Přejít k hlavnímu obsahu

Dosáhněte vysněných dlouhých vlasů! Jak na ně vám poradí ženy, jejichž extrémně dlouhou hřívu obdivuje celý svět

Info ikona
dlouhé vlasy

Toužili jste vždy po krásných dlouhých vlasech, ale nikdy se vám nepodařilo vysněné délky dosáhnout? Nechte si poradit od žen, jejichž extrémně dlouhou a hustou hřívu obdivuje celý svět. Zapomeňte na drahé kosmetické přípravky, klíč k úspěchu se skrývá jinde. Jejich tipy vás mnohdy nebudou stát ani korunu.

Josie Oddi radí dodržovat jednoduché zásady

Josie Oddi deset let pěstovala svou hřívu. Dnes má vlasy dlouhé po kolena a lidé jí přezdívají Locika. Díky své dlouhé hřívě dostala i několik nabídek, aby účinkovala jako princezna na dětských party. Jejím cílem je, aby jí vlasy narostly až na zem. Jak se k úctyhodné délce vlasů dopracovala? Možná vás překvapí, že Josie Oddi nepoužívá žádnou luxusní drahou péči, ale drží se jednoduchých pravidel. Snaží se vlasy co nejméně umývat, to dělá maximálně jednou až dvakrát týdně. Na své kadeře si dává pozor, vyhýbá se působení tepla, aby se neponičily. Klíč k úspěchu podle ní ale spočívá hlavně v pravidelném zastřihování konečků. „Nechávám si ustřihnout 2,5 cm každé dva měsíce a opravdu vidím rozdíl. Pokaždé, když si vlasy ostříhám, tak dorostu ještě víc,“ říká Josie Oddi. Také je toho názoru, že je to i více estetické, roztřepené poničené konečky nevypadají hezky. Řada žen, které si nechávají vlasy dorůst, dělá tu chybu, že je vůbec nechtějí stříhat, aby nepřišly byť o jediný centimetr. Na příkladu Josie Oddi lze vidět, že je to špatná taktika.

Odbornice na parfémy radí: Jak na to, aby v létě parfém vydržel na kůži co nejdéle? Díky jejím tipům ušetříte spoustu peněz

svetzeny.cz

Alena Kravchenko používá jen přírodní produkty

Alena Kravchenko rovněž dodržuje stejné zásady jako Josie Oddi. O své vlasy se pečlivě stará a maximálně je chrání. Její hříva je dlouhá pozoruhodných 180 cm. Tuto délku si pěstuje už řadu let. O vlasy ji naučila starat se její maminka. „Moje matka byla velkým zastáncem toho, že krásné dlouhé vlasy jsou pro ženu důležité a řekla mi, že bych si je neměla stříhat. Od malička mi říkala, že ženská krása pramení přímo z ženských vlasů. Poslechla jsem ji a brzy jsem pochopila, jak krásné dlouhé vlasy jsou“ říká Alena Kravchenko. Dlouhovláska se snaží vyhýbat se čemukoliv, co by její hřívu mohlo poničit. Proto nepoužívá kulmu, žehličku na vlasy ani fén. Na vlasy používá zásadně přírodní kosmetiku. Rovněž své vlasy oplachuje odvary z bylinek. Můžete vyzkoušet třeba heřmánkový odvar pro blond vlasy, nebo kopřivový výluh pro podporu růstu vlasů. Pravidelně si masíruje hlavu, říká se, že to pomáhá stimulovat vlasové kořínky. Vlasy si myje jen jednou týdně, jednak z důvodu, aby zůstaly zdravé, ale také je to v jejím případě zdlouhavá procedura. Vlasy si nejradši zaplétá do copů a stejně jako Josie Oddi, i jí přezdívají lidé Locika. Alena Kravchenko věří, že každá žena si může takovou hřívu vypěstovat také, pokud bude chtít, stačí jen držet se jejího návodu.

Největší chyby při mytí vlasů, kvůli kterým máte vlasy splihlé, mastné nebo roztřepené: Které nedostatky v péči o kadeře se týkají i vás?

svetzeny.cz

Darya Gubanova nedá dopustit na vlasové oleje

Darya Gubanova vypadá jako z pohádky. Její dlouhé vlnité lokny obdivuje celý svět. Přitom ještě před pár lety tato ruská kráska měla polodlouhé odbarvené a vlasy, které zrovna dvakrát zdravě nevypadaly. V roce 2003 však přestala vlasy stříhat a rozhodla se, že si nechá narůst hřívu snů. A o se jí i povedlo. V současné době se její vlasy téměř dotýkají země. Až tento moment nastane, chce je Darya Gubanova zkrátit a věnovat pro účel vyrobení paruky. Klíčem k úspěchu je podle ní používání olejů na vlasy, které je vyživují a chrání před poškozením. Nejvíce si oblíbila lněný olej, který se získává ze semen lnu setého. Tento olej posiluje a obnovuje vlasové vlákno. Po jeho pravidelném používání budou vaše vlasy lesklé a zdravé. Také usnadňuje rozčesávání vlasů.

Bělení zubů: Tohle jsou přírodní zázraky pro zářivě bílé zuby! 4 dokonalé triky, které fungují téměř okamžitě

svetzeny.cz