Přejít k hlavnímu obsahu

Účesy, které vám uberou i 10 let: Stačí se jen řídit tvarem svého obličeje

Toužíte po změně účesu, která by vám zároveň ubrala pár let? Co takhle účes, který vám ubere klidně i 10 roků? Důležité je brát ohled na to, jaký máte tvar obličeje. Ne každý účes totiž lichotí všem. Inspirujte se v naší galerii a zjistěte, který z účesů bude právě vám sedět úplně nejlépe.

Účesy dle tvaru obličeje, které vám uberou i 10 let

Vypadat mladší je od určitého věku touhou téměř každé ženy. Nemusíte hned ale propadat estetické medicíně a úpravám. K tomu, abyste vypadala o pár let mladší, stačí klidně i malé a neinvazivní změny - třeba oblečení, nebo účesu. Právě účes dokáže opravdové divy. Klíčové ale je zvolit ten správný podle tvaru vašeho obličeje. Bohužel totiž neexistuje jeden univerzální, který by slušel všem. Každé ženě sluší jiný střih, délka i barva vlasů. Zjistěte, který účes bude slušet právě vám a jaký je pro váš typ obličeje ten nejlepší.

Nejkrásnější trendy účesy letošního podzimu: Mixie nebo záclonková ofina. Kouzlu těchto střihů propadly i světové celebrity

Módní a vlasové trendy mají cyklickou povahu – to znamená, že se neustále vrací. Co bylo IN před dvaceti lety je IN i dnes. A to platí jak u módy, tak u účesů. V tomto článku se budeme konkrétně věnovat návratu do 70. a 80. let v podobě tzv. záclonkové ofiny a účesu zvaném Mixie. Nahoďte nostalgický retro účes a buďte za hvězdu.
svetzeny.cz

Čtvercový obličej

Čtvercový tvar obličeje vyniká především širokými čelistmi a bradou, které jsou na stejné úrovni jako čelo a lícní kosti. Je pouze na vás, zda se rozhodnete tyto části obličeje spíše skrýt nebo naopak hrdě zdůraznit. Pokud směřujete k první možnosti, vhodnou volbou jsou dlouhé rovné vlasy, které mohou částečně zakrýt širší čelisti. Pokud naopak chcete výrazné rysy obličeje zdůraznit, může pro vás být skvělým řešením krátký sestřih typu mikádo, který tyto prvky skvěle podtrhne. Bát se nemusíte ani ofiny. Jen pozor, ne každý střih vám bude lichotit. Nejlépe vám bude sedět delší ofina, kterou budete nosit sčesanou na stranu. Právě ta dokáže zjemnit vaše rysy v obličeji.

Toto je nejkrásnější účes roku 2023: Blunt bob

Už jste slyšeli o účesu zvaném „blunt bob”? Tento moderní a elegantní střih je nadčasový, šik a trendy. Sluší všem ženám téměř v každém věku a milují ho i světové celebrity. Navíc vám k perfektnímu vzhledu bude každé ráno stačit pouhých pár minut. Co přesně je blunt bob a jak na něj?
svetzeny.cz

Srdcový obličej

Srdcový tvar obličeje má své vlastní charakteristické rysy. Obvykle se vyznačuje širším čelem a výraznými lícními kostmi, avšak postupně se zužuje směrem k bradě a vytváří tak pomyslný tvar srdce. Pro tento typ obličeje je ideálním účesem pro vysoce posazený culík, který dokonale zdůrazní jeho tvar. Vlnité vlasy jsou pro vás také výbornou volbou, jelikož dokáží výrazné rysy o něco zjemnit. Obecně platí, že objemné a lehce nadýchané účesy vám budou vždy slušet. Pokud preferujete kratší účes, můžete zvážit typický „pixie" s delší a ideálně vlnitou ofinou, která hezky podtrhne tvar srdce vašeho obličeje.

Kulatý obličej

Pro ženy s kulatým tvarem obličeje je běžné, že se snaží dosáhnout optického prodloužení. Vhodnou volbou může být vysoko vyčesaný culík. Další možností je tzv. „polo-culík," kdy část vlasů upravíte do culíku a zbývající vlasy necháte volně spuštěné. Rozhodně budete dobře vypadat i když necháte vlasy jednoduše rozpuštěné. Buďte opatrná pokud zvažujete krátký účes. Jestliže po krátkých vlasech opravdu toužíte, zkonzultujte nejprve střih se svým kadeřníkem. Jestliže by byl účes příliš krátký, váš obličej bude působit ještě kulatěji, než ve skutečnosti je. Což ve většině případů není žádoucí.

Galerie: Tyto účesy a módní přešlapy po 50. roce vám ubírají na kráse. Vyhněte se jim!

Stárnutí je svým způsobem krásná a přirozená věc, ale není třeba ji uspěchat. A překročením padesátky to rozhodně neznamená, že byste nemohli působit mladým a svěžím dojmem. Některé účesy nebo módní přešlapy vám však zbytečně přidávají roky navíc, ačkoliv mnoho žen nemusí na svůj věk vůbec vypadat. Podívejte se, jaké jsou nejčastější z nich.
svetzeny.cz

Oválný obličej

Oválný tvar obličeje je často považován za ideální, protože mu sedí mnoho různých účesů a nemá žádné výrazné rysy, které by vyžadovaly zvláštní zvážení při volbě účesu. Přesto existují účesy, které pro vás budou tou nejlepší volbou. Ideální je krátký sestřih typu mikádo. Dále vám budou skvěle slušet vlasy střižené na délku ramen. Nejvíce se k vám bude ale hodit účes se šikmou delší patkou. A pokud budete chtít účes trochu oživit, nebojte se sáhnout po kulmě nebo natáčkách a vytvořte jednoduché vlnky. Účes bude rázem o něco zajímavější a šik.

Inspirujte se a najděte ideální účes pro váš tvar obličeje
Zdroj článku