Přejít k hlavnímu obsahu

Kosmetické vychytávky pro ženy po padesátce. Vrásky se vyhladí, když ke krémům přidáte ještě něco navíc

Info ikona
žena

S přibývajícím věkem je péče o náš zevnějšek náročnější. Pro mladistvý vzhled pleti je potřeba vyhladit vrásky, rozjasnit a sjednotit odstín pleti a zpevnit kontury obličeje. Můžete namítnout, že nejlepší je stárnout přirozeně a s grácií. Ale na druhou stranu není nutné se vzdávat moderních přípravků péče o pleť nebo kosmetických ošetření.

Na našem vzhledu se podepisuje nejen věk, ale také životní styl. Jenže i když žijete sebezdravěji a pečujete o sebe, stejně se čas na vaší kráse podepíše. Výrazné změny nastávají zejména po padesátce a jdou ruku v ruce s menopauzou, která dříve či později čeká na každou z nás. Pokles pohlavních hormonů má vliv mimo jiné také na stav naší pokožky, která je najednou sušší a tenčí. A z toho důvodu se na ní tvoří více jemných linek a vrásek. Můžete také zjistit, že kosmetika, která vám vyhovovala dříve, vám najednou začne vadit a potřebujete změnu.   

V tomto období je proto důležité udělat si malou rekapitulaci péče o pleť a upravit ji případně tak, aby vám vyhovovala. Existuje celá řada produktů, které vám mohou v péči o vzhled pomoci. Samozřejmě nemusí být určeny striktně pro ženy 50+, ale právě v tomto období je nejvyšší čas je objevit a začít používat.

Jak zvýšit svoji atraktivitu po 45? Pořiďte si korzet à la Sofía Vergara

Stáří je jen číslo a kolumbijsko-americká herečka Sofía Vergara je toho jasným důkazem! Letos oslavila 51 let a je živým důkazem toho, že krása a sebejistota neznají věk. Její styl je jedinečný a vždy se v něm objevuje něco, co zdůrazňuje ženskost a zvyšuje atraktivitu. Jednou z těchto tajných zbraní je korzet, který se stal neodmyslitelnou součástí jejího šatníku a nyní je na čase, abyste ho zařadili i do toho svého.
svetzeny.cz

Pleťová péče

Vždy se vyplatí investovat do kosmetiky, která je složená z kvalitních ingrediencí. „Péče o pleť po padesátce by měla být zaměřena na hydrataci, regeneraci, na podporu tvorby kolagenu a elastinu a na ochranu před sluncem. Nejčastěji se tyto produkty označují jako pro zralou pleť. Skvělé jsou receptury s obsahem peptidů, což jsou látky, které pleť přirozeně obsahuje, ale s věkem jich ubývá. Měli bychom víc než kdy jindy dbát na zdraví životní styl – dodržovat spánkový režim, hodně pít vodu, vyhýbat se alkoholu a jíst vyváženě,“ radí MUDr. Barbora Adamová, plastická chirurgyně a lékařka estetické medicíny z kliniky My Best Care.

Naprostým základem pleťové péče v jakémkoli věku, je důkladné čištění a ochrana před UV zářením. Kromě denního a nočního krému s pak do svého kosmetického repertoáru přidejte také účinné sérum, které dokáže s pletí doslova zázraky. Používejte je ráno a večer na vyčištěnou pleť ještě před nanesením krému. Minimálně jednou týdně pak aplikujte pleťovou masku. 

Dalším krokem, který výrazně pomůže zlepšit vzhled pleti, je užívání doplňků stravy s obsahem kolagenu či kyseliny hyaluronové.  

Nejlepší kosmetika z drogerie podle redakce: Nestojí ani stovku a skvěle funguje

Pokud jde o kosmetiku, ne vždy platí, že všechno drahé je automaticky i kvalitní. Paradoxně vám kolikrát lepší nebo minimálně stejnou službu udělají i levnější produkty, které koupíte v každé drogerii. Dali jsme v redakci dohromady tipy na takové „maličkosti“, které pořídíte do stovky.
svetzeny.cz

Chytré přístroje

Zatímco ještě před pár lety bylo nutné jít na hloubkové omlazující ošetření do salonu, dneska už si ho můžete díky různým technologickým pomocníkům dopřát i doma. Oblíbené jsou například liftingové přístroje, které pracují na principu elektrosvalové stimulace. Jemné impulsy napínají obličejové svaly, stimulují tvorbu kolagenu, zvyšují prokrvení a urychlují odplavování toxinů.

