Přejít k hlavnímu obsahu

Nadopujte pleť vitaminem C

Dej si vitamin C, to tě uzdraví... radíme druhým ve chvíli, kdy se necítí dobře. Už vám ale někdo někdy poradil, abyste dopřála céčko také své pleti? tak to zkuste, protože s ní dokáže doslova zázraky.

Aby lidské tělo mohlo fungovat, potřebuje celou řadu minerálů a vitaminů. Některé z vitaminů si však nedokáže vyrobit samo, a proto mu je musíme dodávat zvenčí. Přesně to platí i pro vitamin C, známý také pod názvem kyselina askorbová. Céčko je nezbytné nejen proto, abychom byli zdraví, dokonce plní mnoho životně důležitých funkcí. Jeho nedostatek může mít na náš organismus neblahý vliv.

Když schází
Toho, že tělu vitamin C schází, si většina z nás všimne až ve chvíli, kdy se objeví první zdravotní problémy (ne vždy je přisuzujeme právě nízké hladině céčka). Jeho deficit se může projevovat například špatnou pletí, únavou, svalovou slabostí, bolestí kloubů, zvýšenou krvácivostí, vypadáváním zubů, častějšími infekčními onemocněními apod. Pokud na sobě podobné příznaky pozorujete, není nic snazšího než tělu céčko dodat, ať už v podobě čerstvého ovoce či zeleniny nebo doplňků stravy. Z předávkování a vedlejších účinků strach mít nemusíte. V normálním případě se z organismu vyloučí močí za pomoci ledvin. Kromě toho je céčko rozpustné ve vodě a v těle se většinou dostatečně naředí.

Kde ho možná nečekáte
Vitamin C by neměl chybět ani ve vaší kosmetické taštičce. Jeho výjimečné schopnosti oceníte jak v péči o pleť, tak o tělo. Lepší zkrášlující kúra snad ani neexistuje. Vitamin C totiž urychluje obnovu buněk uvnitř pokožky. To znamená, že podporuje buněčný metabolismus, a tak je pleť schopná se líp zotavit a vyrovnat se s viditelnými známkami únavy. Navíc má velmi účinné antioxidační vlastnosti, které jsou zásadní pro regeneraci kůže poškozené v důsledku působení volných radikálů.

Elixír krásy
K dalším benefitům céčka patří schopnost zvyšovat tvorbu kolagenu, jenž dodává pleti mladistvý vzhled. Je tak skvělou prevencí proti vráskám a také proti pigmentovým skvrnám. zkrátka jde o elixír krásy, který se postará o to, aby vaše pleť byla mladistvá, pevná, barevně sjednocená, svěží a zářivá.

Rychlý detox
Vitamin C se podílí na odbourávání a neutralizaci škodlivých látek v těle. Proto se doporučuje při detoxu.

Stop stárnutí
Tento vitamin patří mezi účinné antioxidanty, a proto se osvědčil jako skvělý bojovník proti volným radikálům, které způsobují stárnutí pokožky.

Tréninkový parťák
Díky vitaminu C je náš organismus schopný lépe vstřebávat železo. To má příznivý vliv na tělesnou výkonnost i koncentraci, jsme také méně unavení. Železo mimo jiné zmírňuje oxidativní stres, a tak napomáhá k celkovému uvolnění a regeneraci těla.

Dodává sílu
Velmi potřebný je vitamin C pro zdraví pojivových tkání v těle a přispívá také k rychlejšímu hojení zranění a ke zmírnění zánětů. Kromě jiného podporuje dobrou činnost imunitního systému, který nás pak chrání před bakteriemi a viry a pomáhá nám s nimi bojovat.

Jako zamlada
Bohatý na vitamin C je především citron. Soli v něm obsažené (tzv. askorbáty) podporují produkci kolagenu v těle. Výsledkem je krásnější, plnější a zářivější pokožka. Navíc tím, že „brzdí“ zánětlivé procesy, omezují tvorbu drobných nedokonalostí.

Zbaví tmavých skvrn
Omezuje tvorbu melatoninu a pomáhá tak předcházet vzniku pigmentových skvrn. Díky tomu si pokožka déle udrží jednotný, mladistvý a svěží vzhled.