Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se zbavit vrásek kolem očí snadno a v krátkém čase: Pomůže obličejová jóga, avokádo, vodní meloun a další potraviny

Info ikona
vrásky

Jak se rychle a snadno zbavit vrásek kolem očí? Mnohá řešení jsou skoro zadarmo, vyzkoušejte například obličejovou jógu. Toto cvičení nic nestojí a lze jej praktikovat v pohodlí domova. Pomoci však může i sérum s retinolem a správná strava bohatá na antioxidanty a další cenné látky.

Obličejová jóga

Vrásek se můžeme zbavit za pomoci různých způsobů. Naprosto zdarma a přírodní je však máloco, obličejová jóga však tento požadavek splňuje. Její výhodou je i to, že nemusíte nikam docházet a také není potřeba žádné speciální vybavení, vystačíte si se svými prsty. Obličejová jóga posiluje svalstvo v obličeji a zlepšuje prokrvení. Díky posílení svalstva tváře vypadá pokožka mladší, hladší a pevnější. Mezi další uváděné benefity tohoto cvičení patří snížení únavy očního okolí, krátká doba procedury a obecná dostupnost. Níže naleznete video s několika cviky určenými speciálně pro oční okolí. Obecně platí, že každý cvik byste měli opakovat cca desetkrát až dvacetkrát.

Nejlepší jarní trendy pro plnoštíhlou postavu: Slušet vám budou průstřihy, proužky i jednobarevné outfity

svetzeny.cz

Přípravky s retinolem

Dermatoložka Lily Talakoub je přesvědčena, že za nejúčinnějšího bojovníka z řad kosmetických přípravků proti vráskám očního okolí, lze označit retinol. Samotná látka je derivátem vitamínu A. Dle odborníků na péči o pleť dovede retinol „stimulovat metabolismus kožních buněk a povzbuzovat produkci kolagenu“. Kolagen je to, co dělá vaši pokožku hebkou a hladkou. Obecně lze říci, že čím méně kolagenu ve vaší pleti je, tím více vrásek a jemných linek budete mít. Použití produktu s retinolem příznivě ovlivňuje vzhled pokožky poškozené sluncem, vrásek a velkých pórů. Jeho kouzlo spočívá ve schopnosti obnovit texturu pokožky pro hladší, rovnoměrnější vzhled. Na trhu jsou k dostání různá retinolová séra, která můžete používat samostatně nebo je přimíchávát do oblíbeného zvláčňujícího krému, vždy se řiďte návodem k použití.

Info ikona
Retinol

Nejnovější trend barvy vlasů pro rok 2022: Na jaře nosíme nektarovou blond

svetzeny.cz

Avokádo, vodní meloun a další potraviny

Klíč ke krásné pleti je samozřejmě ukryt i ve stravě. Ne nadarmo se říká: „Jste to, co jíte.“ Existuje hned několik potravin, které dovedou zlepšovat stav pleti očního okolí. Možná už jste slyšeli o salátové okurce, ta je účinná zejména v boji s únavou pokožky. Stejně dobře fungují i rajčata, maska z nich aplikovaná pod oči rozzáří váš pohled. Pokud jde však o vrásky kolem očí, vsaďte na avokádo. To je velmi bohaté na vitamín E, který pokožce propůjčuje pružnost. Je to výživová „bomba“ pro oční okolí.

Info ikona
Avokádo

Dalším ovocem, které je třeba zmínit v souvislosti s vyhlazováním vrásek očního okolí, je guava. Toto ovoce má v sobě více než pětkrát více vitamínu C než ostatní citrusy. Je to také cenný zdroj antioxidantů. Obojí je spojováno s prevencí vzniku vrásek a jejich redukcí. Pokud si chcete zachovat mladistvou zářící pleť, neměla by guava ve vašem jídelníčku chybět. Seženete ji ve specializovaných prodejnách a e-shopech. Za zmínku stojí určitě i oblíbená letní pochoutka – vodní meloun. Ten pleti poskytuje hydrataci a je stejně jako guava bohatý na antioxidanty, které pomáhají zbavit se jemných vrásek.

Zdroje: Green People, Byrdie, Instyle, Times of India

Móda: Velbloudí kabát je hitem i tohoto roku. Inspirujte se, protože sluší všem ženám v každém věku

svetzeny.cz