám takové známosti k ničemu.

VODNÁŘ (21. 1. − 19. 2.)

Frustrovaní býváte obvykle v situacích, kdy si nemůžete dělat, co chcete, a o dobrou náladu vás připraví i pocit, že jste se ocitli v pasti. Jakmile přestanete mít pod kontrolou emoce, vyrazte do ulic a seznamujte se s novými lidmi nebo si dopřejte nějaký adrenalinový zážitek. Tyto aktivity vás vždy dobře naladí a zapomenete na všechny problémy.

RYBY (20. 2. − 20. 3.)

Mnohdy připomínáte rybáře, jenže na udičku chytáte problémy lidí okolo sebe! Deptá vás a válcuje starost o rodinu a blízké přátele. Máte totiž velkou představivost a jejich trable ve vaší fantazii vyrostou do obřích rozměrů! Proto vám prospěje pravidelná izolace od ostatních. Přestanete dělat z komára velblouda a malovat čerta na zeď!

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.