Přejít k hlavnímu obsahu

Jak nakrájet cherry rajčata během pár vteřin? Tohle video vám vyrazí dech a ušetří čas v kuchyni

Kdo by nemiloval zdravou přílohu nebo lahodný ovocný salát? Říkáte si, že krájení zeleniny zabere hodně času? Máme pro vás trik, který vám ušetří minuty v kuchyni.

Ze všech stran se na nás valí, jak začít v roce 2021 žít zdravěji. A my bychom to možná i zkusili, kdyby nebylo krájení zeleniny jednou z nejotravnějších věcí vůbec. Omýt a po jednom nakrájet cherry rajčata je práce i na deset minut. Ovšem ve vašem salátu by neměli chybět, protože nabízejí našemu tělu mnoho výhody.

Cherry rajčata obsahují vysoké množství vitaminu K. Ten přispívá ke zdraví kostí.

 • Snižují krevní tlak.
 • Působí proti sraženinám.
 • Udržují vitalitu a zdraví našich očí.
 • Snižují hladinu cholesterolu.
 • Obsahují antioxidanty.
 • Nechybí v nich vitaminy C, B, E a z minerálů obsahují vysoké množství draslíku.

ČTĚTE TAKÉ: Poradíme vám, jak zhubnout snadno a bez striktního omezování

Trik, který ušetří váš čas i nervy 

Není v tom nic složitého. Cherry rajčátka pečlivě omyjte a připravte na prkénko. Vylovte z kuchyňských skříněk zapadlé víčko od krabičky na váš oběd od práce a můžeme jít na to! Nesmíte na víčko příliš tlačit a zároveň ho musíte držet pevně na povrchu rajčat, aby se nerozkutálely.

3 věci, co jste o cherry rajčatech nevěděli

 1. Víte, co jsou cherry rajčata? Bobulovité rajče je druh malého kulatého rajčete, o kterém se předpokládá, že je přechodnou genetickou směsí rajčat, divokého rybízu a zahradními rajčaty. Mohou mít specifický tvar od kulatého po podlouhlý.
   
 2. Stejně jako ostatní druhy rajčat jsou cherry rajčata skvělým zdrojem lykopenu. Tato sloučenina může pomoci při problémech, jako je zánět a srážení krve. Tyto výhody mohou minimalizovat vaše riziko cévních mozkových příhod, ke kterým dochází při tvorbě krevních sraženin.
   
 3. Několik látek v cherry rajčatech je spojeno s nižším rizikem mnoha chorob, včetně rakoviny! Výzkum uvádí, že vyšší příjem rajčat a produktů z rajčat může snížit zejména riziko rakoviny prostaty
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku
Mohlo by se vám líbit

Vyzrajte nad namrzlým čelním sklem u auta. Trik s horkou vodou vám vyrazí dech

Namrzlé sklo a vás čeká nepříjemné ranní „škrábání“? To je minulost! Pokud vyzkoušíte tento trik, ušetříte ráno čas i svoje nervy.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Salát jako z restaurace? Díky jediné ingredienci

Salát je zdravý, lehký a našemu tělu velice prospívá. Ne vždy však smíchaná zelenina v našem jídelníčku skóruje. Chyba není v zelenině, ale v přidaných ingrediencích. Stačí jedna složka a váš salát bude chutnat jako z restaurace.
svetzeny.cz