Přejít k hlavnímu obsahu

Češi jsou nespokojení se svým vzhledem. Kolik nás průměrně stojí krása?

Na kolik je pro vás krása důležitá? A jak moc za ni utrácíte? Podle průzkumu není 98 % žen a 87 % mužů spokojeno se svým vzhledem! Často pak chodí na estetické zákroky, které ale podstupují spíše kvůli parnerovi než kvůli sobě. Za co platíme nejčastěji?

Průzkum Ery mapoval, kolik jsme ochotní investovat do péče o svůj zevnějšek. Výsledky jsou značně znepokojující. Většina Čechů a Češek není spokojená se svým vzhledem a celá třetina zvažuje možnost estetické operace! Více jak 63 % se trápí svým břichem, 35 % pak hýžděmi a 34 % není spokojeno se svými stehny. Čtvrtina žen pak touží po novém poprsí a po liftingu, který by jim vyhladil vrásky. 

Operace kvůli partnerovi

Téměř dvacet procent Čechů už má se zákroky estetické chirurgie osobní zkušenost. Nejčastějšími zákroky jsou přitom liposukce a modelace poprsí nebo nosu. Třetina Čechů v současné době zvažuje, že estetickou operaci podstoupí a 57 % z  nich by si neváhalo na tento zákrok vzít půjčku. „Zajímavé je, že zatímco ženy partnerův vzhled až tak detailně neřeší, polovina mužů není s  tělem své partnerky příliš spokojena,“ upozorňuje Martina Slavíková, tisková mluvčí Ery. Nezřídka se tak stává, že žena nejde na úpravu poprsí proto, že by chtěla, ale aby vyhověla přání svého partnera. Přesto jsou muži v  kritice partnerčina těla opatrní. „Třetina z nich by ženě operaci nenavrhla z  obavy, že by ji tím ranili,“ doplňuje Slavíková. Průměrná cena za plastickou úpravu prsou se pohybuje kolem 50 tisíc korun. 

Ženy by se o sebe chtěly více starat

Zatímco více než polovina mužů je toho názoru, že se o sebe stará „tak akorát“, téměř 90 % žen by chtělo svému vzhledu věnovat větší pozornost. S  tímto rozdílem souvisí také skutečnost, že zatímco ženy obvykle zajímá, jak jejich partner vypadá a co si obléká, muži jsou v tomto ohledu vůči svým ženám laxní. Muži prostě vzhled tolik neřeší a volí cestu nejmenšího odporu. Jak průzkum ukázal, čtyřicet procent mužů raději volí krátký sestřih vlasů, aby se mohli nechat stříhat doma, než aby chodili ke kadeřníkovi. Proti tomu stojí 86 % žen, pro které je pravidelná návštěva kadeřníka nutností. Téměř polovina z  nich ho navštěvuje nejméně jednou za dva měsíce, kdy zaplatí nejčastěji kolem 300 korun. Ve větších městech je průměrná částka, kterou žena u kadeřníka nechá, nad 500 korun. Pokud si žena barví i vlasy nebo je upraví melírem, částka se rázem vyšplhá nad tisíc korun. Průměrná cena „pánského stříhání“ se pohybuje kolem 200 korun. 

Kosmetika, pedikúra, manikúra

Přestože po návštěvě kosmetického salonu touží většina žen, osobní zkušenost s  jeho návštěvou má překvapivě jen polovina z nich. A pouhá pětina z  nich ho navštěvuje pravidelně. Stejně tak ženy chodí na manikúru nebo pedikúru. Zajímavé je, že mezi nejčastějšími návštěvnicemi těchto „krášlících center“ jsou ženy z  větších měst ve věku od 27 do 44 let. Průměrně za jednu návštěvu utratí 250 korun. 

Atraktivita výhodou

Většina Čechů se domnívá, že díky atraktivnímu vzhledu je možné snadněji získat zajímavou pracovní pozici. U žen je to podle mínění dotazovaných výraznější plus než v případě mužů. Pětina dotázaných je pak toho názoru, že atraktivní žena to může mít v  životě naopak těžší. Mají dojem, že krásná žena je posuzována především podle svého vzhledu a nedostane příležitost prokázat své schopnosti. Těžko říct, zda je to pravda nebo není, protože podle průzkumu není tím prvním, co nás na druhém zaujme celková krása, ale oči - brána do duše!

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku