Přejít k hlavnímu obsahu

Hýčkejte pleť i vlasy. Růžový olej je zázrak

Růže je vnímána jako symbol lásky a krásy. Tato květina potěší každou ženu, okouzlí svou vůní a ještě k tomu má blahodárné účinky na pleť i vlasy. Až zjistíte, jaké benefity růžový olej nabízí, stane se rutinou ve vaší péči o pleť.

Blaho pro pleť 

Růžový olej je pro vaši pleť a pokožku celého těla naprostým zázrakem. Hodí se na každý typ pleti, pečuje o ni a harmonizuje. Díky svým antibakteriálním a dezinfekčním účinkům je skvělým pomocníkem při léčbě akné. Zamilují si ho i ženy se zralou pletí, protože zpevňuje pokožku, dodává hydrataci a předchází tak vráskám. Pokud by na vás byl olej příliš silný, trochu ho zřeďte kokosovým olejem.

Přidejte si olej do oblíbeného krému

Pokud vám nevyhovuje přímé používání oleje, můžete si jej přidat do vašeho oblíbeného pleťového či tělového krému. Nejen že je růžový olej skvělý na samotné akné, ale zbaví vás všech známek toho, že vás někdy trápilo. Pomůže s vyblednutím strií, jizev po chirurgickém zákroku a různých prasklin spojených s těhotenstvím a porodem. Sáhněte po něm i v případě, že vás trápí nějaké vyrážky. Esenciální olej z růží vyvolává hojivé procesy pokožky a můžete ho použít i při ošetření ran místo klasických antiseptických prostředků.

Vlasy plné růží

Růžový olej má plno benefitů i pro vaše vlasy. Zpevňuje vlasové kořínky a poskytuje ochranu proti nadměrnému vypadávání vlasů. Kápněte trochu oleje do svého šamponu a nechte se omámit okouzlující vůní. Bonusem budou ještě krásné vlasy. Pokud by vám to nestačilo, vyzkoušejte vlasovou masku, kterou si smícháte z růžového (jen pár kapek) a kokosového oleje a na 15 minut nanesete do délek vlasů. Takovou hydrataci si vaše vlasy po chladné zimě opravdu užijí.

Romantika a dobrá naláda

Růžový esenciální olej je skvělým pomocníkem, pokud se necíte psychicky dobře. Dodává pocit sebevědomí a ještě pomáhá v boji proti depresi. Dokáže totiž zmírnit úzkost, proto je široce využívaný v aromaterapii - aktivuje pozitivní myšlenky a navodí pocity radosti a štěstí. Taky nezapomeňte, že růžový olej funguje jako afrodiziakum! Jeho vůně vás nabudí, posílí libido a vyvolá romantickou náladu.

Růžové oleje