Přejít k hlavnímu obsahu

Vrací se trendy z 90. let, o kterých jste si mysleli, že už jsou navždy pryč: Zkuste modré oční stíny nebo sponky do vlasů jako nosí i slavní

Pokud jste žili v 90. letech, pravděpodobně jste se stali obětí alespoň několika módních trendů této éry. Modré či třpytivé oční stíny, výrazná linka kolem rtů, nadrozměrná saka a další. Pokud jste si mysleli, že o těchto trendech už nikdy neuslyšíte, mýlili jste se, protože nyní přicházejí zpět k životu.

Modré oční stíny

Modré oční stíny byly klasikou 90. let. Mohli jste je vidět na většině dívek v televizi, časopisech nebo školních večírcích. Tento trend vypadal ještě poutavěji, když modré oční stíny ladily s modrými šaty nebo třeba halenkou. Vypadá to však, že tento trend se pomalu vrací na scénu. Důkazem je například zpěvačka Dua Lipa.

Viditelná kontura kolem rtů

Dalším trendem líčení z minulosti je viditelná kontura kolem rtů. Právě v devadesátých letech bylo velmi populární zvětšit opticky rty pomocí tmavší tužky na rty, takže i po nanesení rtěnky byl obrys rtů stále viditelný. Tento trend se znovu vrací do módy a je oblíbený například u Khloe Kardashian.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Starověká indická tajemství pro nádherné vlasy, kterými se ženy již po staletí řídí

Ajurvédské znalosti pocházejí z Indie před více než 5000 lety a jsou formou vědy o uzdravování a zásadách zdravého způsobu života. Moderní způsob života ve vás může vyvolat pocit, že je třeba používat nejnovější kosmetické přípravky k dosažení perfektního vzhledu vlasů. Ale osvědčené metody, které ženy z Indie již tisíce let používají, mohou být lepší k dosažení hustých, zdravých a lesklých vlasů.
svetzeny.cz

Třpytivé oční stíny

V 90. letech byly třpytky a lesk všude: na oblečení, kůži, rtech či očních víčkách. I když už dnes nejsou třpytky tak populární, některé celebrity třpytky na očích či nehtech milují a snaží se tento módní trend oživit. Milovnicí třpytivých očních stínů a dalších věcí je například zpěvačka Miley Cyrus.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Černé oční linky kolem očí

Kouřové oční stíny vypadaly v 90. letech mnohem tmavší díky očním linkám, které se používali kolem celého oka. Čas od času i dnes vidíme efekt „mývalových očí“, které některé celebrity, jako třeba Kristen Stewart, rády používají.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Účes podle hrnce

Tzv. sestřih podle hrnce byl ve středověké Evropě velmi oblíbený a svou přezdívku dostal díky nejjednoduššímu způsobu, jak tento střih udělat. Doslova položili misku či hrnec osobě na hlavu a vlasy ostříhali podle okraje. Tento neobvyklý sestřih se vrátil do módy ještě několikrát v historii. V 60. letech minulého století jej oživili členové skupiny Beatles, v 90. letech jste s ním zase mohli spatřit Leonadra DiCapria či Halle Barry a další celebrity. V roce 2019 nám tento účes znovu připomněla Charlize Theron.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Neničíte si zbytečně svůj vzhled nesprávnou péčí a líčením? Odborníci varují před peelingem, matnou rtěnkou i voděodolnou řasenkou

Peeling, voděodolná řasenka či matná rtěnka – to jsou kosmetické produkty, které řada žen používá na denní bázi. Jenže nesprávná péče o pleť a použití nevhodných produktů na líčení ve výsledku napáchá víc škody než užitku. Vyvarujte se základním chybám v péči o pleť a v líčení.
svetzeny.cz

Viditelné sponky ve vlasech

Zatímco moderní trendy krásy podporují diskrétní a neviditelné vlasové doplňky, v 90. letech bylo velmi populární používat tlusté čelenky do vlasů, sponky s květinami nebo ozdobná pírka s motýly a podobně. Opět to je zpěvačka Dua Lipa, která se snaží bývalý trend přivést zpátky k životu.

Obojky

Pokud budete procházet fotografie celebrit z 90. let, všimnete si, že většina z nich má na krku nějaký druh obojku. Od sametových pruhů zdobených krystaly až po tenké kožené tkaničky či květiny. Zdá se, že tento trend se pomalu vrací a obojky se opět těší oblibě mezi celebritami, jako je třeba Lady Gaga.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Nadrozměrná saka

V 90. letech neměly saka (dokonce ani šité ženám na míru) sedět na postavě perfektně. Velká široká ramena a pytlovité styly byly dominantou sak, bund i kabátů této éry. I dnes můžeme tento střih opět vidět, například u modelky Cary Delevigne.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Silikony v krému? Opticky vyhlazená pleť je dehydratovaná a nemůže dýchat

Předčasné stránutí pleti je téma, které zajímá každou ženu a točí se kolem tohoto tématu tolik faktorů, že by se nevešly ani do pořádně tlusté knihy! Strava, aktivní životní styl, ale i stres, kouření, alkohol a záření z našich elektronických zařízení - ano, tohle všechno má vliv na naši pleť. Co řešíme méně je dvojité čištění pleti nebo obsah našich krémů. Proč nám silikony škodí a jak zabránit předčasnému stárnutí pleti?
svetzeny.cz