Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zpomalit stárnutí? Péči o pleť přizpůsobte věku: Jak se liší ve 20, 30, 40 nebo 50+? Důležité je vědět, co vaší pokožce schází

Info ikona
Péče o pleť

Pečujete o sebe, jak nejlépe umíte, přesto máte občas špatné dny, během nichž si říkáte, že máte stále co zlepšovat? Zkuste začít s péčí o pleť. Tu byste podle vizážistů totiž měla přizpůsobit kondici pleti i jejímu věku. Jak se liší péče o pleť ve dvaceti, třiceti nebo v padesáti? Poradíme vám, na co se zaměřit.

O tom, že s přibývajícím věkem se kvalita pleti mění, asi není nutné pochybovat. Jak tomu ale přizpůsobit péči o ni, abyste se vyvarovala chyb a zaměřila se především na to, co je skutečně potřeba? Přečtěte si, jak se liší starost o pokožku podle věku.

Po dvacítce

Odborníci se shodují na tom, že čím dříve se s pravidelnou preventivní péčí o pokožku začne, tím je to pro její kvalitu lepší. Mladá pleť sice bývá svěží a dostatečně pružná, trápit jí ale mohou přetrvávající problémy s akné. Právě proto je velmi důležité její správné a pravidelné čištění, zejména od černých teček a kožního mazu, které zapříčiňují ucpávání pórů a vznik akné. Objevit se na dvacetileté pleti můžou už i první vrásky, proto je i v tomto věku nezbytná dostatečná hydratace, která pokožku zjemní a zabrání vzniku vrásek či pupínků. Navíc je důležité, abyste ani po návratu z dlouhého večírku či party, nezapomínala na pravidelné odličování. Abyste zabránila urychlenému stárnutí pleti, vsaďte také na krémy s UV ochranou. Stárnutí pleti zpomalíte i díky krémům a vyživujícím sérům, které obsahují vitaminy A, C a E.

Fitness guru prozradila, které potraviny zpomalují váš metabolismus. Pokud jíte sóju či cukr děláte velkou chybu

svetzeny.cz

Po třicítce

Potřeba větší starostlivosti o pleť se po třicítce zvyšuje, protože se již začíná výrazně snižovat proces obnovy pokožky. Pro zachování její pružnosti, jemnosti a zářivosti byste tak měla sáhnout po účinných kosmetických přípravcích, jako jsou denní a noční krémy s kyselinou hyaluronovou a kolagenem.  Právě kvalitní krémy rozjasňující pleť, sjednocující barvu a kvalitu pleti a vyplňující drobné vrásky vám pomohou bojovat proti jejímu stárnutí a vysoušení. Prospěšná vám budou také vyživující séra určená přímo pro ženy po třicítce, která pleti dodají elasticitu a zářivost. Zaměřte se proto na výměnu hydratačních krémů za zpevňující a nezapomeňte, pokud jste s tím ještě nezačala, začít více pečovat také o své oční okolí pomocí speciálních krémů a roll-onů. Právě v oblasti kolem očí je totiž stárnutí pokožky vidět ze všeho nejdříve.

Info ikona
Péče o pleť

Po čtyřicítce

Pleti po čtyřicítce ubývá elastinu a kolagenu, látek, které udržují kůži pružnou a hladkou. Vrásky, které se vám začnou tvořit, proto mohou být hlubší a výraznější.  Důležité je, abyste z těchto důvodů své pokožce dodávala kolagen, který pleť vyživuje, hydratuje a zpevňuje, ve vyšších dávkách.  Jestliže chcete vyhladit vrásky, zahrňte do svých kosmetických rituálů přípravky obsahující kolagen, jako jsou séra, hydratační masky alespoň dvakrát týdně, výživné ampulky a pravidelný peeling (alespoň jednou týdně). Od věci není ani pravidelná návštěva kosmetického salonu, kde se vám dostane hýčkání od profesionálních vizážistů. Při správné péči a aplikaci dokáže kolagen urychlit obnovovat vrchní vrstvy pleti, a vyhladit tak i hluboké vrásky.

ELLEphoria: O beauty radostech života s Darou Rolins

elle.cz

Po padesátce

Pro zralou pleť po padesátce, která v důsledku hormonálních změn spojených s menopauzou začíná ztrácet svou pevnost i jednotný pigment, je správný výběr kvalitních kosmetických přípravků opravdu důležitý.  Nezbytné je, abyste se po padesátce vybavila produkty se silně omlazujícími účinky. Nezapomínejte ani na pravidelné čištění pleti dvakrát denně. Vybírejte pouze z kvalitních produktů v závislosti na svém typu pleti, nejvhodnější je čisticí pěna nebo krém, kterými obličej čistěte dvakrát denně. Omlazující séra volte pečlivě a dejte pozor, aby neobsahovala vodu. Nanášejte je spolu s hydratačním krémem každé ráno a večer. Účinně vykompenzují sníženou činnost mazových žláz, které udržují pleť pružnou. Nebojte se ani používání make upu, který účinně kryje nedokonalosti, navíc vás ochrání před škodlivým uv zářením a dalšími vnějšími škodlivinami. Své tváři dopřejte alespoň dvakrát týdně také pleťové regenerační a hydratační masky. Obličej je dobré ošetřit alespoň jednou týdně také mikrodermálním peelingem. Dejte však pozor na to, aby byl vhodný pro citlivou pokožku.

Zdroj: https://www.zdravapokozka.com/

Kadeřník radí, jakým účesům se vyvarovat ve 30 nebo 40 letech. Jeho rady vám uberou roky

svetzeny.cz