Přejít k hlavnímu obsahu

Roztrhané džíny, odhalený dekolt a usedlé kostýmky: Módní chyby, kterých se dopouštějí ženy po čtyřicítce

Vypadat i ve zralém věku mladistvě a mít šmrnc, může každá z nás. Jen je potřeba trochu nad svým stylem oblékání přemýšlet a vyvarovat se některých módních přešlapů. Které jsou ty nejčastější, co nám zbytečně přidávají roky?

Samozřejmě můžete namítnout, že i kdybyste si oblékla pytel od brambor, je to vaše věc. Je to pravda. Na druhou stranu chce asi každá z nás vypadat a cítit se dobře, přitažlivě a mladistvě. Nemusíte otrocky následovat módní trendy, které jsou kolikrát vhodné spíše pro mladší ročníky. Ale na druhou stranu se z vás s vyšším věkem nemusí stát ani „konzerva“ v usedlém oblečení, co upřednostňuje hlavně pohodlí. Vždy se snažte být sama sebou. A zkuste se vyvarovat několika chyb, jež vám zbytečně ubírají šmrnc, eleganci a přitažlivost. Které jsou ty nejčastější?

Špatné prádlo

Správná velikost podprsenky je základ. S vyšším věkem se mění pevnost a proporce našeho těla, a tím pádem i ňader. Nesmí vás tedy překvapit, že je vám najednou těsná podprsenka ve „vaší“ velikosti, kterou si kupujete celý život. Pokud vás někde prádlo tlačí a zejména na zádech se vám zařezává do kůže a vytváří nevzhledné valy, bez milosti se s ním rozlučte. Je to totiž vidět pod halenkou či tričkem. Nevíte-li, jakou přesně velikost podprsenky máte, poraďte se v obchodě.

Existují barvy vlasů, kterým by se ženy nad 50 let měly vyhnout. Zapomeňte na syté barvy nebo melíry

Po padesátce má většina z nás svoji původní barvu vlasů překrytou šedinami. Některé ženy se k nim hrdě hlásí a ponechávají si svůj přírodní vzhled. Jiné je zase zakrývají barvením. Jenže v tomto věku už je potřeba přemýšlet. Ne každý odstín je totiž vhodný, i když se vám třeba líbí sebevíc. Jakým barevným trendům je lepší se vyhnout a na které naopak vsadit?
svetzeny.cz

Usedlé kostýmky

Klasický tvídový šedý kostým se sukní pod kolena býval kdysi poznávacím znamením většiny úřednic. Nic proti kostýmům, které jsou v některých profesích dokonce nutností, ale vsaďte na moderní střihy a materiály. Dejte vale tmavým neurčitým barvám a nebojte se obléknout se barevně. Nebo si ke kostýmku pořiďte alespoň barevné doplňky. Mladistvým dojmem budete působit i výběrem trend obuvi. Co třeba tenisky? Dalším fíglem, který vás omladí, jsou vyhrnuté rukávy u saka, který můžete někdy zkombinovat také s džínami.

Rozdrbané džíny a trika s obřími nápisy

Čím děravější, tím lepší. Ano, ale u dívek a žen mladšího data narození. Ve vyšším věku volte raději džíny klasického střihu s vyšším pasem. Pokud ale tenhle kousek oblečení milujete a nemůžete se s ním rozloučit, nechte si jej na zahradu nebo na doma. To samé platí i o trikách s velkými logy, obrázky jednorožců nebo nápisy o tom, jak se aktuálně cítíte.

Móda: Kabáty, které vypadají dražší, než jsou. Vsaďte na správné barvy a střihy

Zima je tady a mínusové teploty, ledový vítr, sníh a mráz s ní jdou ruku v ruce. S těmito elegantními zimními kabáty budete okamžitě dobře oblečeni – aniž byste museli utrácet spoustu peněz. Inspirujte se v naší galerie a naučte se jednoduchá pravidla, která vám budou ku prospěchu.
svetzeny.cz

Nekvalitní materiály

Každá z nás by měla mít v šatníku pár základních kousků z kvalitních materiálů. Vyplatí se do nich investovat, protože jsou nadčasové a vydrží vám i několik let. Nejde o to utrácet nesmyslné částky za značkové oblečení. Dopřejte si raději méně kvalitních věcí, než plnou skříň levných, které se za chvíli operou a vyhodí. Slušet vám budou kousky z látek jako jsou bavlna, vlna, kašmír či hedvábí. Pokud jde o doplňky, vsaďte raději na jednu či dvě kožené kabelky než si pořídit deset levných, které si mnohé dámy ještě „zdobí“ reflexní páskou.  

Přílišné odhalení

Pamatujte, že méně bývá více. Nikdo neříká, že se musíte schovávat do upnutých halenek nebo nosit roláky. Ale dekolt by měl být odhalený „tak akorát“. Kůže v těchto partiích váš věk totiž nekompromisně prozradí. Stejně tak promyslete ultra krátké sukně a šaty, a to i v případě, že máte hezké nohy. Tato snaha být sexy by se mohla minout účinkem.  

  

Módní přešlapy žen po čtyřicítce
Zdroj článku