Přejít k hlavnímu obsahu

6 nejlepších cviků, díky kterým se zbavíte tuku na zádech

Info ikona
Jak se zbavit tuku na zádech?

Madla lásky, křidélka pod podprsenkou neboli tuk na zádech dokáží pěkně potrápit každou z nás. Návod na cílené hubnutí konkrétních partií sice neexistují, ale můžete si účinně pomoci zpevňujícím cvičením. A protože svaly ničí tuk, pusťte se do toho! Tohle cvičení zvládne opravdu každý a hlavně, úspěch je zaručen!

1. Úklony stranou

Sedněte si do tureckého sedu nebo se postavte s nohama rozkročenýma na šířku boků a lehce podsaďte pánev. Držte rovná, vzpřímená záda. Jednu ruku dejte v bok, druhou vzpažte nad hlavu. Zatněte břišní svaly a ukloňte se do strany. Každým úklonem se snažte úklon alespoň maličko prohloubit. Pánev při uklánění nechte rovně, nepohybujte s ní, pohyb musí jít pouze od pasu nahoru. Nepředklánějte se, ani se nezaklánějte. Úklon dolů provádějte s výdechem a s nádechem se vraťte opět do vzpřímeného stoje. Proveďte 20 opakování na každou stranu ve dvou až třech sériích. 

2. Zanožování vleže

Tímto cvikem protáhnete a posílíte především dolní část zad, hýždě a svaly na zadní straně stehen, nebo-li hamstringy. Položte se na břicho, ruce dejte pod bradu, lokty stranou. S výdechem nohy natáhněte a spolu s hlavou a rukami zvedejte. V pozici chvíli vydržte a s nádechem se opět položte na zem. Během cviku držte pevné břicho a neprohýbejte se v bedrech. Proveďte 20 opakování ve dvou až třech sériích.

Výživový poradce radí: Rýži jako přílohu při hubnutí nikdy nejezte. Způsobí více škody než užitku

svetzeny.cz

3. Zvedání nohou na boku

Nyní se zaměřte na šikmé břišní svalstvo, střed těla, boky a stehna, díky čemuž spálíte tuky v celé této oblasti. Položte se na bok a opřete se o loket. Druhou ruku položte před sebe tak, abyste udrželi rovnováhu. Nohy nechte natažené v kolenou a chodidla ohněte do fajfky. S výdechem lehce nadzvedněte obě nohy nad zem, s nádechem vraťte směrem k zemi, ale nepokládejte je úplně. Proveďte 20 opakování ve dvou až třech sériích.

4. Zanožování v kleku

Cvikem na posílení středu těla posílíte i drobné stabilizační svaly kolem páteře. Zaujměte pozici kočičky - klekněte si na čtyři, ramena tlačte od uší, lopatky tlačte k sobě, dlaně mějte v pravém úhlu pod rameny, kolena pod kyčlemi. S výdechem nejprve pravou nohu a poté levou ruku zvedněte a propněte. Vytahujte se směrem za rukou a za nohou. Břicho držte zpevněné. V této pozici chvíli vydržte a poté vystřídejte strany. Během cviku se neprohýbejte se v bedrech. Proveďte 20 opakování na každou stranu ve dvou až čtyřech sériích.

5. Rotace trupu v sedě

Tímto cvikem se zaměříme na rotátory páteře a šikmé břišní svaly. Posaďte se na nízkém podstavci nebo jógové kostce a chodidla opírejte celou plochou o zem. Vezměte si do rukou overball, lokty směrujte do stran, a střídavě se otáčejte vlevo a vpravo. Dýchejte podle rychlosti pohybu. Během cvičení držte rovná záda a zpevněný střed těla. Proveďte 20 opakování na každou stranu ve dvou až čtyřech sériích.

Tohle jsou nejefektivnější cviky na vnitřní stehna podle trenérky. Zvládnete je i doma

svetzeny.cz

6. Prkno 

Střed těla a s ním i zádové svaly posílíte skvělým cvikem zvaným plank neboli prkno. Zaujměte pozicí kliku,  natáhněte nohy, opřete se pevně do prstů u nohou a ruce dejte lehce před sebe. Opřít je můžete o dlaně nebo o předloktí. Zadek mírně podsaďte, břicho přitáhněte k páteři a držte ve vzduchu tak dlouho, jak dokážete. Pro začátek je i minuta dlouhá. Odpočiňte si, a udělejte cvik znovu. Postupně prodlužujte intervaly. 

Zdroj článku