Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete mít oči jako mrkací panenka? Jednoduché triky pro správnou péči o řasy a dramatický pohled

Módní trendy jsou nevyzpytatelné, a to obzvláště v kosmetice, pro kterou toto tvrzení platí dvojnásob. Současná móda se sice přiklání čím dál více k přirozenému vzhledu, jedno však zůstává stále v kurzu, a to za každých okolností. Řeč je o dlouhých hustých řasách a výrazných kočičích očí, kterých můžete dosáhnout více či méně přirozeně. Jak mít husté a zdravé řasy, které dodají vašemu vzhledu wow efekt?

Velké množství dam preferuje v případě zvýrazňování řas návštěvu kosmetického salonu, během které si řasy nechávají uměle zahustit nebo prodloužit. Najdou se ale i další možnosti. Dramaticky vypadajících řas totiž můžete docílit i správnou péčí s tím, co máte doma a s kosmetikou, kterou běžně používáte. S následujícími triky získáte oslnivý pohled snadno a bez námahy, navíc možná značně ulevíte i svému rozpočtu.

Tip číslo 1 – Vsaďte na přírodu

Pokud se domníváte, že k tomu, aby byl váš pohled atraktivní, musíte mít uměle zahuštěné a přehnaně dlouhé řasy, jste na omylu. Ne vždy jsou totiž umělé a prodloužené řasy tím správným řešením. Na mnoha ženách vypadají velmi nepřirozeně, některým dokonce nesluší. Navíc při nesprávné aplikaci řas nebo u citlivějších jedinců mohou hrozit i nepříjemné zdravotní komplikace v podobě očních zánětů doprovázených svěděním a pálením.

Věřte proto raději moci přírody a zůstaňte více přirozená. Řasy upravujte pouze s vyživujícími a kvalitními řasenkami. Chce to mít hodně trpělivosti s jejich zkoušením, abyste zjistila, který typ řasenky vám vyhovuje. V případě, že patříte mezi citlivější dámy nebo trpíte přímo alergiemi, kupujte si pouze řasenky speciálně určené pro citlivé oči. Uvidíte, že správná výživa a péče bude mít na vaše řasy skvělé účinky. Pokud vám přijdou vaše řasy málo natočené či výrazné, můžete ještě před nalíčením řasenkou používat kleštičky na řasy, které je krásně natočí a prodlouží.

Mohlo by se vám líbit

Řasy až do nebe? Žádný problém! Zjistěte si vše potřebné o sérech na řasy

Která z nás by netoužila po dlouhých řasách? Každá! Pojďme si prozradit, jaké chyby nejčastěji děláme při nanášení sér na řasy, která séra jsou kvalitní a ani nezruinují vaši peněženku.
svetzeny.cz

Tip číslo 2 – Pozor na správné odličování

Jestli jsou vaše řasy slabé, nevýrazné a často vypadávají, může být na vinně nesprávné nebo nedostatečné odličování. Mnoho žen totiž nejčastěji chybuje právě v tom, že ze svého obličeje důkladně odličují pouze make up, ale řasy nechávají i přes noc nalíčené nebo neúplně odlíčené. Tím jim ale znemožňují se dostatečně regenerovat, takže mohou ztrácet na síle i na kvalitě. Dejte si tedy pozor, aby odličovací tampon byl zcela čistý a na řasách nezůstaly žádné ani nepatrné zbytky nebo žmolky řasenky.

Mezi další velmi časté chyby při odličování patří silné drhnutí řas a očních víček odličovacím tamponkem. To ale může zapříčinit lámání a oslabení řas, navíc odličování očí silou může spustit i dřívější tvorbu vrásek v očním okolí. Buďte proto raději opatrná a řasenku odličujte efektivně a jemně. Toho nejlépe dosáhnete tak, že odličovací vodu nebo mléko nanesete nejprve na vatový tamponek a pak ji pouze přiložíte na řasy. Nechte nějakou dobu kosmetický přípravek působit, poté ho opatrně setřete směrem dolů. Proces zopakujte ještě jednou, tentokrát ale jedním tahem posuňte vatový tampon po řasách do strany směrem ke koutku oka. Dokonale a jemně tak dokážete odstranit ze svých víček všechnu řasenku. Kromě pravidelného odličování svým očím nezapomeňte dopřát také čas od času, ideálně jednou měsíčně, alespoň třídenní detox bez líčidel. Během něj si řasy budou moci odpočinout a řádně se zregenerovat.

Mohlo by se vám líbit

Dosáhněte vysněných dlouhých vlasů! Jak na ně vám poradí ženy, jejichž extrémně dlouhou hřívu obdivuje celý svět

Toužili jste vždy po krásných dlouhých vlasech, ale nikdy se vám nepodařilo vysněné délky dosáhnout? Nechte si poradit od žen, jejichž extrémně dlouhou a hustou hřívu obdivuje celý svět. Zapomeňte na drahé kosmetické přípravky, klíč k úspěchu se skrývá jinde. Jejich tipy vás mnohdy nebudou stát ani korunu.
svetzeny.cz

Tip číslo 3 – Líčení pro výrazný pohled

Dramatického a výrazného pohledu nejlépe dosáhnete prostřednictvím tužky, očních linek v kombinaci se stíny a řasenkou. Tmavší stíny v okolí řas oči zdůrazní, dodá jim hloubku a opticky je zvětší. Kromě klasické černé barvy líčidel můžete vyzkoušet také elegantní hnědou, která je jemnější a méně křiklavá. Na pozoru se mějte i při nanášení řasenky na řasy. Abyste se vyvarovala žmolkovitým a slepeným řasám, bohatě si vystačíte s pár tahy řasenkou. Navíc platí, že krátký nebo lehce prohnutý kartáček vám řasy ještě více prodlouží a zvýrazní. Řasenku nanášejte především na vnější stranu řas, tmavou linku zase aplikujte na víčko co nejblíže jejich okrajové linii.

Pokud máte pocit, že vám k dokonalosti pouhé linky a řasenka nestačí, můžete kromě návštěvy kosmetičky, vsadit i na výživná séra podporující růst řas. Na trhu jich je na výběr opravdu nepřeberné množství. První výsledky uvidíte pravděpodobně už po prvním měsíci používání. Když je budete nanášet na řasy dlouhodobě, dosáhnete pravděpodobně skutečně skvělých a viditelných výsledků. Samozřejmě ale záleží také na kvalitě daného kosmetického výrobku či séra. V tomto případě bohužel platí pravidlo, že čím dražší, tím kvalitnější a účinnější sérum podporující růst řas bývá. Takže se vyplatí si za něj trochu připlatit.