Přejít k hlavnímu obsahu

Estetické zákroky po padesátce: Omlazení obličeje laserem nebo mikrojehličkami nebolí a výsledek je přirozený

Říká se sice, že věk je jen číslo, ale pokud jde o padesátku, přeci jen už o nás leccos prozrazuje. Pokud si chcete zachovat mladistvý vzhled i v tomto věku, péče pomocí krémů už vám stačit nebude. Existuje ale řada estetických zákroků, které umí posunout čas o pár let zpátky.

Vrásky, ochablé kontury, rozšířené póry nebo pigmentové skvrny. To jsou typické atributy stárnoucí pleti, které jsou s narůstajícím věkem stále patrnější. To, v jaké kondici je zrovna vaše pleť, závisí do velké míry nejen na genech, ale i na životním stylu. I když se ale budete snažit o sebe pečovat sebelépe, stejně se stárnutí pokožky nevyhnete. Právě kolem padesátky je proto chytré podpořit mladistvý vzhled vhodným estetickým zákrokem, který z vás ve výsledku neudělá voskovou figurínu, ale zmírní všechny projevy stárnutí. Pomoci přitom může estetická dermatologie, jež nabízí různé zákroky, které nejsou ani bolestivé, ani časově či finančně příliš náročné.

V hlavní roli laser

Laserové ošetření patří v oblasti estetické dermatologie k předním zbraním proti stárnutí. Laserové paprsky totiž dokážou proniknout do hlubších vrstev podkoží a aktivovat tak mimo jiné produkci kolagenu a elastinu. Právě tyto látky jsou zodpovědné za pevnost pleti a kontur obličeje. S postupujícím věkem ale z pokožky mizí. Ta kvůli tomu ochabuje a tvoří se na ní vrásky.

Existuje více typů laserů a ošetření, které vám doporučí na konzultaci estetický dermatolog. Efektivní je například laserové neinvazivní ošetření Fotona 4D nebo radikálnější omlazení frakčním CO2 laserem.

Chcete vypadat mladě i po padesátce? Pak musíte dodržovat těchto 5 jednoduchých pravidel

Chtěli byste vypadat mladě i po padesátce? Je to možné! Stačí dodržovat těchto pět základních jednoduchých pravidel, díky kterým budete v kondici a zůstanete fit. Rovněž tím předejdete tvorbě vrásek a prospějete tím svému zdraví.
svetzeny.cz

Mikrojehličková radiofrekvence

Proč je vhodná? Umí nastartovat produkci kolagenu a elastinu. Tím dochází k redukci vrásek a zpevnění a pozvednutí kontur obličeje. Tato omlazující metoda pracuje na principu elektromagnetických vln, pomocí nichž se prohřívá podkoží. V jeho hlubších vrstvách pracuje radiofrekvence Infini nebo eTwo či eMatrix. Ošetření trvá zhruba 30 minut až hodinu. Po zákroku bývá pokožka začervenalá, může lehce pálit a pnout, ale tyto příznaky odezní do několika hodin. Pro optimální výsledky se doporučuje podstoupit sérii 3 ošetření během 4-6 týdnů.  

Hloubková hydratace pomocí kyseliny hyaluronové

Podobně jako kolagen, také kyselina hyaluronová je přirozenou součástí našeho těla. Díky své schopnosti vázat na sebe vodu zajišťuje hydrataci pokožky a její svěží a šťavnatý vzhled. S věkem ale ubývá, což vede k tvorbě vrásek a mdlému, jako by zašedlému vzhledu. Řešením je hloubková hydratace pleti (mezoterapie). Toto ošetření spočívá v plošné aplikaci kyseliny hyaluronové do oblasti obličeje, ale i krku, dekoltu nebo hřbetů rukou. Pomocí této látky se také vyplňují a vyhlazují hlubší vrásky. Zároveň dokáže velmi efektivně pozvednout kontury obličeje, řeší pokleslé tváře a koutky úst, dodá objem rtům a dokáže napravit ustupující bradu.

Jennifer Aniston radí ženám nad 50 let, jak vypadat skvěle

Přibývající léta umí Jennifer Aniston (54) přijmout s grácií a na nějaké přehnané plastiky, jak je v Hollywoodu zvykem, herečku neužije. Raději si párkrát v týdnu protáhne tělo a především objevila zázračné kouzlo jablečného octa!
svetzeny.cz

Ideální kombinace

Pokud toužíte po omlazení obličeje, je ideální vypravit se nejdříve na konzultaci ke zkušenému dermatologovi. Ten doporučí ošetření, které bude pro vás nejlepší. Často to bývá kombinace procedur, které zajistí nejlepší výsledek. Příkladem je komplexní péče Fontána mládí.

„Podle stavu pleti zkombinujeme 4 nejúčinnějších ošetření, která se vzájemně skvěle doplňují a zajistí, že vaše pokožka bude do hloubky hydratovaná, bez vrásek, žilek, pigmentových skvrn a dlouhodobě omlazená obnovenou tvorbou kolagenu. Tedy 4 prověřené postupy vybrané konkrétnímu klientovi na míru pro vyhlazení vrásek, hydrataci a sjednocení tónu pleti," říká primářka MUDr. Hana Smutková, primářka oddělení dermatologie Asklepion

 

Důkaz, že ničíte svou pleť: Vyhněte se chybám a dopřejte vaší pleti tu správnou péči, která nemusí stát tisíce

Přejeme si krásnou pleť bez vrásek, pupínků a dalších nedokonalostí. Na jednu stranu utrácíme peníze za drahé krémy a kosmetická ošetření, na druhou stranu ale kolikrát pleti vyloženě ubližujeme. Přinášíme přehled nejčastějších chyb, které v péči o pleť děláme.
svetzeny.cz
Zdroj článku