Přejít k hlavnímu obsahu

Účesy, které sluší ženám bez rozdílu věku: Rozzáří vás a omladí ve třiceti i v šedesáti letech

Jaký střih vlasů vám bude slušet nejvíce, ovlivňuje několik různých faktorů - od tvaru vašeho obličeje, přes strukturu vlasů, až po vás věk. Říká se, že ženy v určitém věku by měly na některé střihy zapomenout. Existují ale takové, které můžete nosit jak ve 30, tak v 60 letech. Sluší totiž všem věkovým kategoriím a dokáží rozzářit a omladit každou z vás.

Do nedávna se říkalo, že volba ideálního účesu by měla korespondovat s tvarem obličeje. Jedná se například o kulatý, oválný, srdcový nebo hranatý tvar - zkrátka každému sluší jiný typ střihu. Tento fakt platí, avšak mnozí se řídí tím, že nejdůležitější faktor je při volbě účesu věk jeho nositelky. To ale nemusí být tak úplně pravda. Existují totiž účesy, které dokonale sedí ženám v různých věkových kategoriích. Nezáleží tedy na tom, zda je vám 30 nebo 60 let, věřte tomu, že pokud vsadíte na některý z těchto účesů, máte na plné čáře vyhráno.

 

Mohlo by se vám líbit

Účes, na který by měly vsadit všechny ženy nad 40 let: Ubere roky a dodá vám šmrnc

Stárnutí je jednoduše nevyhnutelné. Kůže přirozeně povoluje, elasticita se ztrácí a vznikají vrásky. Můžeme proti tomu bojovat několika různými způsoby - od estetických úprav, přes doplňování kolagenu, až po styl oblečení, které nosíme. Zásadní roli ale hrají i vlasy a to, jaký účes nosíme. Existuje účes, na který mohou s klidem vsadit všechny ženy nad 40 let. Ubere totiž roky a dodá vašim vlasům dokonalý šmrnc.
svetzeny.cz

Tzv. “Grunge” bob vás zaručeně omladí

Tento střih působí dojmem věčného mládí, ležérnosti a elegance v jednom. Jedná se o poněkud střapatější, huňatější a vrstvenou verzi klasického bobu. Grunge bob vypadá svěže a své nositelce poskytne dojem rebelství a volnosti. Přesně tak, jak jsme působili v mládí. Pokud se vám takový střih zamlouvá, svého kadeřníka požádejte o trochu drsnější, vrstvený bob s rámováním obličeje. Klíčové je dbát na to, aby byly vrstvy jemné a jednoduché - přílišné vrstvení by mohlo ubrat z celkové jemnosti účesu, která dělá bob bobem. Obrovská výhoda tohoto střihu je ta, že nevyžaduje žádný složitý styling. Pokud chcete, aby váš účes působil zmiňovaným rebelským dojmem, určitě sáhněte po difuzéru, pomocí kterého jednoduše vytvoříte požadovaný vzhled. Účes pak jen stačí zafixovat lakem nebo gelem na vlasy a máte hotovo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

“Bubble” bob působí uhlazeně a elegantně

Pokud je na vás výše zmiňovaný Grunge bob až moc rebelský a ležérní, vsaďte na tzv. Bubble bob. Ten Je střižený nakrátko a s měkkým, zaobleným povrchem, který lze zvýraznit stylingem pomocí kulatého kartáče. Trendy účes, který nejen, že vám dodá objem, ale také působí upraveně, dospěle a vyzařuje sebevědomí a eleganci. Bubble bob dokonale funguje jak na jemných, tak na hustých vlasech a zdaleka se nemusíte držet pouze perfektně uhlazeného vzhledu. Můžete si například pohrát s kulmou na vlasy a vytvořit tak elegantní kadeře. Svůj finální účes nezapomeňte zafixovat lakem na vlasy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Díky “Le petit” bobu budete vypadat jako Francouzka

Jak již název napovídá, Le petit bob pochází z Francie. Tento střih je charakterizován svou krátkou délkou. Tradiční bob, známý také jako mikádo, si udržuje svou popularitu již delší dobu. Nicméně letos si jeho kratší varianta získává prvenství. Pokud vás Le Petit bob láká, stačí zkrátit své vlasy až na úroveň lícních kostí nebo špičky brady. Ženy, které si zvolí tento účes, vyzařují odvahu, originalitu a nebojácnost. Krátká délka vlasů zajistí, že nemáte co "skrývat", a naopak pomůže zdůraznit vaše rysy v obličeji.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

“Italský” bob sluší ženám v jakémkoliv věku

Italský bob je tradiční a elegantní krátký účes, který pochází z Itálie. Tento typ účesu má rovný střih kolem brady a obvykle se vyznačuje minimálním vrstvením. To, co odlišuje italský bob od ostatních variant bobu, je jeho sofistikovaný a lesklý vzhled. Na rozdíl od jiných typů si italský bob často udržuje jednotnou délku s rovnými konci, což vytváří dojem precizní a dobře definované úpravy. Je to jeden z nejvšestrannějších střihů, který se hodí pro většinu tvarů obličeje a typy vlasů. Díky robustním koncům je tento účes nejlepší pro ženy s přirozeně hustými vlasy, ale to neznamená, že by ženy s jemnými vlasy nemohly tento účes nosit. Jen bude vyžadovat trochu více péče a použití stylingových produktů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Osm současných trendy odstínů barev na vlasy, které sluší i ženám nad 50 let: Sázkou na jistotu je medová blond

Máte s probouzejícím se jarem chuť na změnu svého vzhledu? Vsaďte na novou barvu vlasů. Nejmódnější barvy tohoto jara nejsou nijak výstřední, naopak působí velmi jemně a přirozeně, takže slušet budou i dámám nad padesát let, které už se necítí na odvážné experimentování.
svetzeny.cz
Zdroj článku