Přejít k hlavnímu obsahu

Bob, pixie nebo vlny po ramena: Účesy pro ženy nad 50 let, které vás omladí

S přibývajícím věkem vlasy slábnou a řídnou, ztrácí svůj lesk a vitalitu. Pokud chcete vypadat upraveně a mít pořád šmrnc, je důležité zvolit takový účes, který vám bude nejen slušet, ale zohlední také kvalitu vašich vlasů.

Časy, kdy stačilo stáhnout si vlasy do culíku nebo ledabyle zamotat do drdolu a člověk vypadal pořád sexy, jsou pryč. Na druhou stranu rezignovat a pořídit si na hlavu fialový „květák“, také není nutné. S přibývajícím věkem dá péče o zevnějšek zkrátka více zabrat, ale výsledek pak stojí za to. Pokud zvolíte vhodný účes, uberete si pěkných pár let a budete se cítit stejně skvěle.

Trendy barvy na vlasy v roce 2023: Trend 90. let v podobě zrzavé se vrací. Na melíry zapomeňte

Máte chuť na trochu změny před létem? Tomu rozhodně nic nebrání. Se Světem ženy můžete objevit nejkrásnější trendy barva na vlasy roku 2023. Letos zapomeňte na melíry, trendy jsou jasně definované barvy, které si zamilujete.
svetzeny.cz

Kadeřnice radí

„Pamatujme na to, že rovné a dlouhé vlasy mívají tendenci plihnout a působit neupraveně. Zároveň přitahují pozornost ke krku, který už kolem padesátky umí prozradit, kolik nám ve skutečnosti je,“ upozorňuje kadeřnice Kateřina Hamplová se salonu Klier a vysvětluje, že podobně bude působit i upnutý culík či drdol. Je jasné, že doma nebo na sportování je právě tento typ účesů nejlepší, ale do práce nebo do společnosti není nejlepším řešením.

„Vlasy noste rozpuštěné, upravené do volných vln. Pokud se culíku nebo drdolu nechcete vzdát, volte ležérnější a volnější varianty, kdy necháte volné prameny kolem obličeje a krku,“ radí kadeřnice.  

Galerie: Účesy vhodné pro ženy ve 30, 40 a 50. S věkem sázejte na přirozenost, zkraťte vlasy ve vhodnou chvíli

Každému sedí jiný střih i barva vlasů, přesto se však můžete orientovat ve světě účesů pomocí obecných rad. Prohlédněte si naši galerii a inspirujte se účesy, které sedí k vaší věkové kategorii. Přečtěte si také, jaké účesy by vám mohly slušet a kdy začít přemýšlet o kratším střihu.
svetzeny.cz

Krátký bob

Účes, který dodává ženám nad 50 let sofistikovaný a moderní vzhled se vyznačuje krátkým střihem zhruba po úroveň čelisti. Tento účes se snadno udržuje a je vhodný i pro jemné vlasy. Můžete ho stylovat na různé způsoby podle nálady a příležitosti. Uhlazený styl se hodí třeba pro společenské události. Rošťácký rozcuch, který vytvoříte s pomocí stylingového gelu či tvarovací pasty, se hodí na běžné nošení.  

Středně dlouhé sestříhané vlasy

Vlasy sestříhané do různých vrstev dodávají objem a texturu, což je skvělý způsob, jak celkově omladit vzhled vlasů. Tento účes lze stylovat v různých variantách. Můžete vlasy natočit a nosit je lehce zvlněné. Nebo na nich vytvořte větší kudrliny, případně je vyžehlete. Záleží na příležitosti a také vašem typu vlasů.

Info ikona
vlasy

Mikádo

Evergreen, který nikdy nevyjde z módy a můžete ho nosit ve dvaceti stejně jako v padesáti. Ve vyšším věku je lepší mikádo zkrátit do délky po ramena, ale máte-li kvalitní a husté vlasy, nemusíte se být nosit ho i delší. Výhodou mikáda je, že sluší každému tvaru obličeje a vyhovuje prakticky všem typům vlasů.

Pixie

Krátký účes, který by se také dal označit slovy chlapecký nebo sportovní. Ženám nad 50 let (a nejen těm) dodává elegantní a moderní vzhled. Tento účes lze snadno stylizovat a vypadá skvěle, ať už máte jakýkoli typ vlasů.

Info ikona
vlasy

Až budete vybírat účes, sázejte na svůj pocit a pak také samozřejmě zohledněte svůj tvar obličeje a typ vlasů. „Doporučuji vám poradit se s profesionálním kadeřníkem, který vám může pomoci vybrat ten nejlepší účes pro vás. V salonech KLIER jsou konzultace zdarma,“ uzavírá kadeřnice Kateřina Hamplová.

Účesy, které vás omladí
Zdroj článku