Přejít k hlavnímu obsahu

Díky líčení si můžete zmenšit nos, ale také přidat zbytečně roky navíc: Naučte se triky v líčení a vyvarujte se zbytečných chyb

Info ikona
líčení

Ne každá žena má to štěstí, že má bezchybnou pleť, perfektní tvar nosu i rtů a krásné oči, aniž by použila jediný kosmetický přípravek. Naštěstí je však na trhu celá řada líčidel a make-upu, díky kterým může vylepšit svůj vzhled každá žena. Podívejte se, jak mocná mohou líčidla být, když se používají správně, nebo jak naopak dokážou zničit celkový dojem.

Zmenšení nosu

Ke zmenšení nosu nepotřebujete nutně plastiku. Nos lze totiž dobře alespoň opticky zmenšit pomocí konturovací paletky, kdy podél středu nosu od kořene po rozšíření nanesete tmavší odstín, na střed nosu nanesete rovnou úzkou čáru podél celé délky a na špičku nosu tmavým vytvoříte malé „V“. Na spodní okraj na oba konce nosu pak nanesete opět trochu tmavého odstínu z konturovací paletky. Nanesené barvy poté začněte opatrně roztírat do ztracena, ideálně houbičkou. Podobného efektu lze dosáhnout i světlého make-upu a hnědých očních stínů, výsledek však nemusí působit tak přirozeně.

Vlasové trendy, které byste měli raději vynechat: ofina na širokém obličeji nebo příliš krátká trvalá

svetzeny.cz

Větší rty

Větších rtů dosáhnete velmi jednoduše. Na rty naneste základový make-up, který zabrání následnému rozmazání rtěnky. Poté vezměte konturovací tužku na rty v požadovaném odstínu a pečlivě vytvarujte tvar rtů, který si přejete mít. Nebojte se konturovací tužkou vyplnit celou plochu rtů, výsledné zvětšení pak vypadá přirozeněji. Nakonec rty přetřete rtěnkou v podobném nebo mírně světlejším odstínu. Použít můžete také lesk na rty pro plnější dojem.

Osvědčené kombinace potravin, díky kterým zhubnete mnohem rychleji: Ovesná kaše s borůvkami, vajíčka se špenátem a další

svetzeny.cz

Větší oči

Máte malé nevýrazné oči? Ani to není při výběru správného líčení žádný problém. Možností, jak opticky zvětšit vaše oči, je hned několik. Zaručeným způsobem jsou delší a výraznější řasy. Někomu k tomu stačí obyčejná řasenka, někdo k tomu musí použít řasy nalepovací, které však nejsou příliš praktické, jelikož je musíte před spaním sundat a navíc hrozí, že se vám během dne odlepí. Pak je tu možnost si nechat řasy prodloužit v kosmetickém salonu, takto upravené řasy pak můžete omývat ve vodě, dokonce si s nimi i zaplavat a řasenku již rozhodně potřebovat nebudete. Každý týden však musíte chodit na doplňování, které je výrazně levnější než první aplikace řas. Další možností, jak oči opticky zvětšit, je použití tmavších očních stínů, barvu musíte zvolit podle barvy svých očí a také podle příležitosti. Stíny nanášejte hlavně do krajů horní víčka, na spodní víčko můžete do ztracena nanést tenkou linku stínů nebo použít tužku na oči a rozmazat ji do ztracena. Vnitřní koutek oka by měl zůstat světlejší, tudíž zde použijte světlejší stíny, které rozzáří váš pohled.

Péče o vlasy po čtyřicítce by se měla razantně změnit: Nezapomínejte na spánek, zinek nebo šampon "na míru"

svetzeny.cz

Zbytečně zvýrazněné vrásky

Pokud už máte nějaké vrásky, je zbytečné je ještě více zvýrazňovat. Největším nepřítelem jsou těžké make-upy, které se dostávají do vrásek a zbytečně je zvýrazňují. Velmi podobně však působí i perleťové stíny, které jsou i přesto velice populární i u zralých žen. Zkuste nahradit perleťové stíny za matné s přirozenými odstíny a budete mile překvapeni, kolik vám tato malá změna ubere let.

Modelka Loni Willison mívala všechno: Krásu, peníze i slavného manžela. Po rozvodu žije na ulici a je závislá na drogách

svetzeny.cz

Zdroje: YouTube, Instagram