Přejít k hlavnímu obsahu

Při hubnutí po 50. roce je potřeba dodržovat jednu zásadní věc. Dieta ani cvičení to není

S přibývajícími roky se stává boj s nadbytečnými kily stále těžší. Dobrou zprávou je, že nejefektivnějším prostředkem k hubnutí nejsou drastické diety ani cvičení, ze kterého vás několik dní bolí tělo. Přečtete si, co je opravdu důležité a co vám zajistí, že veškeré vaše další snahy o hubnutí nepřijdou nazmar. Možná budete překvapeni, co vlastně funguje.

Drastické diety jsou k ničemu a škodí zdraví

Máte občas tendence propadnout nějaké bláznivé dietě spočívající v konzumaci jedné okurky denně? Důrazně před těmito dietami varujeme, obzvlášť pokud je vám přes padesát let. Tělo potřebuje více než kdy dřív dostatek živin ke správné regeneraci a funkčnosti. Jídlo si představte jako své palivo, orgány jako motor a tělo jako vozidlo. Tato analogie vám následně pomůže pochopit, proč není dobré do „motoru těla“ házet jen jednu okurku, protože na tu moc daleko neujedete. Přestane fungovat i váš metabolismus a veškerá snaha o hubnutí jde pryč. Tělo má navíc při drastických dietách tendenci začít pálit i svaly, které jsou přitom nezbytně důležité pro pálení tuků. Jelikož jsou tyto diety naprosto neudržitelné, dříve nebo později začnete opět jíst jako dříve, zatímco tělo si již pamatuje nepříjemný zážitek z diety a udělá své opatření proto, kdyby se náhodou situace opakovala. V praxi to znamená, že ačkoliv se vám možná pomocí drastické diety během pár dní podaří nějaké to kilo shodit, vaše tělo vám to poté vrátí i úroky, jelikož si na podobné situace bude tvořit větší tukové zásoby.

Jak ráno rozhýbat ztuhlé klouby: Pomohou 4 jednoduché cviky. Zlepšení pocítíte už za 2 týdny

To, že pravidelný pohyb svědčí tělu i duši, asi nemusíme ani připomínat. Tuto skutečnost jsme už jistě slyšeli všichni a ne jedenkrát. To samé platí také pro všechny postižené revmatoidní artritidou a bolestivými klouby. Zařaďte pravidelný pohyb do svého běžného života. Máme pro vás jednoduché cviky, které vám uleví nejen od bolesti, ale pomohou sníží otok a ztuhlost kolenního kloubu postiženého chronickým zánětem.
svetzeny.cz

Zásadní věc, která vám pomůže hubnout i po padesátce

S přibývajícími roky začnou zejména u žen kolísat hormonya hubnutí už není tak snadné jako kdysi. Je však holýnesmysl se domnívat, že to již nemá cenu nebo že to není možné. Chce to jen se zaměřit na jednu zásadní věc, a to je dostatek jídla. Zní to paradoxně? Možná ano, ale když se vrátíme k analogii jídla jako paliva, zjistíte, že pokud váš vnitřní motor nedostává paliva dostatek, nemůže vaše tělo fungovat, tudíž ani procesy spalování tuku. U vozidel platí, že čím kvalitnější palivo do vozidla čerpáte, tím déle vydrží motor ve správném chodu bez poruch. To samé platí i u vašeho organismu. Snažte se dopřávat si co nejvíce kvalitní potraviny, zapomeňte na fastfoody, tučná a přeslazená jídla a vyživujte své tělo právě tak, jako byste hýčkali sebe jako celebritu. Jezte dostatek zeleniny, obilných produktů a kvalitního masa a vyhýbejte se rafinovaným cukrům. Pokud si nevíte se svým jídelníčkem rady, není od věci navštívit výživového poradce, který vám pomůže sestavit jídelníček na míru. Bez hladovění a se správnou stravou totiž konečně bude mít vaše tělo dostatek prostředků na započetí hubnoucích procesů a zrychlení metabolismu.

Cvičení je důležité, ale nic se nemá přehánět

Je důležité si uvědomit, jak jste na tom s vaší fyzickou kondicí. Po padesátce se lidé většinou věnují již mírnějším pohybovým aktivitám, jako je chůze, jóga atp. Pokud však máte dobrou fyzičku, není důvod se v pohybu nějak omezovat jen kvůli věku. Mějte však vždy na paměti, že pohyb by měl být v souladu s vaším zdravotním stavem. Pokud se zaměříte na dostatek kvalitní stravy, nemusíte nutně začít chodit do posilovny, aby šla kila dolů. Bohatě stačí vynechat sedavý způsob života, jednou denně si udělat alespoň krátkou procházku, nebo si vytvořit krátký cvičební rituál podle některých návodů na YouTube určených pro vaši věkovou kategorii.

Trápí vás otoky, celulitida či nadýmání? Na vině může být špatně fungující lymfa

Přestože patří lymfatický systém mezi důležité tělesné systémy, hodně ho přehlížíme a nevěnujeme mu dostatečnou pozornost. Přitom dohlíží na celé tělo, každou buňku zbavuje nečistot a ještě k tomu pomáhá regulovat imunitní systém. Pokud vás trápí otoky, celulitida či nadýmání, na vině může být špatně fungující lymfa. Zjistěte, jak ji správně rozproudit.
svetzeny.cz
Zdroj článku