Přejít k hlavnímu obsahu

Vlasové trendy roku 2022: Inspirujte se v naší galerii těmi nejkrásnějšími módními účesy

Info ikona
Freepik ofina

Nektarová blond, zářivé a kontrastní barvy vlasů, ofiny. To jsou jen některé z letošních vlasových trendů. Inspirujte se v naší galerii těmi nejkrásnějšími módními účesy V článku se také dozvíte, komu budou slušet.

Vlasové trendy roku 2022

Každý rok jsou představeny nejen módní, ale také vlasové trendy, které ovládnou celou sezónu. Inspirovat se jimi můžete v naší fotogalerii. Níže naleznete přehled jednotlivých trendů s doporučeními, komu budou slušet.

Trendy nehtů 2022: S manikúrou se srdíčky nebo pastelovou "francií" nešlápnete vedle

svetzeny.cz

Pokud bychom měli jmenovat nejmódnější barvu vlasů tohoto roku, jednoznačně by zvítězila nektarová blond. Po zimní sezóně, kterou ovládly brunetky, tu máme svěží jarní světlý odstín. Jedná se o teplý odstín blond s vanilkovo-krémovými odlesky. Dle odborníků bude tato barva vlasů slušet těm, kteří mají spíše světlejší vlasy od přírody. Na velmi tmavé vlasy by takový odstín ani nechytl, vyžadovalo by to více sezení. Obecně se dá říct, že po letech, kdy byly módní šedivé odstíny, přichází změna v podobě zářivých barev. Nosit se bude i broskvová či měděná. Studené odstíny budou trendy jen v kombinaci s kontrastní tmavou barvou vlasů, což lze vytvořit melírem.

Letos budou velmi trendy ofiny. Ač si to řada lidí nemyslí, ofina sluší všem, jde totiž jen o to, abyste vybrali střih, který bude lichotit vašemu obličeji. Zvážit byste měli také skutečnost, že ofina vyžaduje pravidelnou údržbu – stříhání a mnohdy i denní foukání. Zvláště pokud se vám vlasy vlní, může být obtížné o ofinu pečovat.

Emoce se vám časem propíšou do obličeje: Zjistěte, které pocity vám dělají vrásky na čele, kolem očí či úst

svetzeny.cz

Rozhodně bude hitem nedbalá elegance, ta může mít různou formu. Rozčepýřená mikáda vás omladí a jsou skutečně nenáročná na údržbu. Budete v nich vypadat chic a přidají vašim vlasům na objemu – ideální pro jemné zplihlé vlasy. Další možností jsou nedbalé vlny, těch můžete snadno dosáhnout za pomoci stylingových přípravků, zaplétání vlasů či kulmy.

„Frčet“ budou i objemné vlasy jako z let šedesátých. Díky nim se proměníte v hollywoodskou divu. Bez stylingových přípravků a natáček či široké kulmy se v případě, že chcete následovat tento trend, neobejdete. Pamatujte na to, že množství stylingových přípravků může vlasy zatěžovat a teplem se vlasy ničí, proto zvažte, zda takový účes chcete nosit denně.

V kurzu bude i účes á la Jennifer Aniston – její ikonické postupně sestříhané vlasy, které byly velkým hitem devadesátých let. Dnes tento účes nosí například novodobá trend-setterka a módní ikona Hailey Bieber. Výhodou tohoto účesu je, že jemným vlasům přidává na objemu.

Zdroje: Allure, Daily Mail, Instyle, Refinery29

Nejnovější trend barvy vlasů pro rok 2022: Na jaře nosíme nektarovou blond

svetzeny.cz