Přejít k hlavnímu obsahu

Neničíte si zbytečně svůj vzhled nesprávnou péčí a líčením? Odborníci varují před peelingem, matnou rtěnkou i voděodolnou řasenkou

Peeling, voděodolná řasenka či matná rtěnka – to jsou kosmetické produkty, které řada žen používá na denní bázi. Jenže nesprávná péče o pleť a použití nevhodných produktů na líčení ve výsledku napáchá víc škody než užitku. Vyvarujte se základním chybám v péči o pleť a v líčení.

Peeling by měl být jemný

První častou chybou, kterou si ženy mohou poničit pleť, je nesprávně provedený peeling. Pokud si totiž vyberete nevhodný přípravek nebo na pleť moc tlačíte, můžete si ji tímto způsobem poškodit, jak vysvětluje make-up artistka (dále jen MUA) Joy: Peelingy jsou na trhu již řadu let. Mohou pomoci odstranit zbytky make-upu, ale částečky v nich obsažené, jako jsou různé soli a zrníčka, mohou být abrazivní, což způsobuje podráždění a zánět kůže,“ říká odbornice. Upozorňuje na to, že nesprávně provedený peeling může způsobit „mikro trhlinky“ na kůži, toto poškození může být i trvalé. Vždy byste měli mít na paměti, že kůže obličeje je mnohem tenčí než kůže těla, proto je třeba být při této proceduře opatrný. Varovnými znameními, že jste to s touto procedurou přehnali, je podráždění a zarudnutí pokožky.

Mohlo by se vám líbit

Megan Fox nafotila kampaň nahoře bez! "Jsi tak sexy, to není možné!," volají fanoušci

Instagram na nás chrlí každý den desítky sexy fotek nebo polonahých krásek. Fanoušky aktuálně nejvíc zajímají nové sexy fotky pro módní značku Kim Kardashian. Kdo je na fotografiích? Megan Fox společně s Kourtney Kardashian. A nejsou to ledajaké fotky, jsou neuvěřitelně sexy.
svetzeny.cz

Pod make-up patří krém chránící před UV zářením

Doktor Ross Perry spolu s MUA Joy se shodnou na tom, že se nevyplatí spoléhat na to, že váš make-up má SPF, ale je daleko lepší pod make-up nanášet krém chránící před sluníčkem. Slunce naši pleť může velmi poškodit, jeho působení na nechráněnou pokožku vede k její dehydrataci, tvorbě pigmentových skvrn i vrásek. Tomu lze předejít tím, že budete důsledně svou pleť mazat krémem s dostatečně vysokým UV faktorem, ten je dle odborníků vhodné dát i jako bázi pod make-up. „Pokud spoléháte pouze na svůj make-up s SPF, nechráníte svou pokožku před známkami stárnutí, změnou barvy či snižováním její pružnost,“ říká MUA Joy. Navíc je zde riziko, že se make-up během dne rozteče, a tím pádem nebude chránit tak, jak má.

Info ikona
Peeling

Na vlhčené a dětské ubrousky zapomeňte

Chybou by bylo používat na odlíčení obličeje dětské či vlhčené ubrousky. Doktorka Uliana Gout, která se dlouhodobě věnuje estetické medicíně, říká: „Ubrousky mohou pokožku mechanicky dráždit, často obsahují parfémové a konzervační látky, které mohou způsobovat citlivost pokožky.“ Mohou tak narušit kožní bariéru, vlivem čehož dochází k zarudnutí pokožky a může dojít i k zánětu. Vlhčené a dětské ubrousky ve skutečnosti odstraní z obličeje jen málo nečistot, nejsou určené k odličování. Odborníci v tomto případě doporučují držet se zásad odličování citlivé pleti a použít speciální tekuté přípravky na odličování a čištění.

Mohlo by se vám líbit

Nejkrásnější kabáty, které dodají vašemu podzimnímu outfitu šmrnc

Kabát a podzim k sobě patří stejně jako Vánoce a stromeček. Na výběr máte z nepřeberného množství a určitě stojí za zmínku, že se nemusíte bát a volit neustále černé nebo hnědé tóny. Pořádně se odvažte a vyneste svoji oblíbenou barvu!
svetzeny.cz

Zvažte používání voděodolné řasenky i matné tekuté rtěnky

Odbornice na péči o pleť Katharine Daniels upozorňuje také na riziko, které v sobě nese pravidelné používání voděodolné řasenky. Voděodolné řasenky jsou navrženy tak, aby jejich složení odolalo dešti, slzám i koupání, to ale znamená, že toto složení je velmi těžko odlíčitelné, vždy musíte použít speciální odličovač na olejové bázi. Nešetrným odlíčením, kdy byste řasenku „drhli“ běžným odličovačem, si můžete poškodit řasy. A je tu ještě jedno úskalí, Katherine Daniels říká, že voděodolné složení může při používání tohoto typu řasenky na pravidelné bází ucpávat vlasové folikuly, což následně vede k vypadávání řas. Tento typ řasenky můžete používat dál, ale samozřejmostí musí být kvalitní odličovač voděodolného make-upu a důsledné odlíčení všech zbytků řasenky. MUA Joy zase upozorňuje na riziko denního nošení matných rtěnek. Ty nejsou vhodné pro ženy, které trápí suché rty, protože tento problém ještě zhorší. Ženy se suchými rty by raději měly sáhnout po rtěnkách, které obsahují pečující oleje a mají krémovou texturu. Navíc má tento typ rtěnek tendenci zalézat do vrásek, a tím je zvýrazňovat. MUA Joy radí, abyste před použitím matných rtěnek nanesli balzám jako podkladovou bázi. Dle ní byste je měli používat příležitostně, nikoliv na denní bázi.

Zdroj: Daily Mail, Healthline

Mohlo by se vám líbit

Důkaz, že stáří je krásné: Andie MacDowell a další celebrity, které se za své šedivé vlasy nestydí!

Andie MacDowell se po dovršení svých šedesátých narozenin rozhodla nechat hnědou barvu vlasů minulosti a dala volnost svým přirozeným šedým vlasům. Během svého vystoupení na filmovém festivalu v Cannes v roce 2021 tak mnohé ohromila tím, jak skvěle může vypadat člověk, když své tělo přijme takové, jaké je, i s přibývajícími roky. Nejen ona je však důkazem toho, že i stáří je krásné a šedé vlasy není něco, co je nutné skrývat barvami.
svetzeny.cz