Přejít k hlavnímu obsahu

Galerie: Účesy a módní přešlapy po padesátce, které vám ubírají na kráse

Stárnutí je svým způsobem krásná a přirozená věc, ale není třeba ji uspěchat. A překročením padesátky to rozhodně neznamená, že byste nemohli působit mladým a svěžím dojmem. Některé účesy nebo módní přešlapy vám však zbytečně přidávají roky navíc, ačkoliv mnoho žen nemusí na svůj věk vůbec vypadat. Podívejte se, jaké jsou nejčastější z nich.

Nejčastější chyby v péči o vlasy, které vám přidávají roky navíc

Podle kadeřníků s přibývajícími roky vlasy řídnou a ztrácí na objemu. Je proto důležité se zaměřit především právě na objem vlasů. Často pomůže, když přestanete nosit pěšinku uprostřed nebo vlasy trochu zkrátíte. Nepoužívejte příliš mnoho kondicionéru, abyste vlasy zbytečně nezatěžovali. Na přípravcích na vlasy nešetřete a dopřejte svým vlasům odpovídající péči. Vlasy by měly hezky rámovat obličej a šikovně zastřižené vlasy vám mohou udělat okamžitý „lifting“. Dejte také pozor na roztřepené konečky a poškozené vlasy, které pak mohou působit zanedbaným dojmem. Se střihem se raději poraďte se svým kadeřníkem, aby se hodil k vašemu typu obličeje.

Účesy, které vám roky rozhodně neuberou

Při úpravě vlasů zapomeňte na dívčí doplňky, jako jsou sponky, skřipečky nebo barevné gumičky. Obloukem se vyhýbejte některým účesům, které byly populární především v 70. a 80. letech. Přehnaně vyfoukané a natočené vlasy působí samy o sobě retro, a tak vám roky rozhodně neuberou. Poslední dobou je také velmi populární střih Chelsea, který je charakteristický kratšími vyholenými vlasy vzadu na krku a delší ofinou. Jenže tento účes přitahuje nežádoucí pozornost na váš krk a dekolt, které mohou nést výraznější známky stárnutí. Dejte také pozor, pokud se chystáte na radikální zkrácení vlasů, jelikož velmi krátké vlasy přitahují více pozornosti na váš obličej. Pokud máte naopak dlouhé vlasy, nenechávejte je rovné, ale dodejte jim objem. Jemné vlny vám dodají mladistvý vzhled.

Největší chyby, které dělají plnoštíhlé ženy při oblékání: Špičaté boty raději zahoďte

Oblékáním lidé vyjadřují svou osobnost a styl. Někdy se však stává, že některé plnoštíhlé ženy dělají chyby při výběru oblečení, které jim mohou zbytečně přidávat kila navíc. Podívejte se na několik nejčastějších chyb, které plnoštíhlé ženy při oblékání dělají, a jak se jim do budoucna vyhnout, abyste se cítili ve svém outfitu co nejlépe.
svetzeny.cz

Módní přešlapy, které vás dělají zbytečně staršími

Elegantní černá je sice vděčná barva, ale také má tendenci vyplavit z vaší pleti život. Snažte se proto černý model vždy doplnit nějakým barevným doplňkem, např. šátkem či náhrdelníkem, a držte si černou co nejdále od obličeje – pomoct vám může hluboký výstřih nebo noste černou jen od pasu dolů. Vybírejte si také oblečení na míru a vyhýbejte se obloukem nadměrným velikostem. Punčocháče jsou dnes spíše přežitkem, většina celebrit používá různé samoopalovací přípravky a nohy nechává volné. Pokud přesto trváte na nošení punčoch, vyhněte se tělovým barvám a vybírejte si raději černé punčochy s vzory. Co se týče obuvi, zkuste najít kompromis mezi pohodlím a krásou.

Účesy a móda po padesátce
Zdroj článku