Přejít k hlavnímu obsahu

Účes, na který by měly vsadit všechny ženy nad 40 let: Ubere roky a dodá vám šmrnc

Stárnutí je jednoduše nevyhnutelné. Kůže přirozeně povoluje, elasticita se ztrácí a vznikají vrásky. Můžeme proti tomu bojovat několika různými způsoby - od estetických úprav, přes doplňování kolagenu, až po styl oblečení, které nosíme. Zásadní roli ale hrají i vlasy a to, jaký účes nosíme. Existuje účes, na který mohou s klidem vsadit všechny ženy nad 40 let. Ubere totiž roky a dodá vašim vlasům dokonalý šmrnc.

Omlaďte se účesem

Pro ženy, které jsou starší 40 let a mají problémy s padáním nebo řídnutím vlasů, obecně kadeřníci doporučují účesy, které opticky zvětší objem a hustotu vlasů. Kvalitní střih nejen, že dodá vašim vlasům objem, ale také podtrhne vaše oči, lícní kosti a další rysy, které si přejete zdůraznit. Jinými slovy, rozzáříte se a budete působit mnohem mladším dojmem! Tento efekt je obzvláště patrný u účesů po ramena, známých jako "lob", jelikož jsou skvěle univerzální. Lob je taková varianta účesu, která je někde mezi klasickým bobem a dlouhými vlasy - jedná se tedy delší mikádo. Lob je skvělou volbou pro tenčí textury vlasů, protože trhané a lehce ohnuté konečky a jemně vrstvené prameny vytvářejí iluzi snadného pohybu. Jemné vrstvy změkčují obličej a poskytují nositelce účesu mladistvější vzhled. Máme pro vás tři různé příklady, jak účes jménem “lob” nosit.

 

Mohlo by se vám líbit

Celebrity velí “Texas Hair Trend”. Komu bude slušet odvážný účes pro sebevědomé ženy

Připomíná nezkrotnou hřívu Tiny Turner i odvážnou trvalou, která frčela v 80. letech. Vlasy plné objemu letos vynesla Beyoncé i Miley Cyrus a následují je další celebrity i obyčejné ženy milující žhavé trendy. Texas Hair Trend ale nekončí jen u vlasů.
svetzeny.cz

Vyzkoušejte asymetrický lob

Základem lobu je délka po ramena, avšak to ho ještě samo o sobě nečiní účesem, který vám ubere roky. Profesionálové věří v kombinaci této délky s asymetrií, která umožňuje udržet plnost a hustotu v konečcích vlasů, což je skvělé zejména pro jemné a tenké vlasy. Vlasy žen po čtyřicítce by naopak neměly mít až příliš vrstvený střih, jelikož to může vést k tomu, že vlasy budou vypadat zdánlivě tenčí, než ve skutečnosti jsou. Lob je sám o sobě lehce vrstvený, ale zdaleka ne nijak výrazně. Držte se proto jemných vrstev, které na vašich vlasech vytvoří ten správný efekt.

Mohlo by se vám líbit

Kruhy a pytle pod očima trápí většinu žen po 50: Zbavit se jich dá jednoduše, stačí se zaměřit na pár věcí

Kruhy a pytle pod očima trápí téměř každou ženu po padesátce. Obličej má kvůli nim ztrhaný a unavený výraz a ve finále mohou člověku nelichotivě přidat i několik let navíc. Proč kruhy a pytle pod očima vznikají a jak se jich dá efektivně zbavit?
svetzeny.cz

Vlnitý lob vás omladí a dodá vám šmrnc

Právě teď je velmi trendy tupý a jemně, až nedbale zvlněný lob, který nosí například herečka Scarlett Johansson, ale i další hollywoodské celebrity. Jedním z hlavních důvodů jeho oblíbenosti je fakt, že není nutné se starat o to, aby byl účes precizně uhlazený a zároveň je velmi univerzální. Tento lob je také vynikajícím způsobem, jak vytvořit dojem mladistvosti, jelikož jemné vlnky působí svěže a hravě. Tento účes vypadá skvěle jak zastrčený za uchem, tak volně rozpuštěný.

Experimentujte s barvami, které vás omladí

Experimentování s barvami přináší do vzhledu dynamiku a mladistvý vzhled. Lehký přechod od tmavších kořínků ke světlejším odstínům v konečcích vlasů vám velmi snadno ubere klidně i 10 let. Jemným přechodem barev nejen, že si uberete i několik let, ale zároveň se vyhnete neustálému řešení odrostů a dalších nepříjemností.

Účes, který vás omladí a rozzáří
Mohlo by se vám líbit

Osm současných trendy odstínů barev na vlasy, které sluší i ženám nad 50 let: Sázkou na jistotu je medová blond

Máte s probouzejícím se jarem chuť na změnu svého vzhledu? Vsaďte na novou barvu vlasů. Nejmódnější barvy tohoto jara nejsou nijak výstřední, naopak působí velmi jemně a přirozeně, takže slušet budou i dámám nad padesát let, které už se necítí na odvážné experimentování.
svetzeny.cz
Zdroj článku