Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější svatební šaty roku 2022: Trendem jsou romantické modely, krajka i pastelové odstíny

Info ikona
Svatební šaty

Prohlédněte si nejkrásnější svatební šaty této sezóny, kterou ovládne hned několik žhavých módních trendů. V kurzu budou především modely jako pro princezny a éterické víly. „Frčí“ krajka, vintage styl pastelové odstíny i volánky.

Prohlédněte si nejkrásnější svatební šaty v naší galerii

Budete se vy nebo někdo z vašich blízkých vdávat a hledáte inspiraci? Nahlédněte do naší galerie plné těch nejkrásnější svatebních šatů pro sezónu 2022.

Nejkrásnější svatební šaty roku 2022

Trendy nehtů 2022: S manikúrou se srdíčky nebo pastelovou "francií" nešlápnete vedle

svetzeny.cz

Trendem roku 2022 jsou romantické modely, krajka i pastelové odstíny

V této sezóně bude hned několik velkých trendů, které ovlivní podobu šatů v nabídce. Prvním z nich jsou dozajista romantické modely, ve kterých budete vypadat jako éterická víla. Takové šaty jsou ušity z lehkých látek, jako je například šifón. Šaty bývají ušity ve stylu „chytrá horákyně“ - oblečená, neoblečená. Mnohdy rafinovaně odhalují přednosti nevěsty, stále však zůstávají decentním modelem vhodným pro tak slavnostní událost, jakou svatba bezesporu je. Mnohdy jsou tyto šaty zdobené nášivkami ve formě látkových květin a mašlí, volánky a řasením.

Vlasové trendy roku 2022: Inspirujte se v naší galerii těmi nejkrásnějšími módními účesy

svetzeny.cz

Samostatným trendem je pak krajka. Do módy se opět vrací celokrajkové modely. Opět to souvisí s výše zmíněným trendem romantických modelů. V kurzu jsou také vintage šaty. Ty oblékla například i princezna Beatrice ve svůj „Den D“. Nosí se tradiční střihy s nabíranými rukávky. V minulých sezónách se hodně objevovaly šaty s hlubokým výstřihem, nyní se objevuje pravý opak. Velmi trendy jsou i svatební šaty s rolákem (často nařaseným). Pokud chcete ukázat své přednosti, vsaďte na korzety – ty se letos nosí také.

Co se týče barev svatebních šatů, už dávno neplatí, že nevěsta musí mít na sobě jen bílou. V posledních letech byly trendem barvy jako slonová kost, vanilková či krémová. Tyto odstíny většině žen lichotí více než studená bílá. Nyní budou velmi módní i pastelové barvy. Nebojte se sáhnout po pastelově růžové, světle žluté, pistáciové či bledě modré. Barvou roku 2022 je Very Peri, specifický odstín kombinující fialovou a modrou.

Zdroje: Who What Wear, Hello Magazine

Emoce se vám časem propíšou do obličeje: Zjistěte, které pocity vám dělají vrásky na čele, kolem očí či úst

svetzeny.cz