Přejít k hlavnímu obsahu

Vlasový trendy 2023: Nadčasový blunt bob sluší ženám i po 50 a krásně prodlouží obličej

Už jste slyšeli o účesu zvaném „blunt bob”? Tento moderní a elegantní střih je nadčasový, šik a trendy. Sluší všem ženám téměř v každém věku a milují ho i světové celebrity. Navíc vám k perfektnímu vzhledu bude každé ráno stačit pouhých pár minut. Co přesně je blunt bob a jak na něj?

Co je blunt bob?

Blunt bob" je moderní a elegantní účes, který se vyznačuje rovnými a jednotnými vlasy, které končí v jedné délce v okolí brady nebo čelisti. Tento účes má název "blunt" (v překladu z angličtiny „tupý”) kvůli svému specifickému stylu, který zahrnuje dokonale rovný střih vlasů. Jednotlivé pramínky tak nevytváří žádné vrstvy ani texturu. Výsledkem je ostrý, precizní a čistý střih. Každá žena nosí tento účes podle svých preferencí, avšak obvykle má hladkou texturu a lesklý vzhled. Právě díky svému ikonickému stylu byl blunt bob populární v různých časových epochách, ale i nadále zůstává žádaným a velmi oblíbeným u žen všech věkových kategorií.

Galerie: Tyto účesy a módní přešlapy po 50. roce vám ubírají na kráse. Vyhněte se jim!

Stárnutí je svým způsobem krásná a přirozená věc, ale není třeba ji uspěchat. A překročením padesátky to rozhodně neznamená, že byste nemohli působit mladým a svěžím dojmem. Některé účesy nebo módní přešlapy vám však zbytečně přidávají roky navíc, ačkoliv mnoho žen nemusí na svůj věk vůbec vypadat. Podívejte se, jaké jsou nejčastější z nich.
svetzeny.cz

Kterým typům sluší blunt bob nejvíce

Tento účes je poměrně univerzální a obecně sluší různým typům obličeje i strukturám vlasů. Nicméně, existují určité typy, na kterých může tento účes obzvlášť dobře vyniknout. Pokud máte oblé tváře, blunt bob vám bude opravdu sedět. Nejen, že vašemu obličeji dodá ostrý rys, dokonce vám jej pomůže opticky o něco prodloužit. Účes vám bude slušet i když máte obličej ve tvaru srdce/diamantu. To znamená, že máte širší čelo a naopak užší linii brady a čelistí. V tomto případě vám pomůže účes obličej proporčně vyvážit. Jestliže máte naopak široké čelisti, ani v tomto případě s účesem ve stylu blunt bob nešlápnete vedle. Specifický střih čelisti ještě více zdůrazní, a tak na své přednosti dokonale upozorníte. Právě důraz na čelist může být výhodou také pro ty dámy, které mají krátký krk – účes totiž dokáže vizuálně vytvořit dojem delšího krku. Co se týče textury vlasů, nejlépe bude blunt bob sedět těm dámám, které mají husté a přirozeně rovné vlasy. Právě rovné vlasy totiž umožňují dosáhnout ostrého a čistého stylu, který tento účes charakterizuje. Pokud ale máte texturu vlasů jinou – ať už máte vlasy vlnité, nebo kudrnaté, nevěšte hlavu. Stačí pár krátkých minut a s pomocí žehličky na vlasy vytvoříte dokonale rovný a ostrý vzhled.

Jak účes stylingovat

První a nejdůležitější krok je vždy konzultace se svým kadeřníkem. Právě ten vám totiž nejlépe poradí s perfektní volbou délky střihu, který bude skvěle sedět vašemu typu obličeje i textuře vlasů. Pro udržení dokonale rovného a ostrého vzhledu je třeba konečky pravidelně zastřihávat. Každý vlas totiž roste jinak, a tak je pravidelná údržba v tomto případě víc, než nutná. Co se týče stylingu, pro blunt bob je sice charakteristický rovný a ostrý styl, avšak bránit se nemusíte ani mírným vlnkám. Zvlněné vlasy dodají celkovému vzhledu trochu jiný nádech – ležérní, avšak stále elegantní. Vlasy budou působit více hravě a živě. Bát se nemusíte ani různých doplňků do vlasů jako jsou čelenky, skřipce, či pinetky. Ačkoliv může blunt bob na první pohled působit poněkud nudně, opak je pravdou. Můžete vykouzlit nespočet různých variant a stylů, které nejvíce budou sedět vám a vaší osobnosti. Nebojte se experimentovat, stylu ani kreativitě se meze nekladou.

Vlasový trend 2023: Nejžádanější účes podzimu bude octopus haircut

Pamatujete si na slavný účes postavy Rachel ze seriálu Přátelé, který na hlavě v tu dobu chtěla snad každá žena? Tak je zpět, pouze s moderními obměnami. Dnes se mu říká tzv. Octopus haircut, což v podstatě znamená účes chobotnice. Nechte se inspirovat a zapřemýšlejte, zda by účes byl i to pravé pro vás.
svetzeny.cz

Blunt bob u světových celebrit

Blunt bob milují všichni – včetně celebrit. Charakteristickým se tento účes stal pro šéfredaktorku britského časopisu Vogue a módní ikonu, Annu Wintour. O té je známo, že o svůj ikonický účes nechává svým kadeřníkem pečovat každý den, aby zajistila jeho dokonalý vzhled. Anna rozhodně nevypadá na to, že jí je neuvěřitelných 73 let. Možná na tom má podíl právě její účes, který jí rozhodně opticky pár let ubírá. Kouzlu tohoto účesu v minulosti podlehla i barbadoská zpěvačka Rihanna, která se k němu s oblibou pravidelně vrací. Stejně tak zpěvačka Taylor Swift, která je ve světě populární hudby naprostou ikonou posledních let. Další celebrity, které blunt bob milují, jsou například Zendaya, Kim Kardashian, Kylie Jenner, nebo modelka Bella Hadid a další. Právě u těchto světoznámých ikon můžeme krásně vidět, že účes blunt bob sluší opravdu každému typu obličeje. Ostatně, přesvědčit se můžete sami v naší galerii.

 

Celebrity, které milují účes jménem blunt bob
Zdroj článku