Přejít k hlavnímu obsahu

GALERIE: 8 nejslavnějších zásnubních prstenů

GALERIE: 8 nejslavnějších zásnubních prstenů

Zásnubní prsteny slavných patří k nejikoničtějším šperkům všech dob. Zasněte se s námi nad fotkami zamilovaných párů s prstýnky koupenými za miliony dolarů, ale darovanými z lásky.

Nejdražší prsten v historii obdržela od svého pátého manžela, herce Richarda Burtona, slavná herečka Elizabeth Taylor už v roce 1963. Tehdy si navlékla masivní 33,19karátový průzračný diamant zasazený do platinové obroučky. Po její smrti byl šperk vydražen za neuvěřitelných 8,8 milionu dolarů, čímž byl vytvořen rekord ceny za karát při aukci nezabarveného diamantu.

profimedia-0187206952

 

Momentálně nejslavnějším prstenem je ten, se kterým o ruku Kate Middleton požádal britský princ William. Úžasný šperk s 12karátovým modrým safírem oválného tvaru  je osázený čtrnácti menšími diamanty a zasazený do 18karátové obroučky z bílého zlata. Navíc patří mezi významné rodinné klenoty. O ruku s ním už jednou žádal i princův otec Charles svou tehdejší přítelkyni Dianu Spencer. Málokdo ví, že tehdy se nejednalo o příliš hodnotný šperk – v 80. letech byl tento kousek z kolekce klenotnictví Garrard dokonce běžně v prodeji.

profimedia-0222582196

 

K zajímavým klenotům patří i zásnubní prsten herečky Scarlett Johansson. Prsten ve stylu art deco jí v září 2013 věnoval francouzský novinář Romain Dauriac. Skládá se ze tří kulatých diamantů obklopených dvěma trojúhelníky posetými dalšími diamanty.

Snimek_obrazovky_2016-03-29_v_13.22.24

 

Pohádkovou romanci mezi americkou herečkou Grace Kelly a monackým knížetem Rainierem III. tehdy sledoval celý svět. Láska začala romantickými dopisy v roce 1955. Tentýž rok kníže požádal slavnou krásku o ruku – původně však s mnohem skromnějším prstýnkem – slabou obroučkou posetou diamanty. Během návštěvy Los Angeles si ale všiml, že v Hollywoodu se nosí masivní šperky. Proto u Cartiera objednal 10,47karátový diamant na platinové obroučce.

grace-kelly1

 

Přestože byla Jackie O podruhé vdaná za nejbohatšího muže 20. století (řeckého rejdaře Aristotela Onassise), známějším se stal její první, mnohem levnější zásnubní prsten. Ten dostala od amerického prezidenta Johna Kennedyho v roce 1953. Žluté zlato, 2,84karátový smaragd, 2,88karátový diamant a další malé diamanty kolem tvoří opravdu výjimečný šperk.

jackie

 

Přesně rok trvala spolupráce návrháře šperků Roberta Procopa a herce Brada Pitta. Brad prý dohlížel na každý aspekt návrhu, nákupu či samotného zhotovení šperku pro svou dlouholetou partnerku Angelinu Jolie. Finální kousek má údajně hodnotu 250 tisíc dolarů.

Angelina_Jolie_Brad_Pitt

 

K nejdražším zásnubním prstýnkům všech dob patří i 18karátový klenot od Lorraine Schwartz. Na zakázku si jej za pět milionů dolarů nechal vyrobit rapper Jay-Z pro zpěvačku Beyoncé.

profimedia-0074758721

 

Hvězda reality show Kim Kardashian je módní ikonou této doby. Prsten, kterým oznámila své již třetí zásnuby, je tedy skvostem, který by tu nemohl chybět. I na tomto šperku pracovala slavná návrhářka Lorraine Schwartz. 15karátový diamant má hodnotu téměř dvou milionů dolarů.

Snimek_obrazovky_2016-03-29_v_15.23.58