Přejít k hlavnímu obsahu

Aktuální vlasové trendy: Lesk a přirozenost

Letošní móda akcentuje třpyt a zářivost, což platí i pro náš hlavní „módní doplněk“ – vlasy. A účes zase musí působit přirozeně – styling na něm nesmí být vidět.

Galerie: Aktuální vlasové trendy: Lesk a přirozenost

* Pro zářivé vlasy je důležité zvolit vhodnou a kvalitní barvu (módní jsou zvláště futuristické odlesky a mokka tóny se třpytivými akcenty). Jenže barvení vlasy zároveň poškozuje – je-li povrch vlasu nerovný, hůře odráží světlo a působí pak matně. Pomoc nabízí novinka Taft Shine 7-day Shine Buster, která využívá efektu laminace. Jde o krém, který se používá stejně snadno jako šampon a speciálním efektem laminace obalí každý jednotlivý vlas. Tím jeho povrch vyhladí a lesk se výrazně zvýší.

* Fixaci barvy, zářivý lesk, hebkost a jemnost zajišťuje také novinka Gliss Kur elixír s oleji Ultimate Color. Jde o olejovou vlasovou kúru nabízející tři možnosti aplikace: 1. před mytím – zafixuje barvu, 2. do mokrých umytých vlasů – dodá jim hebkost a vyhladí je, 3. na suché vlasy – rozzáří je.

* Vlasy poškozené barvením, fénováním či žehlením, s roztřepenými konečky těžko mohou zářit. Nový přípravek Syoss Supreme wonder sérum 10 v 1 (www.henkel.cz) se neoplachuje a má široké spektrum účinků. Intenzivně regeneruje, dodává lesk a hebkost, usnadňuje rozčesávání, hydratuje, chrání před horkem z fénů…

* Vlasovou terapii přírodními prostředky lze zajistit i zevnitř – kapsle Revitalon (www.vitar.cz) obsahují extrakt ze zlatého prosa a z pšeničných klíčků, minerální látky, aminokyseliny, vitaminy C, B6 a B1, zinek, selen a kyselinu hyaluronovou. Dokážou zpomalit stárnutí vlasů, oživují je, a dokonce zmírňují předčasné šedivění vlasů. Nyní lze nově koupit velké balení, v němž dostáváte 50 kapslí zdarma.

* Kvalitu kadeří a jejich následný lesk zvýší také očistná vlasová kúra s peelingovým efektem Redken Refining Sea Polish (koupíte na www.krasa.cz).

* Vyhovět požadavku „přirozeného“ účesu a zároveň zajistit jeho fixaci dokážou stylingové přípravky Spray na vlasy Syoss Invisible Hold Micro-Fine Fixation a Liqui-Gel Syoss Invisible Hold X-Treme Hold, jejichž mottem je: „Necháme styling zmizet.“ „Neviditelná fixace“ zaručuje, že na vlasech nezůstane viditelná ani stopa, přičemž jsou perfektně fixovány díky speciálním polymerům.

Foto: Depositphotos (1), Henkel (5), Vitar (1), krasa.cz (1)