Přejít k hlavnímu obsahu

Zásadní pravidla jarní péče o pleť: V čem ženy nejčastěji chybují a jaké pečující rituály nesmíte vynechat?

Info ikona
Péče o pleť

Během zimy dostává pleť hodně zabrat, právě proto si zvláště na jaře zaslouží speciální péči bohatou na relaxační rituály a dostatečný přísun vitaminů. Na co kromě pravidelné aplikace hydratačního krému je třeba si dávat pozor v jarním období? Následující pravidla v jarní péči o pleť vaši pokožku osvěží a dostanou znovu do formy.

Příchod jara s sebou přináší spoustu výrazných změn. Příroda se probouzí ze zimního spánku, slunce začíná mít větší sílu, přes den je déle světlo, a my se tak konečně můžeme radovat z blahodárných slunečních paprsků. Nejen počasí, ale i naše pokožka však vyžaduje na jaře změnu. Potřebuje totiž speciální péči, která ji zregeneruje po mrazivých zimních dnech a zároveň jí dodá sílu. Jak na to? Vyzkoušejte následující tipy.

Potřebný jarní peeling

Po dlouhé zimě je ten správný čas na tělový peeling. Důkladně odstraní z pokožky všechny nečistoty, a navíc výborně nachystá vaši pleť na další péči. Mezi přípravky, které kůži dopřejí tolik potřebný jarní detox, patří například peeling s mořskými řasami, kávový nebo třeba se zeleným čajem. Pokud máte raději přírodní složení bez chemie, můžete si doma vytvořit i vlastní medový peeling. Doslova zázračné účinky medu vaši pokožku nejen vyčistí, ale dodají jí také i tolik potřebnou výživu a hydrataci.

Jak na vlastní medový peeling: V malé misce smíchejte třtinový cukr s medem. Celou směs důkladně zamíchejte. Dejte pozor, aby peeling nebyl příliš řídký a tekutý, ale ani moc hustý. V případě potřeby ještě dosypte trochu cukru nebo dolijte lžičku medu. A máte hotovo!

Masáží obličeje ke kráse: Techniky, které musíte znát!

svetzeny.cz

Opalovací krém jen v létě? Velká chyba!

Jestliže se domníváte, že opalovacím krémem se musíte chránit až v létě, jste na velkém omylu. Pravidelná aplikace krému s ochranným faktorem by pro vás měla být samozřejmostí kamkoliv se vydáte. Vaše pokožka bude díky němu chráněná před sluncem, ale i před tvorbou nových vrásek a různých pigmentových skvrn. Pozor dejte na to, aby opalovací krém, který si aplikujete, nebyl příliš mastný. Naopak by měl vaši pokožku dostatečně hydratovat. Důležitý je i stupeň ochranného faktoru. Na jaře si za normálních podmínek vystačíte s krémem se středním stupněm ochranného faktoru, tedy 20 SPF a vyšší. Dobrou alternativou opalovacích krémů jsou i BB krémy, které nejen chrání před sluncem, ale také sjednotí tón pleti a zakryjí případné nedokonalosti.

Výživná séra

Pokud máte pocit, že vaší pleti chybí potřebné vitaminy, dodejte jí je ve formě séra. Právě sérum dokáže působit hluboko v pokožce, takže kůži poskytuje větší elasticitu a pevnost. Kromě toho se hodí na jarní detox, protože obsahuje potřebné antioxidanty, vitaminy a minerály. Ideální jsou například séra s obsahem kyseliny hyaluronové, která je známá svými účinky proti stárnutí a výbornou schopností hydratace a ochrany pokožky.

Jde to i bez chemie!

Obáváte se, že běžné přípravky s obsahem chemie příliš zatíží vaši pokožku? Potom si raději zvolte přírodní přípravky bez chemie. Dbejte na správný způsob jejich nanášení. Postačí slabší vrstva krému, kterou můžete aplikovat vícekrát po sobě s malými přestávkami. Krému tak dáte větší šanci proniknout do kůže. Výhodou přírodních přípravků je to, že jsou většinou lehčí a lépe se vstřebávají do pokožky. Některé z nich můžete pořídit třeba i v lékárně. Velmi příjemné jsou například voňavé bylinkové oleje, které obsahují zároveň také důležité vitaminy a minerály. Navíc se hodí i pro citlivou pleť. Pokud se vám zrovna nechce do lékárny, můžete si extrakty z bylinek vyrobit i sama doma pomocí rad z internetu.

Tajemství krásy topmodelek: Budete šokováni, jaké jednoduché a levné triky jim pomáhají. Můžete je vyzkoušet i vy!

svetzeny.cz

Sama sobě kadeřnicí: Díky těmto tipům se stanete téměř profesionálkou

svetzeny.cz