Přejít k hlavnímu obsahu

KRÁSA: 3 tipy, jak pečovat o pleť očního okolí

Tmavé kruhy, otoky a vrásky? Škrtněte je ze seznamu vad na kráse!

Jsou dny, kdy se ráno při pohledu do zrcadla zděsíte. Některé nedostatky se dají zamaskovat, ale mnohem lepší je jim předcházet. Pokud chcete ráno hned po probuzení vypadat k světu, dopřejte si šest až osm hodin spánku a odpusťte si alkohol.

Na kráse vašich očí se negativně podepisují i pláč, alergie a stres. Během něj se totiž vyplavuje stresový hormon kortizol, jenž brzdí tvorbu kolagenu zodpovědného za stav pleti. Unaveným očním partiím proto prospějete dostatečnou relaxací podpořenou jemnou masáží očního okolí.

TIP OD SIMONY KRAINOVÉ: „Už léta používám kvalitní kosmetiku La Mer. Nedám dopustit na koncentrované oční krémy a masky." 

VES2ccb9f_Simona_Krainova

1. Nejdřív trochu vychladněte

Otoky kolem očí nezmizí lusknutím prstů, ale pár tipů pro vás máme. Mějte po ruce zklidňující hydratační oční gel nebo roll-on. Protože na oteklá víčka platí chlad, můžete vložit tubičku na pár minut do ledničky a teprve potom přípravek aplikovat. Fungují i babské rady. Vložte na chvíli do mrazáku čajovou lžičku nebo vylouhovaný sáček černého čaje. Poté ledový obklad přiložte na víčka a nechte působit. K dostání jsou také speciální oční krémy zaměřené na tmavé kruhy pod očima. Vybírejte ty, jejichž receptura obsahuje proteiny, peptidy, aminokyseliny a vitaminy C a K.

2. Maskovací proces

Krokem číslo jedna by mělo být nanesení podkladové báze pod make-up. Chvilku počkejte, až se báze vstřebá, a aplikujte korektor. Pamatujte, že jeho barva by měla být vždy o odstín světlejší než barva make-upu. Tím, že oční okolí zesvětlíte, získáte rázem odpočatý a rozzářený výraz. Po použití korektoru naneste na obličej make-up, abyste sjednotily všechny odstíny.

3. Pravidelně každý den

Pokožka v okolí očí je tenká a citlivá a vyžaduje speciální péči. Kolem třicítky se kolem očí objeví první drobné vrásky. Na ty si ještě vystačíte s hydratačními krémy a péčí s koenzymem Q10. O deset let později už pleť kolem očí potřebuje víc. Vrásky jsou hlubší, protože v kůži se tvoří mnohem méně kolagenu a elastinu. Proto vsaďte na krémy, které obsahují nejen tyto látky, ale navíc také retinol a koncentrovaný vitamin C. Překvapena budete také účinkem přípravků s kyselinou hyaluronovou. Tento kosmetický zázrak udržuje pleť pružnou a vypnutou. Oční krémy a gely se nanášejí velmi jemně opatrným vklepáváním do pokožky, a to ráno i večer. 

skincare_routine_for_your_age2