Přejít k hlavnímu obsahu

Very Peri: Unikátní barva, která ovládne svatební sezónu roku 2022. Inspirujte se tímto trendem i vy

Info ikona
Barva roku

Barvou roku 2022 zvolil vyhlášený Pantone Color Institute unikátní odstín, který pojmenoval Pantone 17-3938 Very Peri. Co si pod tímto pojmem můžete představit za barvu? Jisté je, že volba institutu pravděpodobně ovlivní všechna obchodní odvětví. Už brzy ji začneme hojně vídat i na svatbách.

Very Peri – barva roku i svatební sezóny 2022

Název Very Peri (Pantone 17-3938) vám asi nic moc neřekne. Je to totiž zbrusu nově vytvořená barva pro rok 2022. Kombinuje v sobě zvonkově modrou, šeříkově fialovou, levandulovou a všimnout si lze i jejích načervenalých podtónů. Jedná se skutečně o velmi unikátní odstín. Barvou roku ji jmenoval americký Pantone Color Institute. Je pravděpodobné, že trend zasáhne všechno obchodní odvětví, můžeme se tedy těšit na dekorace, oblečení i nábytek v této barvě. Barva má dle Pantone reprezentovat transformační dobu, ve které žijeme.

Inspirujte se v naší fotogalerii

Pojďte se touto úžasnou barvou inspirovat. Ohrané barvy jako je světle růžová či blankytně modrá jsou tuto sezónu pasé. Very Peri je barvou, která zaujme na první pohled a učiní vaši svatbu z hlediska výzdoby jedinečnou.

Very Peri, barva svatební sezóny 2022

Jak se posouváme do světa nevídaných změn, výběr barvy Pantone 17-3938 přináší novou perspektivu a vizi do naší dobře známé a milované rodiny barev. Zahrnuje kvality modré, současně fialové s načervenalými podtóny. Pantone 17-3938 Very Peri působí přívětivě, má hravý charakter a dynamickou přítomnost, která povzbuzuje odvážnou kreativitu a nápadité vyjádření,“ říká o unikátním odstínu Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Pantone Color Institute.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Jak tento odstín modrofialové kombinovat?

Na mysli každému vyvstane otázka, jak tuto výjimečnou barvu kombinovat, aby to vypadalo dobře. Je třeba pamatovat na to, že sama o sobě je poměrně výrazná, proto nejvíce vynikne v kombinaci s neutrálními odstíny. Nejlépe bude vypadat v kombinaci s odstíny jako jsou slonová kost, smetanová či béžová. Díky tomu, že v sobě má studené tóny zvonkově modré i teplý načervenalý podtón, si nemusíte lámat hlavu s tím, jestli k ní volit spíše studenější či teplejší barvy, hodí se obojí. Nemusíte se však bát jít ani do velmi výrazné kombinace s „bonbónovými barvami“ jakými jsou neonově růžová, fuchsiová, pistáciová, limetková, oranžová, citrónová či purpurová.

Zdroj: Pantone, Fox Business

Barva roku 2022 je Very Peri. Jedná se o novou barvu, která je vytvořena speciálně pro následující rok

svetzeny.cz