Přejít k hlavnímu obsahu

Kruhy a pytle pod očima trápí většinu žen po 50: Zbavit se jich dá jednoduše, stačí se zaměřit na pár věcí

Kruhy a pytle pod očima trápí téměř každou ženu po padesátce. Obličej má kvůli nim ztrhaný a unavený výraz a ve finále mohou člověku nelichotivě přidat i několik let navíc. Proč kruhy a pytle pod očima vznikají a jak se jich dá efektivně zbavit?

Proč kruhy a pytle pod očima vznikají?

Možná jste si všimli, že oblast kolem očí stárne nejrychleji. Čím je to způsobeno? Pokožka v těchto oblastech je extrémně jemná a citlivá, což znamená, že se snadno podráždí. Navíc obsahuje pouze minimální množství tuku a má malé množství mazových žláz. Tím pádem se nedokáže promastit a je náchylná k rychlejšímu stárnutí. To způsobuje vznik vrásek a jiných kosmetických nedostatků, jako jsou třeba váčky, které jsou nejvíce patrné. A proč vznikají kruhy pod očima? V oblasti kolem očí se vyskytuje mnoho krevních cév a lymfatických uzlin. Tmavé kruhy pod očima jsou ve skutečnosti viditelným projevem stavu krevních cév, které ztmavnou v reakci na nedostatek kyslíku nebo tekutin v těle. Když tělo trpí nedostatkem kyslíku nebo dehydratací, průtok krve se zpomaluje a krev má tmavší odstín. Právě kvůli tomu, jak je kůže v oblasti očí tenká, jsou cévy zřetelně viditelné. V některých případech jsou tyto tmavé kruhy podmíněné geneticky.

Redakční tipy na krémy proti stárnutí: Vrásky vyhladí i krémy z drogerie, pořídíte je už od 55 Kč

Co potřebuje naše pleť, aby vypadala mladistvě, nebyla mdlá, unavená a plná vrásek? Především pravidelnou péči s ohledem na svůj typ. Známe ty nejlepší ingredience, které můžete v kosmetice proti stárnutí najít a vytipovali jsme pro vás několik krémů, jejichž používáním vzhled své pleti stoprocentně vylepšíte. Které jsou pro vás ty nejvhodnější? To se dozvíte v našem článku a galerii.
svetzeny.cz

Nejčastější příčiny kruhů a pytlů pod očima

Je přirozené, že s přibývajícím věkem dochází k oslabení svalové tkáně v okolí očí a k úbytku elasticity kůže. Tukové buňky, které jsou v této oblasti, se začínají posouvat dolů pod oči, což vede ke vzniku tzv. pytlů. Tyto váčky jsou více zřetelné, když se v nich hromadí tekutina. Současně s tím dochází k propadnutí pokožky pod očima, což nám vytváří známé tmavé kruhy. Nevzhledné pytle pod očima mohou být způsobeny různými zdravotními problémy nebo nedostatečnou péčí o pleť. Kromě toho se na jejich vzniku podílejí i faktory, na které nemáme vliv. Genetika hraje podstatnou roli jak u tmavých kruhů pod očima, tak i u váčků. Nicméně nejčastěji se objevují s přibývajícím věkem, protože, jak již bylo zmíněno, kůže ztrácí svou pevnost a elasticitu.

Mezi nejběžnější zdravotní příčiny patří hormonální nerovnováha, chudokrevnost, problémy se štítnou žlázou, potíže s oběhem krve a lymfy, jaterní či žaludeční problémy a alergie. Tmavé kruhy pod očima mohou mít různé příčiny u různých jedinců, ale velmi častou příčinou je také nedostatečný spánek.

Jak se zbavit povislých koutků úst: K jednoduchému triku postačí obyčejná tužka

Stárnutí je neúprosné a nevyhne se nikomu z nás. Rychlost, s jakou se první známky stárnutí objevují, souvisí s mnoha faktory, z nichž některé není v naší moci ovlivnit. Mezi nejméně oblíbené projevy patří povislé koutky úst, protože snadno mění výraz naší tváře. Jak s problémem bojovat bez pomoci kosmetiky a chirurgických zákroků?
svetzeny.cz

Jak proti pytlům a kruhům pod očima bojovat?

Nejlepším řešením je odhalení a odstranění příčiny problému. To ovšem není vždy možné, zejména pokud jsou příčinou genetické faktory nebo přirozený proces stárnutí kůže. I v takových situacích však existují způsoby, jak zmírnit otoky a tmavé kruhy.

Je důležité dodržovat pitný režim a pravidelně doplňovat tekutiny, což podporuje funkci ledvin a detoxikaci organismu. Důležité je pít vodu pravidelně během dne, aby tělo mělo dostatek tekutin k optimálnímu fungování. Doporučené množství vody se liší podle individuálních potřeb a závisí na hmotnosti, aktivitě a dalších faktorech. Dále je vhodné upravit jídelníček tak, aby obsahoval dostatek základních minerálů a vitamínů, jako je hořčík, vápník, železo, zinek, vitamín C, D3+K2 a Omega-3 mastné kyseliny, které podporují zdravé fungování těla. Zároveň je důležité omezit konzumaci soli, cukru a umělých sladidel, které mohou přispívat ke vzniku otoků. Kvalita spánku hraje rovněž klíčovou roli. Doporučuje se spát minimálně sedm až devět hodin denně a dbát na správné podmínky pro odpočinek, včetně snížení množství kofeinu, minimalizace expozice modrému světlu a řešení stresu. Pokud kouříte, omezte to, případně přestaňte úplně. Kouření má negativní vliv nejen na zdraví, ale také na vzhled pokožky. Způsobuje ztrátu kolagenu a zhoršuje elasticitu pokožky, což může vést k výraznějším nedostatkům.

Kromě změn životního stylu můžete vyzkoušet i různé studené obklady nebo jemnou masáž pokožky, které mohou pomoci zmenšit otoky a zlepšit průtok krve, čímž se eliminují škodlivé látky a toxiny.

Nejlepší krémy na otoky a kruhy pod očima: Nestojí více než 300 Kč a koupíte je v drogerii

Pokožka kolem očního okolí je velice jemná a tenká. I to je důvod, proč se na ní začnou první jemné vrásky tvořit už kolem třicítky. Na jejím vzhledu se podepisují nejen roky, ale také životní styl. Stačí málo a pod očima se objeví tmavé kruhy nebo nevzhledné otoky, které vám dodají unavený dojem. Tyto nedostatky nezmizí lusknutím prstů, ale zbavit se jich můžete relativně rychle.  
svetzeny.cz
Zdroj článku