Přejít k hlavnímu obsahu

Jak ubrat kila v obličeji: Jde to během chvilky, stačí se jen správně nalíčit

Toužíte mít výraznější lícní kosti, méně baculaté tváře nebo štíhlejší nos? Není nic jednoduššího, než si vzít do ruky konturovací paletku a další líčidla. Za pár minut může být váš obličej o poznání štíhlejší.

Ubrat kila v obličeji se vám podaří díky několika důležitým krokům. Jde o zvýraznění lícních kostí a linie čelistí, zúžení nosu a napak zvětšení očí. Co budete potřebovat? Ideální je konturovací paletka, ale můžete použít i klasický bronzer a rozjasňovač nebo tmavý a světlý make-up. Chybět nesmí ani štětec či houbička. Konturování obličeje totiž není o ničem jiném, než o střídání světlých a tmavých odstínů.

Základ pro líčení

Ze všeho nejdříve je potřeba pleť pro samotné konturování připravit. Na vyčištěnou a hydratovanou pleť naneste podkladovou bázi a make-up, který odpovídá vašemu odstínu pleti. Pokud vás trápí kruhy pod očima nebo jakékoli jiné nedokonalosti, zakryjte je korektorem.  

Díky líčení si můžete zmenšit nos, ale také přidat zbytečně roky navíc: Naučte se triky v líčení a vyvarujte se zbytečných chyb

Ne každá žena má to štěstí, že má bezchybnou pleť, perfektní tvar nosu i rtů a krásné oči, aniž by použila jediný kosmetický přípravek. Naštěstí je však na trhu celá řada líčidel a make-upu, díky kterým může vylepšit svůj vzhled každá žena. Podívejte se, jak mocná mohou líčidla být, když se používají správně, nebo jak naopak dokážou zničit celkový dojem.
svetzeny.cz

Zvýrazněte lícní kosti a čelist

Vezměte do ruky konturovací paletku či bronzer. Můžete použít také make-up, který je o dva odstíny tmavší než je přirozená barva vaší pleti. „Vcucněte“ rty a štětcem nebo houbičkou a tmavým odstínem udělejte linku, která povede od prohlubně tváře až k uchu. Další tmavé linky naneste podél lícních kostí, na strany čela a také po stranách nosu. Pak se vezměte štětec či houbičku a pečlivě texturu zapracujte a rozetřete tak, aby nebyly viditelné barevné přechody.

Která místa prosvětlit?

Na řadu pak přijde rozjasňovač. Dokáže projasnit obličej a podtrhnout místa, k nimž chceme přitáhnout pozornost. Aby dal rysům vašeho obličeje opravdu vyniknout, měl by být přibližně o dva až tři odstíny světlejší než vaše pleť. Zpravidla se nanáší na střed čela, nad lícní kosti, hřbet nosu a na špičku brady. Pokud ho nanesete v linii pod obočím, opticky otevřete a zvýrazníte oči.

Pudr jako tečka

Pudr je skvělý k zafixování výsledného contouringu. Volte spíše transparentní (bezbarvé) varianty, jež vás nebudou dělat zbytečně starší. Pozor také na to, abyste pudru nepoužili příliš, to by totiž vedlo ke zvýraznění vrásek. Místo pudru lze použít i fixační sprej.    

Péče o vlasy po čtyřicítce by se měla razantně změnit: Nezapomínejte na spánek, zinek nebo šampon "na míru"

Nejen péče o obličej by nám měla být dokonale přizpůsobena, ale také péče o vlasy potřebuje s přibývajícím věkem určité úpravy. Přečtěte si, které to jsou a zařaďte je do své rutiny.
svetzeny.cz

Otevřete oči

K optickému zeštíhlení obličeje pomůže také zvětšení očí. Pomůže vám k tomu bílá oční linka, kterou nanesete přímo ke kořínkům řas spodního víčka. Pak sáhněte po světlém očním stínu, který pomocí štětečku či aplikátoru rozetřete ve vnitřním koutku oka a v linii pod obočím. Dojem, že jsou vaše oči větší a otevřenější, vám pomůže vytvořit i jemná tmavá linka na horním víčku, kterou můžete protáhnout až přes okraj. Pokud se líčíte na večerní či společenskou událost, můžete oči zvýraznit i nalepením falešných řas.

Prohlédněte si naši galerii tipů na produkty, které budete pro konturování obličeje potřebovat.  

Tipy na produkty pro konturování obličeje
Zdroj článku