Přejít k hlavnímu obsahu

Tajemství skandinávské módy: Proč jsou Dánky nejlépe oblékané ženy na světě?

Na styl oblékání a módu má každý člověk subjektivní názor. Obecně vzato ale byly za nejstylovější ženy na světě dlouhou dobu považovány Francouzky. Jejich prvenství jim ale v poslední době přebírají ženy ze Skandinávie, konkrétně Dánky. Co je tajemstvím jejich stylu a co z nich činí nejstylovější ženy na světě?

Nejen, že jsou Dánové podle publikace World Happiness Report 2023 považováni za druhý nejšťastnější národ na světě (na prvním místě je Finsko), ale také jsou dánské ženy považovány za nejstylovější dámy na světě. Jistě, vkus a styl každého člověka se subjektivně liší a co se líbí jednomu se nemusí nutně líbit druhému. Obecně vzato ale dánské ženy rozhodně patří mezi ty, které se umí oblékat velmi dobře, možná až nejlépe ze všech. A čím to je? Co rozhodně nesmí chybět v jejich šatníku?

Nejkrásnější manikúra, kterou milovala i princezna Diana: Francouzská manikúra je zpět

Upravené nehty jsou základem každé ženy. Dnes je na trhu již tolik možností, že ať už jste milovnicí křiklavých, přirozených, nebo průhledných laků na nehty, vždy si najdete to své. Letos v zimě se ale vrací jedna nadčasová manikúra, kterou milovala i princezna Diana. A která to je? Inspirujte se.
svetzeny.cz

Elegance na prvním místě

Není tajemstvím, že lidé v Dánsku, především v Kodani, hojně využívají transport na kole. Ať už jedou do práce, do školy nebo do obchodu, kolo je dopravním prostředkem, který využívá drtivá většina populace ve velkém. Ale nepředstavujte si, že na něm jezdí v cyklistických šortkách, dresu a ve sportovních teniskách. Ba naopak, na eleganci nedají dánské ženy dopustit. A to opravdu nikdy.

Dánky, stejně jako Francouzky, milují trenčkoty a elegantní kabáty, na které nedají dopustit ani v zimních měsících. Trendy a nadčasový kabát je většinou doplněn nějakým jednoduchým svetrem a kabelkou přes rameno. V zimních měsících Dánky milují elegantní kalhoty, buď jednobarevné, nebo třeba kárované. A na jaře či v létě? Ani jízda na kole je neodradí od delší sukně, která vypadá stylově a zachová prvky ženské elegance.

GALERIE: Trendem zimy 2023 je kožená midi sukně. Inspirujte se, jak ji nosit

Většinou nosíme kožené boty, kabelky, občas také bundy. Koženou sukni ale nosí málokdo, a to je velká škoda! A i když třeba nejste velkým příznivcem pravé kůže, vůbec nevadí. Sáhněte po koženkové variantě nebo sukni z veganské kůže.
svetzeny.cz

Kvalita nad kvantitou

Odpověď na otázku ohledně toho, proč je dánský styl tak nadčasový, je jednoduchá. Dánky preferují kvalitu nad kvantitou. V šatnících Dánek tudíž nenejdete desítky různých kousků z řetězcových obchodů, které si koupíte za pár stovek. Dánské ženy preferují to, že si místo tří různých svetrů koupí jeden kvalitní, například z kašmíru. Tento fakt souvisí také s jednoduchostí a elegancí jednotlivých kousků. Dánky nakupují tak, aby se jednotlivé kousky daly kombinovat v několika různých variantách. Nadčasové a kvalitní kousky jim v šatnících vydrží i několik sezón, což je pro ně stěžejní. Ale pozor! Koupě kvalitních a nadčasových kousků nutně neznamená, že se jedná o kousky drahé. V Dánsku, konkrétně v Kodani, je v posledních letech velmi populární nakupování v second-handech. I v těchto obchodech se dají nalézt úžasné, nadčasové a kvalitní kousky. A to jen za pár korun.

5 párů bot, na které nedají elegantní Francouzky dopustit ani když je zima

O francouzských ženách je známo, že mají neuvěřitelný smysl pro módu. A ať je počasí jakékoliv, módních a trendy kousků se zkrátka nevzdávají. Móda a styl jsou prostě a jednoduše na prvním místě, a tak na některé kousky nedají dopustit ani v zimních mrazech. Toto jsou páry bot, které jsou pro Francouzky jednoznačnou volbou za jakéhokoliv počasí.
svetzeny.cz

V jednoduchosti je krása

Ačkoliv by se někomu mohl zdát dánský styl jako nudný, není tomu tak. Jistě, v šatnících Dánek nejspíš nenajdete křiklavě barevné topy, kalhoty poseté obrovskými vzory, či třpytivé boty. Barvám se ovšem nebrání. Jde jen o to je kombinovat tak, aby celý outfit ve ve výsledku působil stále jednoduše. Přeplácané kombinace nejsou nic, na čem by Dánky lpěly. Naopak, pokud se chtějí trochu barevně odvázat, sahají po jednobarevných kompletech. Není tak výjimkou, že uvidíte Dánky třeba ve starorůžovém sáčku s kalhotami ve stejné barvě. Pod sáčko zvolí jednoduché bílé tričko a celý outfit doplní elegantními bílými teniskami. A aby celý outfit dotáhly do dokonalosti, sahají po stylové kabelce a krásných špercích. A voilà! Jednoduše elegantní outfit s nádechem ženskosti je na světě.

 

Inspirujte se a buďte trendy jako dánské ženy
Zdroj článku