Přejít k hlavnímu obsahu

Vrací se trendy z 90. let, o kterých jste si mysleli, že už jsou navždy pryč: Zkuste modré oční stíny nebo sponky do vlasů jako nosí i slavní

Info ikona
Makeup 90 léta

Pokud jste žili v 90. letech, pravděpodobně jste se stali obětí alespoň několika módních trendů této éry. Modré či třpytivé oční stíny, výrazná linka kolem rtů, nadrozměrná saka a další. Pokud jste si mysleli, že o těchto trendech už nikdy neuslyšíte, mýlili jste se, protože nyní přicházejí zpět k životu.

Modré oční stíny

Modré oční stíny byly klasikou 90. let. Mohli jste je vidět na většině dívek v televizi, časopisech nebo školních večírcích. Tento trend vypadal ještě poutavěji, když modré oční stíny ladily s modrými šaty nebo třeba halenkou. Vypadá to však, že tento trend se pomalu vrací na scénu. Důkazem je například zpěvačka Dua Lipa.

Viditelná kontura kolem rtů

Dalším trendem líčení z minulosti je viditelná kontura kolem rtů. Právě v devadesátých letech bylo velmi populární zvětšit opticky rty pomocí tmavší tužky na rty, takže i po nanesení rtěnky byl obrys rtů stále viditelný. Tento trend se znovu vrací do módy a je oblíbený například u Khloe Kardashian.

Starověká indická tajemství pro nádherné vlasy, kterými se ženy již po staletí řídí

svetzeny.cz

Třpytivé oční stíny

V 90. letech byly třpytky a lesk všude: na oblečení, kůži, rtech či očních víčkách. I když už dnes nejsou třpytky tak populární, některé celebrity třpytky na očích či nehtech milují a snaží se tento módní trend oživit. Milovnicí třpytivých očních stínů a dalších věcí je například zpěvačka Miley Cyrus.

Černé oční linky kolem očí

Kouřové oční stíny vypadaly v 90. letech mnohem tmavší díky očním linkám, které se používali kolem celého oka. Čas od času i dnes vidíme efekt „mývalových očí“, které některé celebrity, jako třeba Kristen Stewart, rády používají.

Účes podle hrnce

Tzv. sestřih podle hrnce byl ve středověké Evropě velmi oblíbený a svou přezdívku dostal díky nejjednoduššímu způsobu, jak tento střih udělat. Doslova položili misku či hrnec osobě na hlavu a vlasy ostříhali podle okraje. Tento neobvyklý sestřih se vrátil do módy ještě několikrát v historii. V 60. letech minulého století jej oživili členové skupiny Beatles, v 90. letech jste s ním zase mohli spatřit Leonadra DiCapria či Halle Barry a další celebrity. V roce 2019 nám tento účes znovu připomněla Charlize Theron.

Neničíte si zbytečně svůj vzhled nesprávnou péčí a líčením? Odborníci varují před peelingem, matnou rtěnkou i voděodolnou řasenkou

svetzeny.cz

Viditelné sponky ve vlasech

Zatímco moderní trendy krásy podporují diskrétní a neviditelné vlasové doplňky, v 90. letech bylo velmi populární používat tlusté čelenky do vlasů, sponky s květinami nebo ozdobná pírka s motýly a podobně. Opět to je zpěvačka Dua Lipa, která se snaží bývalý trend přivést zpátky k životu.

Obojky

Pokud budete procházet fotografie celebrit z 90. let, všimnete si, že většina z nich má na krku nějaký druh obojku. Od sametových pruhů zdobených krystaly až po tenké kožené tkaničky či květiny. Zdá se, že tento trend se pomalu vrací a obojky se opět těší oblibě mezi celebritami, jako je třeba Lady Gaga.

Nadrozměrná saka

V 90. letech neměly saka (dokonce ani šité ženám na míru) sedět na postavě perfektně. Velká široká ramena a pytlovité styly byly dominantou sak, bund i kabátů této éry. I dnes můžeme tento střih opět vidět, například u modelky Cary Delevigne.

Silikony v krému? Opticky vyhlazená pleť je dehydratovaná a nemůže dýchat

svetzeny.cz