Promotion
Promotion
Promotion

Světové vizážistky radí: Jak vypadat mladší díky líčení ve 30, 40 a 50 letech?

Promotion
Promotion

Líčení 30+

Po třicátém roku života je pleť už přece jenom jiná, než když vám bylo dvacet, tomu je třeba přizpůsobit i váš make-up. Objevují se první drobné vrásky, zejména pod očima, pleť ztrácí svůj lesk a už není tak svěží, jak bývala. V tomto věku už je třeba začít si dávat pozor na nanášení rozjasňovače. Vizážistka Caroline Barnes říká, že pokud s ním nebudete opatrní, můžete zvýraznit počínající vrásky. Proto radí ho nanášet už pouze na lícní kosti a oblast spánků. Co se týče make-upů, snažte se vybírat si ty, které mají ochranný faktor, abyste pleť ochránili před slunečním zářením a vznikem vrásek.

makeup 30
Info ikona

 

Texturu make-upu volte určitě lehčí, aby make-up působil přirozeně a nezalézal do vrásek, hutné silně matující make-upy už pro vás nejsou úplně vhodné. Nedokonalosti případně schová korektor, ten je vhodné aplikovat zejména pod oči, projasní oční okolí. Vyhýbat byste se měli i výraznému konturování obličeje, čím starší totiž jste, tím ostřejší se vaše rysy totiž zdají. „Pokud chcete vypadat mladší, musíte do tváře vnést jemnost – zaoblené začervenalé tváře, kulatější měkčí rty, nic co by vypadalo tvrdě a ostře,“ říká Caroline Barnes. U výběru odstínů je třeba držet se přirozené barvy pleti, ale obecně vás omladí make-upy s teplým podtónem. Svůj oční make-up měnit nemusíte, ale obecně vás omladí stíny s jemným třpytem a je také lepší vyhnout se ostré lince.

Líčení 40+

Vizážistka Monica Blunder, která působí v Los Angles říká, že váš make-up ve 40 by měl být co nejpřirozenější. V tomto věku už je třeba se důkladně o pleť starat a také ji připravit na nanesení make-upu. K tomu slouží různá projasňující séra, která vaši pleť prozáří, a ta pak bude působit mladistvým dojmem. Lze použít i hydratační krém, který se dobře vsakuje do pleti. Zároveň se vyrábí i speciální primery, které umí zakrýt jemné vrásky. Monica Blunder svým klientkám v tomto věku doporučuje lehčí tekuté make-upy, které lze případně vrstvit, pokud je někde třeba zakrýt nedokonalosti. Existují i rozjasňující make-upy, které vaší pleti dodají zdravý mladistvý vzhled. Některé z nich jsou obohaceny i o složky, které pleť hydratují – třeba o kyselinu hyaluronovou.

makeup 40
Info ikona

 

Make-up je v tomto věku nejlepší nanášet buď prsty, nebo jemně navlhčenou speciální houbičkou. Dosáhnete tak přirozenějšího výsledku a hezky pleť sjednotíte. Pleť byste neměli příliš pudrovat, abyste zbytečně nezvýraznili vrásky. Pakliže se vám i v tomto věku obličej stále leskne, soustřeďte se na zapudrování T-zóny a zbytek pudrujte opravdu jen lehce. Vždy použijte tvářenku, vizážistky se shodují, že ubere roky každé ženě. Oční make-up by neměl působit přeplácaně, v jednoduchosti je krása a obzvláště to platí po čtyřicítce. Pozor zejména na silné oční linky, působí to tvrdě a přidává to roky, raději linku rozmažte. Navíc v tomto věku už víčko není tak pružné a linky mohou někdy působit kostrbatě, zvažte, zda je nevyměníte za měkkou kajalovou tužku. Cílem líčení rtů je, aby působily šťavnatě, volte proto lesk na rty namísto matných rtěnek.

Líčení 50+

S líčením v tomto věku radí vizážistka Sandy Linter, která ve svých 72 letech vypadá naprosto úžasně. V první řadě doporučuje, abyste si nevybírali svůj make-up jen dle popisků na obalech, ne vše, na čem je nápis „anti-aging“ je pro vás skutečně vhodné, těmito škatulkami se neřídí. V zásadě platí to, co je popsáno výše, u žen 40 +, to znamená, že pleť je třeba v tomto věku rovněž dobře hydratovat, protože je sušší. Proto před nanesením make-upu vždy aplikujte primer či hydratační krém. Dle Sandy Linter byste si měli vybírat lehké make-upy, ona preferuje ty s nižším krytím ve spreji. Hlavní je, aby měly rozjasňující efekt, protože ve vašem věku se již pleť potýká z tmavými skvrnami a vráskami. Zcela vyhýbat byste se měli matným make-upům s vysokým krytím, dle Sandy Linter je zde riziko, že nanesete příliš velkou vrstvu a nebude to vypadat dobře. Při aplikaci make-upu byste ho méně měli použít v místech, kde už máte hodně viditelné vrásky. Sama Sandy Linter se vyhýbá nanášení make-upu pod očima, aby linie vrásek nezdůrazňovala. Raději na tato místa použije speciální projasňující korektor určený pro oční okolí. Stejně jako pro ženy po čtyřicítce, i pro ty po padesátce platí, že by to neměly přehánět s líčením očí. Hodí se pro vás lehce třpytivé stíny, jemná linka a rozhodně jemné přirozené odstíny očních stínů. Barevné experimenty už v tomto věku bohužel nevypadají dobře a přidávají roky. Rtěnku volte přirozenou, stejné barvy jako jsou vaše rty. Zcela se vyhněte matným rtěnkám a sáhněte po těch krémových, nebo lesku na rty.

makeup 50+
Info ikona
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

Roční předplatné Svět Ženy

Svět ženy
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion