Přejít k hlavnímu obsahu

Kočičí žena: Kdysi bývala neskutečně bohatá a krásná. Dnes pobírá sociální dávky a obličej má znetvořený plastikami

Jocelyn Wildenstein kdysi bývala krásná a neskutečně bohatá. Dnes jí nikdo neřekne jinak než „kočičí žena“. Z jejího pohádkového jmění nezbylo vůbec nic. Obličej má znetvořený plastikami. Zjistěte, jakými životními vzlety a pády si v životě „kočičí žena“ prošla.

Kdysi bývala neskutečně bohatá a krásná

Jocelyn Wildenstein, vlastním jménem Jocelynnys Dayannys da Silva Bezerra Périsset, se narodila roku 1940 ve Švýcarsku. O jejím dětství toho bohužel není příliš známo. V 17 letech se její život změnil díky vztahu s filmovým producentem Cyrilem Piguetem. Po dvou letech chození pár přesídlil do Paříže. Ve větším městě Jocelyn objevila svou pravou vášeň – design a umění. Vztah jí ale nevydržel. Jejím druhým partnerem byl opět filmař – Sergio Gobbi. S tím Jocelyn odjela do Afriky. Tento kontinent si dle svých slov zamilovala. „Afrika je ráj. Potkáte lidi, kteří se na život dívají jinak. Milují dobrodružství,“ řekla tehdy pro časopis New York.

Mohlo by se vám líbit

Nejošklivější žena na světě: Nechala se šikanovat proto, aby uživila své děti

Většina matek je ochotná pro své děti obětovat takřka cokoliv. Jinak tomu nebylo ani u ženy se jménem Mary Ann Bevanová, která po ovdovění přemýšlela především nad tím, jak by mohla uživit své čtyři děti. Jelikož neváhala pro děti obětovat cokoliv, dostala se až do šílené show jako nejošklivější žena světa.
svetzeny.cz

V té době už se začala pohybovat mezi elitou. Saúdský obchodník se zbraněmi Adnan Khashoggi ji v Africe seznámil s jejím budoucím manželem Alecem Wildensteinem. Ti dva si okamžitě padli do oka. Po romantických námluvách v Keni spolu začali randit. Vzali se v dubnu roku 1978 v Las Vegas. Druhá větší svatba se posléze konala v Lausanne. Nezúčastnil se jí otec ženicha, který byl obecně proti sňatkům. Páru se narodily dvě děti – syn Alec a dcera Diane. Zhruba po roce manželství Jocelyn začala podstupovat první estetické zákroky. Přičemž se snažila měnit vzhled svých očí dle šelem, které oba s manželem tolik milovali.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Jocelyn Wildenstein tvrdí, že to dělala, aby manžela potěšila. Její manžel však kdysi pro Vanity Fair řekl, že to není pravda:Byla bláznivá. Vždycky jsem se to dozvěděl jako poslední. Myslela si, že si může upravit obličej jako by to byl kus nábytku. Kůže tak ale nefunguje. Ona mě ale neposlouchala.“ Jocelyn tvrdí, že manželovi v roce 1997 přišla na nevěru s mladou ruskou modelkou. Pár měla „načapat“ inflagranti. Ihned podala žádost o rozvod. Nakonec s manželem uzavřela dohodu o vyrovnání, vysoudila 2,5 miliardy dolarů plus 100 milionů dolarů každý rok po dobu 13 let.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Dnes pobírá sociální dávky a obličej má znetvořený plastikami

Pryč jsou dny, kdy Jocelyn Wildenstein bývala kráskou, kterou muži obletovali. Dnes je jí 82 let a obličej má znetvořený plastikami. Atraktivní vzhled však není tím jediným, o co se sama připravila. Nedávno se nechala slyšet, že její jediný příjem jsou v současné době sociální dávky ve výši 900 dolarů na měsíc. Jocelyn Wildenstein totiž v roce 2018 byla nucena vyhlásit osobní bankrot. S výdaji jí musí pomáhat rodina. Do této situace se dostala, i přestože v minulosti byla miliardářkou. Jenže Jocelyn Wildenstein nikdy neuměla šetřit. Žila si na vysoké noze a peníze nepočítala. Nakupovala šaty od luxusních značek za statisíce dolarů i šperky za miliony dolarů. Jen její účet za telefon stál prý měsíčně 5000 dolarů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Sama Jocelyn ale odmítá, že by vše utratila za parádu. Za jejích krach prý může její přehnaná důvěřivost. Nakoupila totiž několik nesmírně drahých „uměleckých děl“, ze kterých se vyklubaly padělky. Spoustu peněz dozajista stály i plastické operace a estetické zákroky, které „kočičí žena“ podstoupila. Blýská se jí však na lepší časy, momentálně je zasnoubená s návrhářem Lloydem Kleinem, který je o 28 let mladší než ona. Stále vlastní několik lukrativních nemovitostí, které jsou v současné době na prodej. Peníze z prodeje budou použity na splacení jejích dluhů.

Zdroje: Business Insider, Money, Daily Mail