Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější trendy účesy letošního podzimu: Mixie nebo záclonková ofina. Kouzlu těchto střihů propadly i světové celebrity

Módní a vlasové trendy mají cyklickou povahu – to znamená, že se neustále vrací. Co bylo IN před dvaceti lety je IN i dnes. A to platí jak u módy, tak u účesů. V tomto článku se budeme konkrétně věnovat návratu do 70. a 80. let v podobě tzv. záclonkové ofiny a účesu zvaném Mixie. Nahoďte nostalgický retro účes a buďte za hvězdu.

Záclonková ofina

Ofina záclonkového stylu (v angličtině známá jako curtain bangs a také Bardot bangs, inspirovaná francouzskou herečkou Brigitte Bardot, pozn. redakce), představuje specifický účes, charakterizovaný středovým oddělením a delšími sestříhanými prameny, které ladně obklopují obličej. Tato ofina obvykle začíná u temene hlavy a postupně se prodlužuje směrem k obličejovým stranám, až se harmonicky spojí s okolními vlasy. Tento účes získal své jméno právě díky pramenům, které vizuálně připomínají záclony. Díky pečlivě sestříhaným pramínkům vzniká na vlasech něžný a elegantní efekt, který vašim vlasům dodává jemnou sofistikovanost a zároveň lehký dotek boho a retro stylu.

Obzvláště oblíbený byl tento účes zejména v 70. letech, kdy ho nosila téměř každá žena. Skvělé na tomto střihu je rozhodně to, že sluší opravdu každému typu obličeje. Váš kadeřník vám přesně poradí, jak sestříhat vlasy tak, aby vám záclonková ofina seděla. Pokud máte podlouhlý obličej, můžete požádat kadeřníka, aby ofinu ve spánkové oblasti střihl spíše do široka. Tím obličej více odhalíte a tento střih vám bude sedět dokonale. Pokud máte kulatý obličej, je pro vás záclonková ofina ideální volbou. Ofina rozdělená uprostřed hlavy dokonale rozbije šířku obličeje a dodá mu strukturu. Skvělé také je, že s tímto střihem existuje nespočet možností, jak ho nosit. Můžete si nechat vlasy rozpuštěné - buď rovné nebo vlnité - a budete vypadat fantasticky. A i obyčejný culík získá díky ofině ten správný šmrnc. Ten bude díky ofině o něco živější a zábavnější.

Toto je nejkrásnější účes roku 2023: Blunt bob

Už jste slyšeli o účesu zvaném „blunt bob”? Tento moderní a elegantní střih je nadčasový, šik a trendy. Sluší všem ženám téměř v každém věku a milují ho i světové celebrity. Navíc vám k perfektnímu vzhledu bude každé ráno stačit pouhých pár minut. Co přesně je blunt bob a jak na něj?
svetzeny.cz

Mixie

Mixie je kombinací dvou účesů: pixie, což je krátký účes s vystříhanými boky a krkem a mullet, který má na krku vlasy delší. Existuje několik různých variant mixie a jak přesně bude vypadat závisí pouze na vašich preferencích a na provedení od vašeho kadeřníka. Inspirovat se můžete v 80. letech, kdy byl tento účes obzvláště oblíbený – a to jaku žen, tak i u mužů. Většinou mixie zahrnuje ofinu, která bývá střižena až do oblasti spánků. Na první pohled by se mohlo zdát, že tento střih není vhodný pro všechny tvary obličeje, ale opak je pravdou! Delší vlasy na krku mohou prodloužit tvar obličeje a tento účes si mohou dovolit i ženy, kterým krátké vlasy obvykle nesluší.

Podstatnou výhodou tohoto účesu je také jeho styling, který je extrémně jednoduchý. Během několika málo minut budou vaše vlasy vypadat, jako byste právě opustila kadeřnický salon. Vlasy je ideální tvarovat prsty během foukání a pak je dotvarovat finálním krémem. Pokud máte přirozeně vlnité vlasy, ani v tomto případě se nemusíte tohoto účesu bát. Přirozené vlny lze v tomto případě totiž skvěle využít. Můžete je zdůraznit například pomocí spreje se slanou vodou, který podpoří jejich strukturu.

Vlasový trend 2023: Nejžádanější účes podzimu bude octopus haircut

Pamatujete si na slavný účes postavy Rachel ze seriálu Přátelé, který na hlavě v tu dobu chtěla snad každá žena? Tak je zpět, pouze s moderními obměnami. Dnes se mu říká tzv. Octopus haircut, což v podstatě znamená účes chobotnice. Nechte se inspirovat a zapřemýšlejte, zda by účes byl i to pravé pro vás.
svetzeny.cz

Celebrity, které propadly kouzlu těchto účesů

Důkazem o tom, že záclonková ofina sluší opravdu každému typu obličeje, jsou i světové celebrity. Kouzlu takto sestříhané ofiny totiž propadlo mnoho z nich – a každá typově úplně jiná. Vlasy v tomto střihu nosila třeba Jennifer Lopez, herečka Dakota Johnson, Halle Berry, nebo zpěvačka Camila Cabello.

Co se Mixie týče, tam je potřeba přemýšlet hlavně nad tím, že k tomuto účesu je třeba mít také sebevědomí. Ač to zní jako velké klišé, je to opravdu tak. Je důležité být připravena vystoupit z davu dlouhovlasých krasavic a krátký střih nosit sebevědomě a hrdě. Před samotným střihem si uvědomte, že krátké vlasy odhalí váš krk, tvar hlavy a přitáhne pozornost okolí k vašemu obličeji. Nebudete se zkrátka mít za co schovat, což je právě důvod k tomu, proč spolu s tímto účesem musíte nosit také pořádné sebevědomí. Ale nebojte se toho! S tímto střihem budete působit ojediněle a sexy víc, než kdy předtím! Ostatně, zářným příkladem je třeba zpěvačka Miley Cyrus nebo herečka Úrsula Corbero

Podívejte se, jak tyto účesy sluší světovým celebritám
Zdroj článku