Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se zbavit povislých koutků úst: K jednoduchému triku postačí obyčejná tužka

Info ikona
Žena

Stárnutí je neúprosné a nevyhne se nikomu z nás. Rychlost, s jakou se první známky stárnutí objevují, souvisí s mnoha faktory, z nichž některé není v naší moci ovlivnit. Mezi nejméně oblíbené projevy patří povislé koutky úst, protože snadno mění výraz naší tváře. Jak s problémem bojovat bez pomoci kosmetiky a chirurgických zákroků?

Jsou to právě rty a oči, jež určují výraz vašeho obličeje a na co se lidé při pohledu na vás nejčastěji zaměří. Stává se, že i když se cítíte dobře a vesele, povislé koutky rtů způsobí, že váš výraz vypadá smutně, mrzutě nebo dokonce naštvaně. Na vině bývají vrásky kolem úst, takzvané marionetové vrásky a s nimi spojené pokleslé koutky.

Tím, jak mluvíme, usmíváme se, mračíme se nebo třeba i jíme, namáháme různé svaly obličeje. Některé jsou v pohybu víc, takže se posilují a jsou pružnější, jiné používáme méně, tudíž časem ochabují. A právě tento nepoměr práce mezi obličejovými svaly postupem času způsobuje tvorbu vrásek a rýh.

Váš skutečný věk neprozradí vrásky, ale úplně jiná část těla!

Patříte mezi ženy, které se smrtelně bojí vrásek a toho, že jich s přibývajícím věkem bude na obličeji čím dál více? Vrásky ale nejsou to jediné, co váš skutečný věk prozradí. Aspektů, které odhalí, kolik vám doopravdy je, je hned několik. A vrásky jsou to poslední, co byste měla řešit.
svetzeny.cz

Důvody povislých koutků úst

S věkem se mění struktura pokožky, ztrácí se kolagen a elastin, což vede ke ztrátě elasticity a pevnosti pleti. To může způsobit, že koutky úst povisnou. Také genetické faktory mohou hrát roli v tom, jak rychle stárnutí pleti probíhá a jakým způsobem se na ní projevuje. Opakované pohyby, jako je úsměv, smích, žvýkání nebo pohyby rty, též mohou přispět k vytvoření vrásek a povislých koutků úst.

Na vině bývá i nedostatečná hydratace pleti a péče o ni, což vede ke ztrátě elasticity a k suché pokožce. Nepomáhá ani přirozený úbytek kolagenu, ke kterému nevyhnutelně dochází a není v naší moci ho zcela zastavit.

V neposlední řadě vedou k tvorbě povislých koutků zlozvyky, jako je například kouření, jež může negativně ovlivnit kvalitu pleti a způsobit předčasné stárnutí a ztrátu elasticity. Ani záliba v opalování a dlouhém pobytu na slunci nijak neprospívá. Nadměrná expozice slunečnímu záření může také přispět k předčasnému stárnutí pleti a vzniku vrásek.

Kosmetické vychytávky pro ženy po padesátce. Vrásky se vyhladí, když ke krémům přidáte ještě něco navíc

S přibývajícím věkem je péče o náš zevnějšek náročnější. Pro mladistvý vzhled pleti je potřeba vyhladit vrásky, rozjasnit a sjednotit odstín pleti a zpevnit kontury obličeje. Můžete namítnout, že nejlepší je stárnout přirozeně a s grácií. Ale na druhou stranu není nutné se vzdávat moderních přípravků péče o pleť nebo kosmetických ošetření.
svetzeny.cz

Jak povislým koutkům předcházet?

Prevence povislých koutků úst zahrnuje pravidelnou hydrataci pleti, používání krémů s ochranným faktorem proti slunečnímu záření, vyhýbání se kouření a minimalizaci opakovaných pohybů obličeje, které by mohly způsobit nadměrné vrásky. V některých případech může být také zvážena kosmetická léčba, jako jsou například injekce kyseliny hyaluronové, botox nebo chirurgické zákroky. Nicméně vždy je nejlepší konzultovat s dermatologem nebo odborníkem na péči o pleť, aby se zjistila nejvhodnější možnost pro každý konkrétní případ.

Pokud nechcete utrácet horentní sumy za kosmetiku, která ve chvíli, kdy jsou už povislé koutky viditelné, stejně nepomůže, a zároveň nejste ani fanynkou estetické medicíny a plastické chirurgie, není důvod věšet hlavu, protože řešení se stále nabízí.

Hit v boji proti dvojité bradě i vráskám: Aniston a další celebrity cvičí obličejovou jógu

Nový hit mezi cvičeními už je tu nějakou dobu. Řeč je o obličejové józe, která se mezi ženami z celého světa těší čím dál větší oblibě. A to dokonce i mezi těmi slavnými. Proč si ji oblíbily i celebrity a které slavné ženy cvičí svůj obličej pravidelně? Nechte se inspirovat a také začněte s tímto oblíbeným cvičením, které zapojuje téměř všechny svaly na obličeji.
svetzeny.cz

Jednoduchý trik s tužkou pomůže napravit povislé koutky úst

V poslední době zažívá velký boom obličejová jóga, s jejíž pomocí se dá vráskám nejen předcházet, ale také bojovat s těmi, které už jsou na světě. Cviků a nejrůznějších masáží, které můžete v rámci obličejové jógy provádět, je spousta, a právě na povislé koutky úst zabírá velmi jednoduchý trik, ke kterému vám stačí obyčejná tužka či propiska, štětec nebo brčko.

Nástroj vložte naležato mezi rty, které vsuňte dovnitř, a pevně stiskněte. Koutky úst se snažte zvednout směrem nahoru, aby to vypadalo, jako když se usmíváte. Tuto pozici se pokuste udržet minimálně deset vteřin, pak povolte. Cvik opakujte alespoň patnáctkrát. Cvičení není časově náročné a když si na něj najdete každý den chviličku, výsledky uvidíte brzy. Trénovat můžete u televize, při jízdě autem, nebo třeba ve sprše!

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zdroj článku