Omlazující efekt mají také ionizační technologie, jež zlepšují vstřebávání výživných krémů sér a masek do pleti. Nutno dodat, že mnoho přístrojů v sobě spojuje několik funkcí dohromady, takže se postarají nejen o kvalitní a hloubkové vyčištění pleti a její masáž, ale poskytnou jí také omlazující terapii. Do této kategorie patří například mikrodermabrazivní přístroje či galvanické špachtle. Nejprve pokožku díky ultrazvukovým vibracím hloubkově vyčistí, zbaví ji odumřelých buněk, mazu a nečistot, a následně ji jemně promasírují a prohřejí.

Šampony na barvené vlasy: Odhalení testu je šokující, zřejmě jenom vyhazujete peníze

Patříte mezi ženy, které si barví vlasy a spoléháte se na to, že díky používání šamponu na barvené vlasy vám barva vydrží déle? A zamyslela jste se někdy nad tím, zda šampon opravdu funguje, nebo se jedná o pouhý marketingový tah? Přinášíme vám zjištění časopisu dTest, který se právě na šampony pro barvené vlasy zaměřil. Výsledek testu vás zřejmě nepotěší.
svetzeny.cz

Bez chloupků

Po padesátce nás může vlivem změny hormonální hladiny překvapit také zvýšený výskyt chloupků, a to i na místech, kde jsme je dříve neměli. Elegantně a efektivně se jich zbavíte pomocí přístrojů, které využívají IPL technologii, mezi které patří například Braun Silk-Expert Pro 5. „IPL neboli intenzivní pulzní světlo je technologie využívající přeměnu světlené energie na tepelnou. Světelné paprsky, které epilátor vydává, zasahují melanin ve folikulech chloupků pod povrchem kůže. Tím přerušuje cyklus dorůstání chloupku. Chloupek se zahřeje a vypadne. Přístroj si dokáže sám na základě zbarvení kůže a chloupků vyhodnotit intenzitu paprsku v jednotlivých oblastech, a tak je ošetření opravdu bezbolestné,“ vysvětluje dermatoložka MUDr. Jana Housková.

Nebojte se estetických zákroků

Asi nikdo z nás nechce vypadat jako vosková figurína a nemít kvůli přemíře botoxu v obličeji žádnou mimiku. To ale neznamená, že se nemůžete svěřit do rukou estetického dermatologa, který vám s citem pomůže stav pleti vylepšit. Botox a kyselina hyaluronová dokážou v rukou zkušeného odborníka doslova zázraky.    

Těchto 5 účesů vám ubere roky hlavně po padesátce

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou koruna krásy. Správně zvolený účes může udělat zázraky a dokáže opticky omladit. Existuje mnoho účesů a variant, které mohou ženám nad 50 ubrat pár let. Výběr účesu by měl zohledňovat vaši osobnost, preference a typ vlasů. V tomto článku vám představíme pět účesů, které vám mohou pomoci opticky vrátit pár let zpět. Určitě si vyberete ten, který vám bude nejvíce vyhovovat.
svetzeny.cz

„Estetická medicína jde neustále dopředu. Nyní se používá například revoluční hybridní výplň, jež zajistí dlouhotrvající liftingový účinek, který vzniká obnovením tvorby kolagenu. Je důležité dbát také na hydrataci a výživu pleti. Skvěle funguje také plazmalifting, jež využívá sílu krevní plazmy. Ve speciální centrifuze se oddělí krevní plazma, které se aplikuje do pleti a spustí regenerační procesy. Doporučit mohu také ultrazvukový lifting Liftera, který díky ultrazvukovým vlnám nastartuje tvorbu kolagenu a elastinu, čímž dojde k pozvednutí kontur obličeje bez jehel,“ říká MUDr. Barbora Adamová z My Best Care.

Kosmetické vychytávky, které po padesátce musíte mít
Zdroj článku